Jedynie prawda jest ciekawa


„Wyborcza” będzie mieć kłopoty? Ziobro zamierza pozwać redakcję za „nikczemne pomówienie”

07.09.2018
gw-vs-ziobro-7092018
„Wyborcza” będzie mieć kłopoty? Ziobro zamierza pozwać redakcję za „nikczemne pomówienie”

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział pozwy cywilne „Gazecie Wyborczej” i jej dziennikarzom. Wszystko przez publikację artykułu, dotyczącego braku księży w rejestrze pedofilów, nazwany przez Ziobrę „kłamliwym”.

Piątkowe wydanie „Gazety Wyborczej” zawiera artykuł pod nazwą „księża wyjęci z rejestru pedofilów”. Zdaniem dziennikarzy gazety brak danych o księżach skazanych za pedofilię jest celowy posunięciem ze strony ministerstwa i świadczyć ma o współpracy „mafii rządowo-kościelnej”. O publikacji „GW” zrobiło się bardzo głośno w polskich mediach społecznościowych. Tradycyjnie ludzie podzielili się na osoby broniące artykułu i przyznające mu racje oraz na tych, którzy zarzucają mu kłamstwa oraz hipokryzje. Wśród nich są m.in. Sebastian Kaleta i Patryk Jaki, którzy przypominają, iż to właśnie Gazeta Wyborcza, PO oraz Rzecznik Praw Obywatelski optowali za niejawnością rejestru osób skazanych za pedofilię. Co więcej dziennikarze tej gazety mieli swego czasu bronić w artykule człowieka, który został skazany za zgwałcenie nieletniej 40 lat przed postawieniem mu zarzutów, o czym przypomniał Dariusz Matecki.

Sprawa nie umknęła także uwadze Prokuratorowi Generalnemu. Zbigniew Ziobro zwołał konferencję w celu wyjaśnienia swojego stanowiska wobec publikacji Gazety Wyborczej.

-Na pierwszej stronie „Wyborczej” jest tekst autorstwa pana redaktora Kąckiego, który wprost zarzuca ministerstwu sprawiedliwości, że rejestr pedofilów, który został stworzony chroni księży skazanych za to potworne i godne najwyższego potępienia przestępstwo. Ten artykuł jest kłamliwy, to niezwykle nikczemne pomówienie – mówił Minister Sprawiedliwości.

Ziobro zaprzeczył, aby rejestr został zmanipulowany. Wyjaśnił także, że oskarżenie dziennikarzy jest niesprawiedliwe, przypominając, że to właśnie on dążył do zaostrzenia przepisów dotyczących przestępstw seksualnych wobec nieletnich.

-Ten artykuł jest dowodem nikczemnego dziennikarstwa, jest wpleciony w aktualną kampanię wyborczą, bo nie przypadkiem pojawia się tam bodaj siedmiokrotnie nazwisko pana ministra Patryka Jakiego. Jest to zaangażowanie „Gazety Wyborczej” poniżej poziomu brukowca – powiedział minister, który dodatkowo zapowiedział wytoczenie powództwa przeciwko autorom tekstu oraz wszystkim tym mediom, którzy będą ów materiał powtarzać.

JD/ niezależna


Warto poczytać

 1. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 2. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

 3. magierowski26012018 21.09.2018

  Ambasador Polski w Izraelu napisał list do Z. Preisnera. Nic lepszego dziś nie przeczytacie

  Zbigniew Preisner, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów filmowych, został uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie.

 4. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

 5. agata-duda 21.09.2018

  Pierwsza Dama ponownie zachwyciła internautów. Zdjęcie Agaty Dudy robi prawdziwą furorę

  Na jednym z twitterowych profili kancelarii Prezydenta RP pojawiło się „nietypowe” zdjęcie Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza Dama pozuje na nim… bez wysokich obcasów. Fotografia zachwyciła internautów.

 6. tsue-27082018 20.09.2018

  Trybunału Sprawiedliwości UE: „Produkty z uboju rytualnego mogą być uznane za rolnictwo ekologiczne”

  Produktom pochodzącym od zwierząt poddanych ubojowi rytualnemu, bez ogłuszania, może być przyznane europejskie oznakowanie "rolnictwo ekologiczne"

 7. wassermann20092018 20.09.2018

  Wassermann zapowiada przygotowania do budowy metra w Krakowie

  Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, to podejmie działania, zmierzające do powstania metra w mieście. Według niej, rozpoczęcie budowy mogłoby nastąpić pod koniec kadencji; docelowo mogą powstać trzy nitki metra.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook