Jedynie prawda jest ciekawa


Katarzyna Lubnauer podjęła decyzję: "Wszyscy ministrowie powinni zostać wymienieni"

24.10.2017
lubnauer24102017
Katarzyna Lubnauer podjęła decyzję: "Wszyscy ministrowie powinni zostać wymienieni"

- Wszyscy ministrowie powinni zostać wymienieni - tak decyzję o rekonstrukcji rządu skomentowała szefowa klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. W jej ocenie, trudno zauważyć w rządzie PiS ministra, który by się pozytywnie wyróżniał.

We wtorek premier Beata Szydło zapowiedziała rekonstrukcję rządu; zmiany mają zostać ogłoszone w przeciągu kilkunastu dni.

Decyzję szefowej rządu komentowała w Sejmie Lubnauer. W jej ocenie, wszyscy ministrowie powinni zostać wymienieni, bo - jak przekonywała - trudno zauważyć w rządzie kogoś, kto by się pozytywnie wyróżniał.

Zdaniem Lubanauer, PiS dokonuje rekonstrukcji rządu po to, aby dać nową nadzieję wyborcom. W jej ocenie, w związku z wysokim zaufaniem do premier Szydło i poparcie dla PiS, można się spodziewać, że zapowiadana rekonstrukcja nie obejmie szefowej rządu.

Zdaniem posłanki Nowoczesnej, największe szanse na wymianę mają ministrowie z najmniejszym poparciem - zarówno społecznym, jak i tym wewnątrz partii. Wymieniła w tym kontekście: szefa resortu spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, i ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka.

Według Lubnauer, bezpieczni o swoje stanowisko mogą czuć się z kolei ministrowie, związani z mniejszymi partiami, współtworzącymi rząd: Polską Razem i Solidarną Polską. "Nikt nie sądzi, że ktoś wymieni ministra (nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława) Gowina, czy ministra (sprawiedliwości Zbigniewa) Ziobrę, chociaż, być może, należałoby" - zaznaczyła.

"Również minister (obrony narodowej Antoni) Macierewicz, który nie ma formalnie swojej mniejszości, to jednak stanowi pewną grupę, która ma silny wpływ na elektorat PiS, więc on również raczej nie podlega wymianie" - oceniła posłanka Nowoczesnej. "Oczywiście, nie można wymienić (ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza) Kamińskiego i (ministra spraw wewnętrznych Mariusza) Błaszczaka, bo to jest symbol rządów PiS" - powiedziała Lubnauer.

autor: fot. PAP/Marcin Obara

Warto poczytać

 1. 1270scet 15.08.2018

  Nawet w taki dzień nie potrafią się powstrzymać? Schetyna i przystawki jątrzą w polskie święto

  PO i Nowoczesna: za dwa lata na obchodach 15 sierpnia będziemy wszyscy razem

 2. 1270polskiewojsko 15.08.2018

  Piękne słowa marszałka do żołnierzy

  Stoicie na straży naszej niepodległości, wierzę, że nigdy nie zawiedziecie - napisał w środę na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński do żołnierzy z okazji święta Wojska Polskiego.

 3. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

 4. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 5. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 6. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

 7. komorowski14082018 14.08.2018

  Komorowski będzie startował w wyborach do PE? Były prezydent odpowiada

  Nie będę startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego - zapowiedział we wtorek b. prezydent Bronisław Komorowski. "Jeżeli pojawiłby się taki temat, to nie widzę żadnego powodu, żeby o nim nie informować, ale takiego tematu nie ma" - podkreślił.

 8. TuskFlickr 14.08.2018

  Były współpracownik Tuska o jego niechęci do PO „Jezu! Znowu muszę do tych matołów gdzieś tam jechać!”

  Na łamach tygodnika „Wprost” ukazał się wywiad z byłym politykiem PO Janem Rokitą. Opowiada w nim głównie o stosunku Donalda Tuska do Platformy oraz o jego ewentualnym powrocie do polskiej polityki

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook