Jedynie prawda jest ciekawa


Szykuje się wielka inwestycja w Zagłębiu

04.11.2016

Nawet tysiąc osób będzie mogło znaleźć pracę w powstającym w Czeladzi (Śląskie) parku logistycznym o powierzchni 71 tys. m kw. W piątek władze miasta podpisały z firmą MLP Group umowę na zakup gminnych terenów pod tę inwestycję. Budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku.

Burmistrz Czeladzi Zbigniew Szaleniec podkreślił, że to druga pod względem wielkości inwestycja gospodarcza w historii miasta. "Cieszymy się, że nasze tereny stają się atrakcyjne dla inwestorów i że będą wykorzystane. To jednocześnie pozwoli nam pozyskać duże środki z tytułu podatku od nieruchomości oraz podatków pośrednich, które wzmocnią budżet naszego miasta rocznie o kwotę w granicach 2 mln zł" - powiedział PAP. 

Jednym z najważniejszych - zdaniem burmistrza - aspektów tego przedsięwzięcia są miejsca pracy. "Prawdopodobnie będzie to między 500 a 1000 miejsc, na razie trudno dokładnie oszacować. Jednak nawet te 500 miejsc to dla naszego miasta bardzo dużo, ponieważ mamy ok. 1,4 tys. bezrobotnych, więc jest szansa, że znaczna ich część znajdzie zatrudnienie właśnie tam" - podkreślił. 

Docelowo nowy park logistyczny w pięciu halach będzie oferował 71 tys. m kw. Powierzchni magazynowo-produkcyjnych, które powstaną na 16,5 ha. Zdaniem inwestora - specjalizującej się w budowie i zarządzaniu nowoczesnymi centrami magazynowymi firmy MLP Group - budowa powinna się rozpoczną jeszcze w tym roku. Jak podano, pierwszym zakontraktowanym najemcą jest Makro Cash&Carry, dla którego deweloper ma przygotować centrum dystrybucyjne o powierzchni 8,6 tys. m kw.

Prezes MLP Group Radosław T. Krochta podkreślił dobrą lokalizację powstającego parku - leży on bowiem w odległości kilkunastu kilometrów od Katowic, w pobliżu drogi ekspresowej S86 i drogi krajowej DK94 oraz niedaleko autostrady A4. "Wszystkie nasze parki logistyczne charakteryzują się bardzo dobrą lokalizacją. Tak jest również w przypadku rozpoczynanej inwestycji MLP Czeladź. Realizacja tego projektu pozwoli nam poszerzyć ofertę, a tym samym umocnić naszą pozycję w bardzo ważnym regionie magazynowym Górnego Śląska" - dodał cytowany w komunikacie prezes. 

MLP Czeladź będzie ósmym parkiem logistycznym w dorobku MLP Group i jednocześnie drugim – obok Gliwic - w regionie Górnego Śląska. Poza rozpoczynaną realizacją projektu w Czeladzi deweloper planuje również uruchomienie inwestycji w Łodzi. 

Ryb, PAP

Fot. [invest-in-silesia.pl]

Warto poczytać

 1. orlen10082018 10.08.2018

  Orlen i PGNiG odkryły ogromne złoże gazu w Wielkopolsce

  PKN Orlen i PGNiG odkryły nowe złoże gazu w Wielkopolsce. Wyniki testu produkcyjnego potwierdzają bardzo dobrą wydajność odwiertu. Możliwości produkcyjne złoża oszacowano na 50 mln metrów sześc. gazu rocznie - podał w czwartek płocki koncern.

 2. ryanair09082018 09.08.2018

  Ryanair odwołuje rejsy do i z Polski. Piloci strajkują

  Irlandzkie linie lotnicze Ryanair, w związku z zapowiedzianym na piątek strajkiem pilotów, odwołały rejsy m.in. z Brukseli, Kolonii, Sztokholmu do Modlina, z Hamburga do Katowic, Dusseldorfu do Bydgoszczy, czy z Berlina do Krakowa. Przewoźnik zapewnia, że powiadomił pasażerów o odwołanych lotach.

 3. 1270zywnosciowe 03.08.2018

  Minister rolnictwa: Nie ma suwerenności bez bezpieczeństwa żywnościowego

  Żywność wysokiej jakości ma się stać synonimem polskiej żywności, ma być polskim znakiem rozpoznawczym. To jeden z podstawowych założeń naszego programu dla rolnictwa - mówił w piątek w Boguchwale (Podkarpackie) minister rolnictwa Jak Krzysztof Ardanowski.

 4. 1270biedronkasa 31.07.2018

  Kupiłeś mrożonki w Biedronce? Koniecznie to przeczytaj!

  Główny Inspektorat Sanitarny wydał we wtorek ostrzeżenie w związku z potencjalnym ryzykiem wystąpienia bakterii Listeria monocytogenes w mrożonych warzywach wyprodukowanych dla sieci sklepów Biedronka przez firmę Greenyard Frozen Poland

 5. pieniadze16072018 27.07.2018

  Potencjał do spadku EUR/PLN niewielki

  Potencjał do spadku EUR/PLN jest niewielki w krótkim terminie - oceniają ekonomiści. Dodają, że krajowe dane w przyszłym tygodniu będą neutralne dla złotego, osłabić go zaś mogą lepsze od oczekiwań odczyty z USA. Zdaniem zarządzających polski dług powinien być stabilny, choć sprzyjają mu dane makro.

 6. 1270wysypiskosmiecijpg 22.07.2018

  Mafia zarabia miliony, przywożąc do nas tony śmieci

  Brytyjski dziennik "The Telegraph" opisał w niedzielę mechanizm wywozu śmieci z Wielkiej Brytanii do Polski, gdzie następnie zostają podpalone w niewyjaśnionych okolicznościach. Jak tłumaczono, "mafia śmieciowa" zarabia na tym procederze miliony złotych.

 7. stocznia-gdansk-20072018 20.07.2018

  Stocznia Gdańska ponownie w polskich rękach. Koniec bardzo długich negocjacji

  Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. odkupiła 81,05 proc. akcji Stoczni Gdańsk S.A. oraz 50 proc. udziałów GSG Towers Sp. z o.o. od firmy Gdańsk Shipyard Group Sp. z o.o

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook