Jedynie prawda jest ciekawa


Ponad 5 tys. osób ma wziąć udział w Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

29.04.2018
gdynia229042018
Ponad 5 tys. osób ma wziąć udział w Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

Ponad 5 tys. osób oraz 500 zaproszonych mówców ma wziąć udział pod koniec czerwca w Forum Wizja Rozwoju w Gdyni. Zdaniem organizatorów to największe wydarzenie gospodarcze w północnej Polsce. W niedzielę uruchomiono rejestrację uczestników. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest Stefczyk.info

Forum Wizja Rozwoju to pierwsza edycja - jak podaje na stronie wydarzenia organizator, Fundacja Vizja Rozwoju z Gdyni - największego forum gospodarczego w północnej Polsce. "Rozmach organizacyjny, lista firm, jak i prelegentów pozwalają śmiało określić wydarzenie mianem jednego z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Polsce" - podkreśla Fundacja. W niedzielę organizatorzy ogłosili otwarcie rejestracji uczestników.

W dwudniowym wydarzeniu, 25 i 26 czerwca w Gdyni przedstawiciele największych polskich przedsiębiorstw, właściciele małych, średnich i dużych firm, a także założyciele startupów oraz innowatorzy omówią strategiczne obszary dla rozwoju Polski. Organizator zapowiada, że "wydarzenie zgromadzi 5 tys. uczestników oraz pół tysiąca zaproszonych mówców". Gośćmi specjalnymi mają być: premier Mateusz Morawiecki, który objął honorowym patronatem wydarzenie, oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska i  minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Jeden z organizatorów Forum, dr Andrzej Michalak cytowany w przesłanym PAP komunikacie tłumaczy, że główną intencją Forum jest "stworzenie pola do dyskusji o likwidowaniu barier dla przedsiębiorczości i tworzeniu dogodnych warunków dla rozwoju polskich firm". Podczas Forum ma się odbyć dyskusja w 91 panelach podzielonych na 16 bloków tematycznych, dotyczących m.in. szkolnictwa zawodowego, ekomobilności, e-gospodarki, budownictwa, energetyki, automatyzacji, robotyzacji polskiego biznesu, gospodarki odpadami, transportu, spedycji, logistyki oraz szeroko rozumianego rozwoju społecznej odpowiedzialności biznesu.

Udział w Forum zapowiedzieli przedstawiciele m.in. Instytutu Badań Edukacyjnych, KGHM Polska Miedź S.A., Krakowskiego Parku Technologicznego, Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego oraz Specjalnych Stref Ekonomicznych. Partnerem merytorycznym Forum jest Akademia Morska w Gdyni. Cytowany w komunikacie prof. Janusz Zarębski, Rektor Akademii Morskiej w Gdyni ocenia, że "rozwój polskiej gospodarki zależy od edukacji i ścisłej współpracy nauki z biznesem". 

Forum Wizja Rozwoju odbędzie się w dwóch obiektach - w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia oraz w hali widowiskowo-sportowej Gdynia Arena.

Podczas Forum mają być wręczone Nagrody Gospodarcze, których celem ma być promowanie "przedsiębiorstw rozwijających polską gospodarkę". "Wyróżnienie ma być jednocześnie zachętą do dalszych nakładów i inwestycji, a także przestrzegania zasad odpowiedzialnego biznesu, co będzie przedkładać się na promowanie pozytywnego wizerunku Polski oraz będzie stanowić wzór dla innych przedsiębiorstw" - tłumaczy organizator.

Fundacja Vizja Rozwoju została ustanowiona w celu wspierania i promocji działalności innowacyjnej w polskiej gospodarce. Organizacja Forum Gospodarczego Wizja Rozwoju jest jednym z projektów realizowanych przez Fundację.

Polska Agencja Prasowa jest jednym z partnerów medialnych wydarzenia. (PAP)

autor: Bożena Leszczyńska

Warto poczytać

 1. zakupy-18082018 18.08.2018

  Prezes Polskiej Izby Handlowej o wolnych niedzielach: Nie spowodowały spadku w obrotach

  Wolne od handlu niedziele nie spowodowały zmniejszenia obrotów sieci handlowych - powiedział PAP prezes Polskiej Izby Handlu Waldemar Nowakowski. Ustawa ograniczająca handel weszła w życie 1 marca br

 2. 1270frankowiecz 17.08.2018

  Jesienią ustawa o wsparciu frankowiczów

  Jesienią powinna zostać przyjęta przez parlament nowa ustawa o wsparciu kredytobiorców - zapowiedział w piątek szef sejmowej komisji finansów Andrzej Szlachta (PiS).

 3. orlen-14082018 14.08.2018

  Orlen również poza Polską? Koncern zainteresowany rozwojem stacji w Europie

  PKN Orlen jest zainteresowany akwizycjami stacji paliw w krajach, w których jest już obecny, ale poza Polską - poinformował prezes Orlenu Daniel Obajtek. W Polsce płocki koncern powiększy sieć detaliczną o 25 stacji paliw w tym roku i o około 40 stacji w 2019 roku

 4. orlen10082018 10.08.2018

  Orlen i PGNiG odkryły ogromne złoże gazu w Wielkopolsce

  PKN Orlen i PGNiG odkryły nowe złoże gazu w Wielkopolsce. Wyniki testu produkcyjnego potwierdzają bardzo dobrą wydajność odwiertu. Możliwości produkcyjne złoża oszacowano na 50 mln metrów sześc. gazu rocznie - podał w czwartek płocki koncern.

 5. ryanair09082018 09.08.2018

  Ryanair odwołuje rejsy do i z Polski. Piloci strajkują

  Irlandzkie linie lotnicze Ryanair, w związku z zapowiedzianym na piątek strajkiem pilotów, odwołały rejsy m.in. z Brukseli, Kolonii, Sztokholmu do Modlina, z Hamburga do Katowic, Dusseldorfu do Bydgoszczy, czy z Berlina do Krakowa. Przewoźnik zapewnia, że powiadomił pasażerów o odwołanych lotach.

 6. 1270zywnosciowe 03.08.2018

  Minister rolnictwa: Nie ma suwerenności bez bezpieczeństwa żywnościowego

  Żywność wysokiej jakości ma się stać synonimem polskiej żywności, ma być polskim znakiem rozpoznawczym. To jeden z podstawowych założeń naszego programu dla rolnictwa - mówił w piątek w Boguchwale (Podkarpackie) minister rolnictwa Jak Krzysztof Ardanowski.

 7. 1270biedronkasa 31.07.2018

  Kupiłeś mrożonki w Biedronce? Koniecznie to przeczytaj!

  Główny Inspektorat Sanitarny wydał we wtorek ostrzeżenie w związku z potencjalnym ryzykiem wystąpienia bakterii Listeria monocytogenes w mrożonych warzywach wyprodukowanych dla sieci sklepów Biedronka przez firmę Greenyard Frozen Poland

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook