Jedynie prawda jest ciekawa


Będzie strajk generalny?

24.04.2013

Obradujący w Warszawie Sztab protestacyjny NSZZ “Solidarność” postanowił, że – wobec braku rzetelnej odpowiedzi rządu na postulaty Związku – przeprowadzi wśród członków NSZZ „Solidarność” referendum na temat akcji protestacyjnej do dnia 19 czerwca br.

W referendum będzie pytanie o gotowość przystąpienia do strajku generalnego oraz o udział w ogólnopolskiej akcji protestacyjnej w Warszawie. W trakcie trwania referendum, będą prowadzone akcje regionalne i branżowe – w tym szeroka akcja informacyjna o postulatach Związku.

Niezrealizowanie podstawowych postulatów wstrzymania lub wycofania prac nad zmianami w przepisach prawa pracy oraz brak rzeczowego dialogu nad rozwiązaniami antykryzysowymi i wobec braku reakcji premiera na nasze postulaty zdecydowaliśmy o szeroko zakrojonych akcjach protestacyjnych. Obszerna korespondencja przesłana do przewodniczącego związku Piotra Dudy przez ministra Władysława Kosiniak-Kamysza w swej warstwie merytorycznej pasuje do tekstu firmy public relations, a nie odnosi się do problemów. Rząd nie ma zamiaru wycofać się z prac nad niekorzystnymi dla pracowników projektami – powiedział nam po posiedzeniu Sztabu Krzysztof Dośla, przewodniczący ZR Gdańskiego NSZZ „Solidarność”.

„Solidarność” domaga się takich działań rządu, których celem będzie ochrona miejsc pracy, pomoc przedsiębiorcom utrzymującym zatrudnienie, ograniczenia szkodliwej dla państwa plagi umów śmieciowych, wsparcia polskiej rodziny.  Głównym żądaniem związku jest wycofanie szkodliwych projektów nowelizacji kodeksu pracy dotyczących uelastycznienia czasu pracy firmowanych przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Ruchomy czas pracy, zgodnie z założeniami nowelizacji kodeksu pracy, spowoduje, zdaniem związkowców, że pracodawca będzie mógł zmusić pracownika do pracy przez 12 godzin dziennie od poniedziałku do soboty w 12-miesięcznym okresie rozliczeniowym, bądź też tylko na część dniówki, nawet przez pół roku.

ASG

[fot: PAP/Jakub Kamiński]

Warto poczytać

 1. ropa14092018 14.09.2018

  USA ponownie liderem w wydobyciu „płynnego złota”. Wyprzedziły Rosję i Arabię Saudyjską

  Stany Zjednoczone, po raz pierwszy od roku 1973, są znów największym producentem ropy naftowej na świecie - poinformowało amerykańskie Ministerstwo Energii opierając się na szacunkowych danych o wydobyciu ropy naftowej w USA w tym roku.

 2. justice05092018 05.09.2018

  Były minister finansów nie odpowie za skandaliczną wypowiedź o SKOK?

  Tak wygląda sprawiedliwość według polskich sądów!

 3. costa31082018 31.08.2018

  To będzie jedna z największych transakcji roku. Coca-Cola kupi sieć kawiarni Costa Coffee

  Amerykański producent napojów Coca-Cola przejmie brytyjską sieć kawiarni Costa Coffee - poinformował w piątek właściciel marki, międzynarodowy koncern Whitbread. Transakcja została wyceniona na 3,9 miliarda funtów.

 4. kwiecinski-27082018 27.08.2018

  Kwieciński w Budapeszcie: Nasza siła negocjacyjna wzrośnie, jeśli odpowiedzią na komisyjne „nożyce” będzie wyszehradzki „kamień"

  Wzmocnienie współpracy w negocjacjach dot. budżetu UE na lata 2021-27 i rozmowy o przyszłości polityki spójności, to cel poniedziałkowej wizyty w Budapeszcie szefa MiiR Jerzego Kwiecińskiego

 5. zakupy-18082018 18.08.2018

  Prezes Polskiej Izby Handlowej o wolnych niedzielach: Nie spowodowały spadku w obrotach

  Wolne od handlu niedziele nie spowodowały zmniejszenia obrotów sieci handlowych - powiedział PAP prezes Polskiej Izby Handlu Waldemar Nowakowski. Ustawa ograniczająca handel weszła w życie 1 marca br

 6. 1270frankowiecz 17.08.2018

  Jesienią ustawa o wsparciu frankowiczów

  Jesienią powinna zostać przyjęta przez parlament nowa ustawa o wsparciu kredytobiorców - zapowiedział w piątek szef sejmowej komisji finansów Andrzej Szlachta (PiS).

 7. orlen-14082018 14.08.2018

  Orlen również poza Polską? Koncern zainteresowany rozwojem stacji w Europie

  PKN Orlen jest zainteresowany akwizycjami stacji paliw w krajach, w których jest już obecny, ale poza Polską - poinformował prezes Orlenu Daniel Obajtek. W Polsce płocki koncern powiększy sieć detaliczną o 25 stacji paliw w tym roku i o około 40 stacji w 2019 roku

 8. orlen10082018 10.08.2018

  Orlen i PGNiG odkryły ogromne złoże gazu w Wielkopolsce

  PKN Orlen i PGNiG odkryły nowe złoże gazu w Wielkopolsce. Wyniki testu produkcyjnego potwierdzają bardzo dobrą wydajność odwiertu. Możliwości produkcyjne złoża oszacowano na 50 mln metrów sześc. gazu rocznie - podał w czwartek płocki koncern.

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości ze świata

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook