Jedynie prawda jest ciekawa


Amerykański oddział PAIH partnerem organizacji biznesowych Doliny Krzemowej

31.08.2017

Specjalizujące się we wspieraniu firm technologicznych biuro PAIH w San Francisco (Polish Hub) rozpoczęło współpracę z lokalnym środowiskiem innowatorów i instytucji biznesowych Doliny Krzemowej. Ułatwi to polskim start-upom wejście na amerykański rynek.

"Biuro Handlowe PAIH (Polish Hub) w San Francisco rozpoczęło wspólne działania z wiodącymi instytucjami otoczenia biznesu Doliny Krzemowej. Wśród najnowszych partnerów Biura są zrzeszający ponad 200 tys. członków San Francisco Chamber of Commerce oraz środowisko aniołów biznesu z Keiretsu Forum" - poinformowała w czwartek Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Jak podkreślono, biuro PAIH w San Francisco już w kwietniu 2017 roku udostępniło polskim firmom miejsce do pracy w znanym na tamtejszym rynku inkubatorze przedsiębiorców Rocket Space. "Zainteresowanie wśród polskich firm technologicznych naszym co-workingiem jest tak ogromne, że miejsca mamy zarezerwowane do końca roku" - zaznaczyła cytowana w komunikacie Maja Kieturakis, szefowa Polish Hub.

Przez trzy miesiące z biura, w którym pracują doświadczone firmy technologiczne mógł korzystać m.in. polski producent aplikacji Spontime, któremu oddział PAIH w USA zapewnił darmowy dostęp do mentorów i warsztatów. Polski start-up otrzymał również za darmo intensywny tygodniowy pakiet szkoleniowy w jednym z najszybciej rozwijających się w Silicon Valley inkubatorów przedsiębiorczości Ignite Academy. PAIH pomogła również firmie z polskimi korzeniami, AirWander.

Jak podkreśliła założycielka start-upu Ewa Bader, dzięki warsztatom organizowanym przez RocketSpace poznała wielu inwestorów, założycieli firm, które osiągnęły ogromne sukcesy w branży oraz specjalistów od marketingu i strategii biznesowej.

Polish Hub włączyło się ponadto w organizację wydarzeń promujących polskie technologie. Współorganizowało trzy spotkania z serii PLUG - Polish Tech Link, podczas których spotykają się działające w USA polskie firmy technologiczne oraz potencjalni inwestorzy. Biuro zainicjowało ponadto projekt CEconnection, promujący kraje Europy Środkowej w Dolinie Krzemowej. "Do tej networkingowej inicjatywy zaproszono odpowiedniki Polish Hub z Austrii, Węgier, Czech i Słowacji. Kolejne spotkania obu inicjatyw odbędą się jesienią" - zapowiada PAIH. W połowie września Polish Hub podczas targów TechCrunch organizuje Demo Night z udziałem polskich firm.

Biuro PAIH w San Francisco planuje też uruchomienie tzw. webinariów (szkoleń online) dla polskich firm z amerykańskimi ekspertami technologicznymi. "Organizowane będą też indywidualne spotkania mentorskie w siedzibie Hubu w Rocket Space" - napisano.

Polish Hub nawiązał już współpracę z takimi firmami wspierającymi przedsięwzięcia we wczesnych fazach rozwoju jak Bay Angels, One Traction czy Brand of Angels. Ostatnio dołączyło do tej grupy również Keiretsu Forum. "To (...) bardzo elitarne grono, ponieważ wejście w szeregi Keiretsu możliwe jest jedynie po uzyskaniu rekomendacji i na zaproszenie członków grupy" - wyjaśniła Maja Kieturakis.

Keiretsu zrzesza managerów wpływowych firm z Doliny Krzemowej, którzy inwestują lub pełnią rolę doradców dla mniej doświadczonych przedsiębiorców w regionie. Organizacja zainwestowała 750 mln dol. w projekty z największym potencjałem. "Dla polskich firm, wspieranych przez Polish Hub, współpraca z Keiretsu Forum oznacza dostęp do wysokiej klasy ekspertów, ale również wejście w orbitę ich powiązań biznesowych, które sięgają daleko poza Amerykę" - wyjaśniła przedstawicielka PAIH w USA. Stowarzyszenie ma oddziały w całej Ameryce Północnej, Azji i Europie. Organizuje spotkania networkingowe i szkolenia.

Współpracę z otoczeniem biznesowym San Francisco oraz całej Doliny Krzemowej wzmocni również wejście amerykańskiego biura PAIH - w roli partnera - do San Francisco Chamber of Commerce. W szeregach tej aktywnej od ponad 150 lat organizacji, działa 200 tys. członków, w tym 2,5 tys. firm i organizacji okołobiznesowych. SFCC organizuje dwa tysiące spotkań biznesowych rocznie. "Są one najlepszym sposobem na uzyskanie z pierwszej ręki informacji o potencjalnych partnerach biznesowych, niszach rynkowych czy trendach" - dodała Kieturakis.

Według danych PAIH od wiosny 2017 Polish Hub "obsłużyło zapytania od ponad 70 polskich firm i instytucji", głównie z branży technologicznej.

(PAP)

autor: Magdalena Jarco
edytor: Marek Michałowski

fot. U.S. Army Corps of Engineers Digital Visual Library

Warto poczytać

 1. ropa14092018 14.09.2018

  USA ponownie liderem w wydobyciu „płynnego złota”. Wyprzedziły Rosję i Arabię Saudyjską

  Stany Zjednoczone, po raz pierwszy od roku 1973, są znów największym producentem ropy naftowej na świecie - poinformowało amerykańskie Ministerstwo Energii opierając się na szacunkowych danych o wydobyciu ropy naftowej w USA w tym roku.

 2. justice05092018 05.09.2018

  Były minister finansów nie odpowie za skandaliczną wypowiedź o SKOK?

  Tak wygląda sprawiedliwość według polskich sądów!

 3. costa31082018 31.08.2018

  To będzie jedna z największych transakcji roku. Coca-Cola kupi sieć kawiarni Costa Coffee

  Amerykański producent napojów Coca-Cola przejmie brytyjską sieć kawiarni Costa Coffee - poinformował w piątek właściciel marki, międzynarodowy koncern Whitbread. Transakcja została wyceniona na 3,9 miliarda funtów.

 4. kwiecinski-27082018 27.08.2018

  Kwieciński w Budapeszcie: Nasza siła negocjacyjna wzrośnie, jeśli odpowiedzią na komisyjne „nożyce” będzie wyszehradzki „kamień"

  Wzmocnienie współpracy w negocjacjach dot. budżetu UE na lata 2021-27 i rozmowy o przyszłości polityki spójności, to cel poniedziałkowej wizyty w Budapeszcie szefa MiiR Jerzego Kwiecińskiego

 5. zakupy-18082018 18.08.2018

  Prezes Polskiej Izby Handlowej o wolnych niedzielach: Nie spowodowały spadku w obrotach

  Wolne od handlu niedziele nie spowodowały zmniejszenia obrotów sieci handlowych - powiedział PAP prezes Polskiej Izby Handlu Waldemar Nowakowski. Ustawa ograniczająca handel weszła w życie 1 marca br

 6. 1270frankowiecz 17.08.2018

  Jesienią ustawa o wsparciu frankowiczów

  Jesienią powinna zostać przyjęta przez parlament nowa ustawa o wsparciu kredytobiorców - zapowiedział w piątek szef sejmowej komisji finansów Andrzej Szlachta (PiS).

 7. orlen-14082018 14.08.2018

  Orlen również poza Polską? Koncern zainteresowany rozwojem stacji w Europie

  PKN Orlen jest zainteresowany akwizycjami stacji paliw w krajach, w których jest już obecny, ale poza Polską - poinformował prezes Orlenu Daniel Obajtek. W Polsce płocki koncern powiększy sieć detaliczną o 25 stacji paliw w tym roku i o około 40 stacji w 2019 roku

 8. orlen10082018 10.08.2018

  Orlen i PGNiG odkryły ogromne złoże gazu w Wielkopolsce

  PKN Orlen i PGNiG odkryły nowe złoże gazu w Wielkopolsce. Wyniki testu produkcyjnego potwierdzają bardzo dobrą wydajność odwiertu. Możliwości produkcyjne złoża oszacowano na 50 mln metrów sześc. gazu rocznie - podał w czwartek płocki koncern.

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości ze świata

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook