Jedynie prawda jest ciekawa


Ujawnianie nagrań z restauracji Sowa i Przyjaciele to "ohydne, ubeckie metody"?

10.06.2017

Od czasu ujawnienia nowych taśm z restauracji Sowa i Przyjaciele trwa ogólnonarodowa debata dotycząca zachowania ks. Sowy.

Jedni mówią o skandalicznym zachowaniu osoby duchownej, która w przerwie między przystawką a daniem głównym komentuje jakie gazety trzeba w Polsce zniszczyć i ile można będzie zarobić na korzystnym dla Platformy ustawianiu urzędników w spółkach skarbu państwa. To jest temat numer jeden głównie dla telewizji publicznej, która ma zapewnioną oglądalność na długie godziny.

Drudzy zauważają, że przyjaźnie i interesy osób duchownych z przedstawicielami władzy nigdy nie są zdrowe i należy je potępiać, ale należy o nich mówić po obu stronach barykady. Oczywistą oczywistością jest to, kogo po prawej stronie mają na myśli.

Jest jeszcze trzecia grupa, która krzyczy, że ujawnianie prywatnych rozmów przez "partyjną" telewizję to są „ohydne, ubeckie metody”. Ci zaś, którzy biorą w tym udział powinni się wstydzić, bo biorą udział w niszczeniu ludzi rozgrywanym przez służby. Ta ostatnia grupa krzyczy najgłośniej.

Gdy dziś słyszę ich wzburzone głosy, to próbuję sobie przypomnieć oburzenie dotyczące ujawniania prywatnej imprezy Adama Hoffmana z kolegami w Madrycie albo protesty przeciwko ujawnianiu kolejnych zdjęć Bartłomieja Misiewicza. Gdzie chłop nie pójdzie, tam zawsze ktoś mu zdjęcie zrobi. I wiecie co? To dobrze. Zarówno w przypadku Hoffmana, Sowy, jak i Misiewicza.

Jeśli wszyscy beneficjenci systemu korzystają z naszych pieniędzy, na różne sposoby i na różnych płaszczyznach, to niech wiedzą, że nie wszystko wolno. Niech pamiętają, że „Nie ma nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome. Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głoszone będzie na dachach”.

Artur Ceyrowski

Warto poczytać

 1. partia-razem-23062018 21.09.2018

  Ten plakat nie przypadnie do gustu zwolennikom partii Razem. Wpadka lewicowego ugrupowania?

  Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami, a partie polityczne w Polsce coraz mocniej mobilizują się w promocje swoich komitetów oraz kandydatów

 2. tusk20092018 20.09.2018

  Donald Tusk chciał zabłysnąć żarcikiem, ale zaliczył wpadkę. Internauci zwrócili uwagę na ważną kwestię

  Pomimo 61 lat na karku Donald Tusk uwielbia pokazywać, iż nie zatracił jeszcze chłopięcej fantazji.

 3. 1270genderoweas 11.09.2018

  Dla własnych fanaberii zniszczą życie swojemu dziecku?

  W przypadku tak delikatnej kwestii, jaką jest wychowywanie dzieci często można mieć zastrzeżenia do nadgorliwości służb czy urzędników państwowych

 4. wos10092018 10.09.2018

  Tak działają "wolne media". Dziennikarz wyleciał z pracy, bo pochwalił PiS?

  Dziennikarz namawiał lewicę do współpracy z Prawem i Sprawiedliwością

 5. gapie-w-obliczu-tragedii-19082018 19.08.2018

  Łzy rodziców, apele ratowników, a tłum gapiów biernie przygląda się dramatowi. Tragedia stała się dla nich atrakcją

  Trudno jest czasem zrozumieć współczesnych ludzi. Obojętność na tragedię innych osób coraz bardziej przeraża

 6. jaki-akcja-botow-7082018 07.08.2018

  „Ostatnia deska ratunku dla sztabu Trzaskowskiego?”. Zagraniczne fake kota atakują kampanie Patryka Jakiego

  Akcja kandydata na prezydenta Warszawy z ramienia PiS, Patryka Jakiego, pod nazwą #100imyPodBlokiem wzbudziła spore zainteresowanie. I to nie tyle co w Warszawie czy nawet w Polsce co na całym świecie

 7. 1270jakiPatryk 06.08.2018

  Ależ oni się boją Patryka Jakiego. Kolejny wstrętny fejk

  Choć do wyborów jeszcze kilka miesięcy, Patryk Jaki przebojem podbija serca Warszawiaków

 8. 1270warszawsaqaa 01.08.2018

  Warszawa stanęła, zawyły syreny. Cześć i chwała Bohaterom!

  Siedemdziesiąt cztery lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. Tysiące polskich bohaterów stanęło do walki o wolność stolicy. Nie kalkulowali, nie relatywizowali – po prostu „zachowali się, jak trzeba”.

CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook