Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Odsłaniamy Grodzką

01.02.2015

Inna twarz Anny Grodzkiej, Jacek Kurski ocenia aktualnie rządzących, Mikołaj Cieślak o platformerskiej propagandzie w show-biznesie, banki i frankowy armagedon, a także dodatek specjalny – „Dla kogo zasiłki?”. Nowy numer największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce w sprzedaży już od 2 lutego br.

Andrzej Rafał Potocki stawia pytanie o tożsamość jednej z czołowych postaci polskiej lewicy. - Osoba dobrze znająca Annę Grodzką mówi nam: „Po powrocie do domu zdejmuje te kobiece ciuchy, przebiera się w męskie ubrania. I nikt nie rozpoznałby w niej słynnej posłanki. Również sąsiedzi mówią, że kilkakrotnie udało im się dostrzec przez rozsunięte zasłony, jak posłanka Grodzka przechadzała się po pokoju w męskim stroju” – czytamy w materiale przygotowanym przez dziennikarza tygodnika „wSieci”.

- Patrząc na Ewę Kopacz, trzeba stwierdzić: ostatnią osobą o porównywalnym kapitale polityczno-kulturowym, która otrzymała w Polsce propozycję objęcia urzędu premiera, był Nikodem Dyzma – mówi Jacek Kurski w wywiadzie dla tygodnika „wSieci”. Z byłym europosłem i spin doktorem rozmawiają Jacek i Michał Karnowscy.

Mikołaj Cieślak, artysta estradowy, współtwórca Kabaretu Moralnego Niepokoju w rozmowie z Robertem Mazurkiem mówi o platformerskiej propagandzie w show-biznesie.  - Kilkakrotnie myślałem, że cierpliwość Polaków już się wyczerpała, że tak dalej być nie może. Przecież wyciekły rozmowy, w których szef banku centralnego Belka dogaduje się z ministrem Sienkiewiczem, że jeśli PiS będzie zbyt dobrze szło w sondażach, to on sypnie rządowi groszem – komentuje kabareciarz. 

O bankach i frankowym Armagedonie pisze Wojciech Surmacz. - Ponad milion „nabitych we franka” kredytobiorców oczekuje dzisiaj od rządu wpłynięcia na banki, by po prostu przestrzegały obowiązującego w Polsce prawa – stwierdza autor.

W numerze również dodatek specjalny „Dla kogo zasiłki?”. Ewa Wesołowska analizuje, dlaczego system pomocy dla najuboższych nie jest w Polsce wydolny. - Sęk w tym, że przeciętny klient pomocy społecznej dostaje tylko tyle, by nie umrzeć z głodu. Rząd pilnuje tego bardzo skrupulatnie, ustalając absurdalnie niskie progi dochodowe i wręcz głodowe zasiłki. Na przykład żeby otrzymać 77 zł miesięcznie na dziecko do piątego roku życia, trzeba udowodnić, że dochód w rodzinie na osobę nie przekracza 574 zł netto – zauważa autorka. 

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 2 lutego br., także w formie e-wydania. Szczegóły 
na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

Warto poczytać

 1. 1270ANIAGRODZKI 24.09.2018

  Gazeta Wyborcza wybiera „Polkę Stulecia”. Zaskakująca nominacja

  Maria Curie Skłodowska, Irena Szewińska, Kalina Jędrusik? Która z tych kobiet zasługuje na tytuł „Polki stulecia”? Wybór może być trudny, ale redakcja dodatku do „Gazety Wyborczej” o wdzięcznym tytule „Wysokie Obcasy” ma też „inne” kandydatki

 2. partia-razem-23062018 21.09.2018

  Ten plakat nie przypadnie do gustu zwolennikom partii Razem. Wpadka lewicowego ugrupowania?

  Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami, a partie polityczne w Polsce coraz mocniej mobilizują się w promocje swoich komitetów oraz kandydatów

 3. tusk20092018 20.09.2018

  Donald Tusk chciał zabłysnąć żarcikiem, ale zaliczył wpadkę. Internauci zwrócili uwagę na ważną kwestię

  Pomimo 61 lat na karku Donald Tusk uwielbia pokazywać, iż nie zatracił jeszcze chłopięcej fantazji.

 4. 1270genderoweas 11.09.2018

  Dla własnych fanaberii zniszczą życie swojemu dziecku?

  W przypadku tak delikatnej kwestii, jaką jest wychowywanie dzieci często można mieć zastrzeżenia do nadgorliwości służb czy urzędników państwowych

 5. gapie-w-obliczu-tragedii-19082018 19.08.2018

  Łzy rodziców, apele ratowników, a tłum gapiów biernie przygląda się dramatowi. Tragedia stała się dla nich atrakcją

  Trudno jest czasem zrozumieć współczesnych ludzi. Obojętność na tragedię innych osób coraz bardziej przeraża

 6. jaki-akcja-botow-7082018 07.08.2018

  „Ostatnia deska ratunku dla sztabu Trzaskowskiego?”. Zagraniczne fake kota atakują kampanie Patryka Jakiego

  Akcja kandydata na prezydenta Warszawy z ramienia PiS, Patryka Jakiego, pod nazwą #100imyPodBlokiem wzbudziła spore zainteresowanie. I to nie tyle co w Warszawie czy nawet w Polsce co na całym świecie

 7. 1270jakiPatryk 06.08.2018

  Ależ oni się boją Patryka Jakiego. Kolejny wstrętny fejk

  Choć do wyborów jeszcze kilka miesięcy, Patryk Jaki przebojem podbija serca Warszawiaków

CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook