Jedynie prawda jest ciekawa


Ukrainizacja polskiej polityki

22.06.2013

Najpierw Platforma, a także Donald Tusk nabroili, a teraz tonem moralistów pouczają innych

Po ujawnieniu przez media wydatków Platformy na wina, cygara, garnitury, nocny klub, „haratanie w gałę”, Donald Tusk zapowiedział, że jego partia złoży projekt ustawy likwidujący finansowanie partii z budżetu państwa.

Najpierw Platforma, a także Donald Tusk nabroili, a teraz tonem moralistów pouczają innych. Donald Tusk po raz kolejny wykazał się hipokryzją i obłudą. To oczywiście odwracanie uwagi od finansów Platformy, w myśl porzekadła, że „złodziej najgłośniej krzyczy, łapać złodzieja”.

Dobrze, że po ujawnieniu informacji, że jego syn pracował dla linii OLT, należących do Amber Gold, premier nie wpadł na pomysł likwidacji wszystkich linii lotniczych. Uchroniłby tym Michała Tuska przed ewentualnymi kłopotami, gdyby znowu chciał łączyć pracę dla państwowej spółki z pracą dla linii lotniczych należących dla aferzysty.

Wracając do pomysłu Donalda Tuska, politolog dr hab. Rafała Chwedoruk stwierdził słusznie, że jest to pomysł na ukrainizację polskiej polityki. Na Ukrainie partie nie są finansowane z budżetu i o dziwo bronią się przed takim pomysłem. Ale nikt rozsądny nie powie, że ich finansowanie jest transparentne. Partie ukraińskie w znacznej mierze są uzależnione od tamtejszych oligarchów.

Widocznie Donald Tusk chce powrotu do czasów kiedy był szefem Kongresu Liberalno-Demokratycznego, a jego środowisko było nazywane” liberały-aferały”. Warto przytoczyć fragment zeszłorocznego prorządowego Newsweeka: Opowiada były parlamentarzysta Kongresu: – To była wolna amerykanka. Do naszego biura w Marriotcie gotówka wjeżdżała w reklamówkach, na stolikach leżały dolce.

Ukrainizacja, o której mówił wspomniany politolog, odbywa się także na innych płaszczyznach. W zwalczaniu opozycji Platforma okazuje się pilnym uczniem ukraińskiego prezydenta Janukowycza. Konsekwentnie wprowadza wschodnie metody walki politycznej

To Platforma uruchomiła procedurę postawienia przed Trybunałem stanu lidera opozycji Jarosława Kaczyńskiego. Decyzja ta jest czysto polityczna i jest przejawem szykan lidera opozycji ze strony partii rządzącej.

Teraz, niezależna tylko z nazwy prokuratura, po doniesieniu posła Platformy zajmuje się oświadczeniem majątkowym prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Ta niezależna tylko z nazwy prokuratura nie ma na tyle odwagi by zająć się także oświadczeniem majątkowym premiera Tuska. Donald Tusk w oświadczeniach majątkowych i rejestrach korzyści nie wpisywał zakupów robionych dla niego i jego małżonki z partyjnej kasy PO. Gdy opisały je media, Tusk się do nich przyznał. Niezależna tylko z nazwy prokuratura jakoś tym boi się zająć. Strach Was obleciał panie i panowie prokuratorzy, że musielibyście zająć się samym premierem Tuskiem?

Ale jak niezależna tylko z nazwy prokuratura miałaby odwagę zając się sprawami Donalda Tuska, jak ona boi się prześwietlić ministra Nowaka i jego dziwne relacje z pewną firma, która zarabia kokosy na kontraktach ze spółkami państwowymi i urzędami. Boją się ministra, to jak wielki strach ich ogarnia na samą myśl, że mieliby zająć się samym premierem.

Dr hab. Rafał Chwedoruk ma rację, że obserwujemy ukrainizację polskiej polityki i to w wielu wymiarach. Za wprowadzanie wschodnich standardów odpowiedzialna jest Donald Tusk i jego partia.

Marcin Mastalerek

Poseł PiS

[fot: PAP/Tomasz Waszczuk]

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook