Jedynie prawda jest ciekawa


Semka: RAŚ wywoła na Śląsku konflikt etniczny

16.06.2015

- Realizacja postulatów RAŚ może doprowadzić do dzielenia Ślązaków na kategorie etniczne - ostrzegał na antenie Telewizji Republika publicysta Piotr Semka.

Ocenił, że PO, wchodząc z Ruchem Autonomii Śląska w koalicję, „przykłada rękę do awantury politycznej”.

- Koalicja, która teoretycznie nie powinna się już powtórzyć. Przecież politycy PO sami niedawno mówili, że RAŚ chciał tylko brać i nic nie wnosił. Teoretycznie nie powinno do tej koalicji dojść - mówił gość Antoniego Trzmiela.

Piotr Semka podkreślał, że karty w regionie górnośląskim rozdaje też Jarosław Makowski. – Miłośnik multi-kulti i człowiek, który podejrzliwe patrzy na wszystkie nacjonalizmy oprócz jednego, tego śląskiego – wyjaśniał publicysta. Dodał, że „niewątpliwie to on jest sprężyną projektu tej koalicji”.

- To on wczoraj ogłosił, że postulaty RAŚ-u, czyli uznanie Ślązaków za mniejszość etniczną, a „godki” śląskiej za oddzielny język, to postulaty PO - mówił Semka.

- Kiedyś to ogon (RAŚ – przyp. red.) kręcił psem (PO – przyp. red.), a teraz ten ogon wywija młynka. PO daje sobą wywijać młynka, bo RAŚ nie jest jedynym gospodarzem regionu, który zamieszkuje 4 mln ludzi - wyjaśniał Piotr Semka. Uzupełniał, że PO jest słaba i musi się liczyć z RAŚ.

Piotr Semka przyznał też, że śląski separatyzm i sprzyjanie mu przez PO ograniczał Bronisław Komorowski.

- Należę do krytyków Komorowskiego, ale jako prezydent przez 5 lat zawsze wskazywał górnośląskiej Platformie, że przychylność RAŚ to rzeczywisty podział ludzi tam mieszkających - ocenił publicysta. Ponadto podkreślał, że realizacja postulatów RAŚ może doprowadzić do dzielenia Ślązaków na kategorie etniczne.

- PO przykłada rękę do awantury politycznej, która dotyczy bardzo delikatnej rzeczy - ocenił.

Slaw/ "telewizjarepublika.pl"

[FOTO: stefczyk.info]

Warto poczytać

 1. jaki-akcja-botow-7082018 07.08.2018

  „Ostatnia deska ratunku dla sztabu Trzaskowskiego?”. Zagraniczne fake kota atakują kampanie Patryka Jakiego

  Akcja kandydata na prezydenta Warszawy z ramienia PiS, Patryka Jakiego, pod nazwą #100imyPodBlokiem wzbudziła spore zainteresowanie. I to nie tyle co w Warszawie czy nawet w Polsce co na całym świecie

 2. 1270jakiPatryk 06.08.2018

  Ależ oni się boją Patryka Jakiego. Kolejny wstrętny fejk

  Choć do wyborów jeszcze kilka miesięcy, Patryk Jaki przebojem podbija serca Warszawiaków

 3. 1270warszawsaqaa 01.08.2018

  Warszawa stanęła, zawyły syreny. Cześć i chwała Bohaterom!

  Siedemdziesiąt cztery lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. Tysiące polskich bohaterów stanęło do walki o wolność stolicy. Nie kalkulowali, nie relatywizowali – po prostu „zachowali się, jak trzeba”.

 4. PW-i-Lis-1082018 01.08.2018

  Polacy oddają hołd Powstańcom Warszawskim. A Tomasz Lis „wylewa” swoje polityczne żale

  Dokładnie 74 lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. 63 dni heroicznej walki tysięcy młodych Warszawiaków zostało zapamiętane przez kolejne pokolenia i do dziś jest im oddawany należny hołdy.

 5. 1270elizabetka 30.07.2018

  Odrealnienie dziennikarki. Saulski w punkt: My, elity, lepsi. Oni, masa, powinni nas słuchać

  Internetowy, długi wpis Elizy Michalik w kilka godzin stał się kolejnym hitem i memem. Dziennikarka znana z, najdelikatniej mówiąc, mocno lewicowych poglądów w swojej internetowej wypowiedzi załamywała ręce nad tą pogardą mas wobec polskich elit. Pogardą, jej zdaniem, nie zasłużoną

 6. 1270dzieciotko 30.07.2018

  Niesamowite i wzruszające zdjęcie. Co na to zwolennicy aborcji?

  Ta historia poruszy chyba każdego, kto ma choć odrobinę wrażliwości w sercu. Małżeństwo Szkotów wraz z dwójką dzieci postanowiło spędzić wakacyjny dzień w parku rozrywki

 7. fake-news-opozycji-29072018 29.07.2018

  Chcieli skompromitować TVP i PiS, skompromitowali sami siebie. Opozycja rozsyła fake newsy o agresywnym mężczyźnie

  Filmik z agresywnym uczestnikiem protestów, który popychał policjantów, wyzywając ich od ZOMO obiegł polski internet, stając się hitem

 8. walesa-28072018 28.07.2018

  Podwójna klęska Wałęsy. Przegrał w sondażu, nie wyszła mu też zemsta

  Lech Wałęsa w ostatnich tygodniach dostał sporą dawkę „zastrzyku” aktywności, którą upublicznia nie tylko wżyciu codziennym m.in. na demonstracjach pod SN, ale także w social-mediach

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook