Jedynie prawda jest ciekawa


"Są jeszcze Francuzi, którzy chcą być Francuzami"

15.10.2013

Rozmowa z Jackiem Bartyzelem, publicystą, wykładowcą akademickim, prezesem Klubu Konserwatywnego w Łodzi.

Stefczyk.info: lokalne wybory we Francji wygrał Front Narodowy. Jak wynika z badań opinii publicznej prawicowa partia zyskuje coraz większe poparcie. Z czego to może wynikać?

Jacek Bartyzel: To jest wypadkowa kilku zjawisk. Po pierwsze wpływ na tę popularność ma całkowite bankructwo całej klasy politycznej we Francji. Ona jest establishmentowa, a do władzy doszły najbardziej ekstremistyczne siły, czyli partia socjalistyczna, która jest zupełnie oszalała w swojej wojnie ideologicznej i deprawowaniu społeczeństwa. Jednocześnie mamy ogromny kryzys ekonomiczny, francuska gospodarka załamuje się. System socjalny w tym kraju przekroczył już dawno swoje możliwości. Dodatkowo Francja się islamizuje.

Do czego to prowadzi?

Francja jest podbijana przez Islam. To wszystko tworzy reakcję społeczeństwa, które jest niszczone. Ono jest niszczone przez tych, którzy rządzą w imię ideologii i wielokulturowości. To jest naturalny odruch samozachowawczy. Są jeszcze Francuzi, którzy chcą być Francuzami.

Front jak widać skutecznie umiał wyczuć nastroje.

Dobry wynik tej partii i wzrost jej popularności to oczywiście również wynik dobrej taktyki samego Frontu, który znalazł sposób na dotarcie do większej ilości ludzi niż do tej pory.

Nazwisko Marie Le Pen, liderki Frontu, w Europie od dawna wywołuje niemal przerażenie. Pana zdaniem wzrost zainteresowania takimi partiami, jak Front jest dla Europy niepokojący?

Bardzo dobrze, że dla Europy to jest niepokojące. Cieszę się, że ci, którzy powinni się niepokoić, cała ta lewacka banda, się niepokoi.

Komu zagrażają tego typu partie polityczne?

One zagrażają tej masońsko-lewackiej oligarchii, która panuje i we Francji i w Unii Europejskiej jako takiej.

Rozmawiał Nal
[Fot. Jérémy Jännick/Wikipedia.org na lic. CC BY 3.0]

Warto poczytać

 1. jaki-akcja-botow-7082018 07.08.2018

  „Ostatnia deska ratunku dla sztabu Trzaskowskiego?”. Zagraniczne fake kota atakują kampanie Patryka Jakiego

  Akcja kandydata na prezydenta Warszawy z ramienia PiS, Patryka Jakiego, pod nazwą #100imyPodBlokiem wzbudziła spore zainteresowanie. I to nie tyle co w Warszawie czy nawet w Polsce co na całym świecie

 2. 1270jakiPatryk 06.08.2018

  Ależ oni się boją Patryka Jakiego. Kolejny wstrętny fejk

  Choć do wyborów jeszcze kilka miesięcy, Patryk Jaki przebojem podbija serca Warszawiaków

 3. 1270warszawsaqaa 01.08.2018

  Warszawa stanęła, zawyły syreny. Cześć i chwała Bohaterom!

  Siedemdziesiąt cztery lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. Tysiące polskich bohaterów stanęło do walki o wolność stolicy. Nie kalkulowali, nie relatywizowali – po prostu „zachowali się, jak trzeba”.

 4. PW-i-Lis-1082018 01.08.2018

  Polacy oddają hołd Powstańcom Warszawskim. A Tomasz Lis „wylewa” swoje polityczne żale

  Dokładnie 74 lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. 63 dni heroicznej walki tysięcy młodych Warszawiaków zostało zapamiętane przez kolejne pokolenia i do dziś jest im oddawany należny hołdy.

 5. 1270elizabetka 30.07.2018

  Odrealnienie dziennikarki. Saulski w punkt: My, elity, lepsi. Oni, masa, powinni nas słuchać

  Internetowy, długi wpis Elizy Michalik w kilka godzin stał się kolejnym hitem i memem. Dziennikarka znana z, najdelikatniej mówiąc, mocno lewicowych poglądów w swojej internetowej wypowiedzi załamywała ręce nad tą pogardą mas wobec polskich elit. Pogardą, jej zdaniem, nie zasłużoną

 6. 1270dzieciotko 30.07.2018

  Niesamowite i wzruszające zdjęcie. Co na to zwolennicy aborcji?

  Ta historia poruszy chyba każdego, kto ma choć odrobinę wrażliwości w sercu. Małżeństwo Szkotów wraz z dwójką dzieci postanowiło spędzić wakacyjny dzień w parku rozrywki

 7. fake-news-opozycji-29072018 29.07.2018

  Chcieli skompromitować TVP i PiS, skompromitowali sami siebie. Opozycja rozsyła fake newsy o agresywnym mężczyźnie

  Filmik z agresywnym uczestnikiem protestów, który popychał policjantów, wyzywając ich od ZOMO obiegł polski internet, stając się hitem

 8. walesa-28072018 28.07.2018

  Podwójna klęska Wałęsy. Przegrał w sondażu, nie wyszła mu też zemsta

  Lech Wałęsa w ostatnich tygodniach dostał sporą dawkę „zastrzyku” aktywności, którą upublicznia nie tylko wżyciu codziennym m.in. na demonstracjach pod SN, ale także w social-mediach

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook