Jedynie prawda jest ciekawa


„Pudzian”: Powtarzam - asymilacja albo wypad

11.09.2015

„Muzułmanie chcą żyć według szariatu w Polsce? Chyba im się w głowach poprzewracało”.

„Jestem tolerancyjny, ale na swoim podwórku to ja jestem gospodarzem i ja ustalam zasady” - mówi o swoim podejściu do imigrantów Mariusz Pudzianowski. W rozmowie z „Super Expressem” tłumaczy dlaczego ostrzega przed przyjmowaniem uchodźców w Polsce.

„Asymilacja albo wypad!” - pisał na Facebooku kilka dni temu. W wywiadzie dla „SE” podtrzymuje swoje słowa i tłumaczy, że imigranci powinni przestrzegać zasad gospodarzy. „Nie może być tak, że przyjdzie gość i będzie się panoszył, łamiąc te reguły i wprowadzając swoje” - dodaje Pudzianowski.

Wspomina liczne wyjazdy do państw muzułmańskich na zawody strongmanów. „Wjeżdżające do Iranu Europejki już na odprawie celnej musiały nakrywać głowy, a potem przestrzegać tych wszystkich surowych reguł. Skoro my w ich domu musimy żyć zgodnie z ich zasadami, to dlaczego muzułmanie mają w Europie żyć tak, jak im się podoba? Nie można tolerować braku szacunku dla naszej kultury” - podkreśla „Pudzian”.

Wyjaśnia, że krytykuje Putina go np. za to, co „wyprawia” na Ukrainie, ale jeśli chodzi o imigrantów, to zgadza się z prezydentem Rosji w stu procentach. „Putin powiedział, że każdy przedstawiciel mniejszości musi żyć i pracować w Rosji, mówić po rosyjsku i przestrzegać rosyjskiego prawa, bo to mniejszości potrzebują Rosji, a nie odwrotnie” - zauważa Pudzianowski.

Według sportowca takie samo podejście powinna mieć Polska i cała Europa. „Muzułmanie chcą żyć według prawa szariatu w Polsce? Chyba im się w głowach poprzewracało. Powtórzę jeszcze raz - asymilacja albo wypad” - mówi krótko zawodnik MMA.

Ocenia, że większość przybyszów z Bliskiego Wschodu to imigranci ekonomiczni, którzy marzą o przedostaniu się do bogatych krajów europejskich, ażeby później korzystając z unijnego prawa, ściągnąć swoje rodziny. „A Polska też będzie musiała za to zapłacić. I kto to zrobi? Ja, ty, każdy polski podatnik. Za każdą walkę oddaję państwu 19 proc. pieniędzy, które zarabiam, ciężko trenując i obrywając po głowie. Wolę, żeby były przeznaczane na nasz kraj, społeczeństwo, biedne dzieci” - podsumowuje Mariusz Pudzianowski.

Trudno odmówić racji narracji sportowca.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. jaki-akcja-botow-7082018 07.08.2018

  „Ostatnia deska ratunku dla sztabu Trzaskowskiego?”. Zagraniczne fake kota atakują kampanie Patryka Jakiego

  Akcja kandydata na prezydenta Warszawy z ramienia PiS, Patryka Jakiego, pod nazwą #100imyPodBlokiem wzbudziła spore zainteresowanie. I to nie tyle co w Warszawie czy nawet w Polsce co na całym świecie

 2. 1270jakiPatryk 06.08.2018

  Ależ oni się boją Patryka Jakiego. Kolejny wstrętny fejk

  Choć do wyborów jeszcze kilka miesięcy, Patryk Jaki przebojem podbija serca Warszawiaków

 3. 1270warszawsaqaa 01.08.2018

  Warszawa stanęła, zawyły syreny. Cześć i chwała Bohaterom!

  Siedemdziesiąt cztery lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. Tysiące polskich bohaterów stanęło do walki o wolność stolicy. Nie kalkulowali, nie relatywizowali – po prostu „zachowali się, jak trzeba”.

 4. PW-i-Lis-1082018 01.08.2018

  Polacy oddają hołd Powstańcom Warszawskim. A Tomasz Lis „wylewa” swoje polityczne żale

  Dokładnie 74 lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. 63 dni heroicznej walki tysięcy młodych Warszawiaków zostało zapamiętane przez kolejne pokolenia i do dziś jest im oddawany należny hołdy.

 5. 1270elizabetka 30.07.2018

  Odrealnienie dziennikarki. Saulski w punkt: My, elity, lepsi. Oni, masa, powinni nas słuchać

  Internetowy, długi wpis Elizy Michalik w kilka godzin stał się kolejnym hitem i memem. Dziennikarka znana z, najdelikatniej mówiąc, mocno lewicowych poglądów w swojej internetowej wypowiedzi załamywała ręce nad tą pogardą mas wobec polskich elit. Pogardą, jej zdaniem, nie zasłużoną

 6. 1270dzieciotko 30.07.2018

  Niesamowite i wzruszające zdjęcie. Co na to zwolennicy aborcji?

  Ta historia poruszy chyba każdego, kto ma choć odrobinę wrażliwości w sercu. Małżeństwo Szkotów wraz z dwójką dzieci postanowiło spędzić wakacyjny dzień w parku rozrywki

 7. fake-news-opozycji-29072018 29.07.2018

  Chcieli skompromitować TVP i PiS, skompromitowali sami siebie. Opozycja rozsyła fake newsy o agresywnym mężczyźnie

  Filmik z agresywnym uczestnikiem protestów, który popychał policjantów, wyzywając ich od ZOMO obiegł polski internet, stając się hitem

 8. walesa-28072018 28.07.2018

  Podwójna klęska Wałęsy. Przegrał w sondażu, nie wyszła mu też zemsta

  Lech Wałęsa w ostatnich tygodniach dostał sporą dawkę „zastrzyku” aktywności, którą upublicznia nie tylko wżyciu codziennym m.in. na demonstracjach pod SN, ale także w social-mediach

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook