Jedynie prawda jest ciekawa


Pszczółkowski: "Nie idę do Sejmu po pieniądze"

23.10.2015

Zmiana władzy w Polsce to szansa na podjęcie działań, których nasza administracja po 10 kwietnia 2010 r. nigdy nie podjęła - skutecznej rozmowy z Rosjanami na temat zwrotu wraku i czarnych skrzynek, czyli nie tylko polskiej własności, lecz szczególnych dowodów w śledztwie - mówi mecenas Piotr Pszczółkowski w rozmowie z Markiem Pyzą dla tygodnika „wSieci”.

- Bardzo możliwe, że będzie też potrzeba powołania komisji międzynarodowej, jeżeli działania polskiej administracji po ewentualnej zmianie władzy spotkają się z tamą ze strony rosyjskiej - dodaje pełnomocnik rodzin smoleńskich.

Następnie mecenas Pszczółkowski mówi w jakim momencie jest śledztwo smoleńskie i przypomina:

- Jestem przekonany, że zamknięcie śledztwa nie może nastąpić przed zwrotem wraku.

Mecenas Pszczółkowski jest pełnomocnikiem 20 rodzin smoleńskich.

- To fantastyczni, oddani sprawie ludzie, którzy żyją od ponad pięciu lat z nadzieją, że któregoś dnia nie będą mieli żadnych wątpliwości, jakie były przyczyna i przebieg katastrofy - mówi.

Mimo kariery prawniczej, Pszczółkowski zdecydował się kandydować w wyborach parlamentarnych z list Prawa i Sprawiedliwości.

Kandyduję, bo Polska jest w takiej sytuacji, że każdy, komu leży na sercu jej los, powinien się zaangażować na miarę swoich możliwości i zdolności w powstrzymanie pewnych negatywnych procesów. Obecny aparat administracyjny kuleje we wszystkich obszarach: służbie zdrowia, policji, wojsku, administracji, wymiarze sprawiedliwości. I można tak długo wymieniać.

Co nietypowe, Piotr Pszczółkowski zapowiada, że w przypadku dostania się do Sejmu, nie będzie pobierał z tego tytułu pieniędzy.

- Nie idę do Sejmu po pieniądze ani z braku lepszego zajęcia. Idę z głębokiego przekonania, że mogę coś Polsce dać. A każdy wynik wyborów przyjmę z pokorą i ze zrozumieniem. Mam zawód, który chcę wykonywać i będę wykonywał - mówi.

Czym w Sejmie zajmie się mecenas Pszczółkowski?

- Na pewno gruntowną reformą wymiaru sprawiedliwości, w tym prokuratury. Ale też bezpieczeństwem Polski, ze szczególnym uwzględnieniem jakości służb specjalnych i kontroli nad nimi. I wreszcie zapewnieniem godnego poziomu finansowania ludzi, którym zawdzięczamy wolną Polskę. Mam na myśli emerytów - obiecuje kandydat PiS.

Warto poczytać

 1. jaki-akcja-botow-7082018 07.08.2018

  „Ostatnia deska ratunku dla sztabu Trzaskowskiego?”. Zagraniczne fake kota atakują kampanie Patryka Jakiego

  Akcja kandydata na prezydenta Warszawy z ramienia PiS, Patryka Jakiego, pod nazwą #100imyPodBlokiem wzbudziła spore zainteresowanie. I to nie tyle co w Warszawie czy nawet w Polsce co na całym świecie

 2. 1270jakiPatryk 06.08.2018

  Ależ oni się boją Patryka Jakiego. Kolejny wstrętny fejk

  Choć do wyborów jeszcze kilka miesięcy, Patryk Jaki przebojem podbija serca Warszawiaków

 3. 1270warszawsaqaa 01.08.2018

  Warszawa stanęła, zawyły syreny. Cześć i chwała Bohaterom!

  Siedemdziesiąt cztery lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. Tysiące polskich bohaterów stanęło do walki o wolność stolicy. Nie kalkulowali, nie relatywizowali – po prostu „zachowali się, jak trzeba”.

 4. PW-i-Lis-1082018 01.08.2018

  Polacy oddają hołd Powstańcom Warszawskim. A Tomasz Lis „wylewa” swoje polityczne żale

  Dokładnie 74 lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. 63 dni heroicznej walki tysięcy młodych Warszawiaków zostało zapamiętane przez kolejne pokolenia i do dziś jest im oddawany należny hołdy.

 5. 1270elizabetka 30.07.2018

  Odrealnienie dziennikarki. Saulski w punkt: My, elity, lepsi. Oni, masa, powinni nas słuchać

  Internetowy, długi wpis Elizy Michalik w kilka godzin stał się kolejnym hitem i memem. Dziennikarka znana z, najdelikatniej mówiąc, mocno lewicowych poglądów w swojej internetowej wypowiedzi załamywała ręce nad tą pogardą mas wobec polskich elit. Pogardą, jej zdaniem, nie zasłużoną

 6. 1270dzieciotko 30.07.2018

  Niesamowite i wzruszające zdjęcie. Co na to zwolennicy aborcji?

  Ta historia poruszy chyba każdego, kto ma choć odrobinę wrażliwości w sercu. Małżeństwo Szkotów wraz z dwójką dzieci postanowiło spędzić wakacyjny dzień w parku rozrywki

 7. fake-news-opozycji-29072018 29.07.2018

  Chcieli skompromitować TVP i PiS, skompromitowali sami siebie. Opozycja rozsyła fake newsy o agresywnym mężczyźnie

  Filmik z agresywnym uczestnikiem protestów, który popychał policjantów, wyzywając ich od ZOMO obiegł polski internet, stając się hitem

 8. walesa-28072018 28.07.2018

  Podwójna klęska Wałęsy. Przegrał w sondażu, nie wyszła mu też zemsta

  Lech Wałęsa w ostatnich tygodniach dostał sporą dawkę „zastrzyku” aktywności, którą upublicznia nie tylko wżyciu codziennym m.in. na demonstracjach pod SN, ale także w social-mediach

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook