Jedynie prawda jest ciekawa


Psychoza i opętanie totalnej opozycji - stąd już tylko krok od tragedii

11.10.2017

Na kolejnej tzw. kontrmiesięcznicy smoleńskiej mogliśmy zobaczyć mrożące krew w żyłach sceny, do złudzenia przypominające te z filmów Scotta Derricksona. Obywatele RP, w ordynarny i agresywny sposób, znowu próbowali zakłócić spotkanie osób pragnących uczcić pamięć ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku.

Nawet pobieżne przejrzenie  filmów, które nagrano podczas demonstracji, pozwala na przerażającą konkluzję, że z kondycją psychiczną tych osób, jednak nie wszystko jest w porządku.


„Obłęd”, „opętanie”, „psychoza”, to tylko niektóre z komentarzy, jakie mogliśmy przeczytać chociażby na Twitterze, pod relacjami z „kontrmiesięcznicy”. Pojawiają się sugestie, że kontrmanifestantami powinni zająć się psychiatrzy. Jeszcze odważniejsze kroki postuluje redaktor naczelny naszego portalu:

- Odnoszę nieodparte wrażenie, że tam przydałby się egzorcysta, mówi Artur Ceyrowski – Wyobraźcie sobie, jaka byłaby reakcja tych ludzi, gdyby wśród nich znalazł się ksiądz z monstrancją, czy choćby zwykły człowiek z różańcem lub biblią. Jestem przekonany, że część z nich zareagowałaby agresją, być może nawet fizyczną. Część najprawdopodobniej by uciekła, tak jak podczas jednej z procesji w USA – przekonuje dziennikarz.

Ciężko nie zgodzić się z powyższymi opiniami. Sam, obserwując dantejskie sceny z Krakowskiego Przedmieścia, jestem przerażony ogromem jadu i nienawiści, która wylewa się z tych ludzi. Nie chcę dywagować, czy to działanie złego ducha, czy przyczyny należy doszukiwać się w bardziej prozaicznych czynnikach, ale faktem jest, że nakręcanie spirali nienawiści przez polityków totalnej opozycji, już teraz przynosi wymierne efekty w postaci tego typu zachowań. Stąd już tylko krok do tego, co zaszło w biurze PiS w Łodzi. Zalecam opanowanie, bo kolejna tragedia wisi w powietrzu.

 

Piotr Filipczyk

Warto poczytać

 1. gapie-w-obliczu-tragedii-19082018 19.08.2018

  Łzy rodziców, apele ratowników, a tłum gapiów biernie przygląda się dramatowi. Tragedia stała się dla nich atrakcją

  Trudno jest czasem zrozumieć współczesnych ludzi. Obojętność na tragedię innych osób coraz bardziej przeraża

 2. jaki-akcja-botow-7082018 07.08.2018

  „Ostatnia deska ratunku dla sztabu Trzaskowskiego?”. Zagraniczne fake kota atakują kampanie Patryka Jakiego

  Akcja kandydata na prezydenta Warszawy z ramienia PiS, Patryka Jakiego, pod nazwą #100imyPodBlokiem wzbudziła spore zainteresowanie. I to nie tyle co w Warszawie czy nawet w Polsce co na całym świecie

 3. 1270jakiPatryk 06.08.2018

  Ależ oni się boją Patryka Jakiego. Kolejny wstrętny fejk

  Choć do wyborów jeszcze kilka miesięcy, Patryk Jaki przebojem podbija serca Warszawiaków

 4. 1270warszawsaqaa 01.08.2018

  Warszawa stanęła, zawyły syreny. Cześć i chwała Bohaterom!

  Siedemdziesiąt cztery lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. Tysiące polskich bohaterów stanęło do walki o wolność stolicy. Nie kalkulowali, nie relatywizowali – po prostu „zachowali się, jak trzeba”.

 5. PW-i-Lis-1082018 01.08.2018

  Polacy oddają hołd Powstańcom Warszawskim. A Tomasz Lis „wylewa” swoje polityczne żale

  Dokładnie 74 lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. 63 dni heroicznej walki tysięcy młodych Warszawiaków zostało zapamiętane przez kolejne pokolenia i do dziś jest im oddawany należny hołdy.

 6. 1270elizabetka 30.07.2018

  Odrealnienie dziennikarki. Saulski w punkt: My, elity, lepsi. Oni, masa, powinni nas słuchać

  Internetowy, długi wpis Elizy Michalik w kilka godzin stał się kolejnym hitem i memem. Dziennikarka znana z, najdelikatniej mówiąc, mocno lewicowych poglądów w swojej internetowej wypowiedzi załamywała ręce nad tą pogardą mas wobec polskich elit. Pogardą, jej zdaniem, nie zasłużoną

 7. 1270dzieciotko 30.07.2018

  Niesamowite i wzruszające zdjęcie. Co na to zwolennicy aborcji?

  Ta historia poruszy chyba każdego, kto ma choć odrobinę wrażliwości w sercu. Małżeństwo Szkotów wraz z dwójką dzieci postanowiło spędzić wakacyjny dzień w parku rozrywki

 8. fake-news-opozycji-29072018 29.07.2018

  Chcieli skompromitować TVP i PiS, skompromitowali sami siebie. Opozycja rozsyła fake newsy o agresywnym mężczyźnie

  Filmik z agresywnym uczestnikiem protestów, który popychał policjantów, wyzywając ich od ZOMO obiegł polski internet, stając się hitem

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook