Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Krasnodębski: KE nie może się całkowicie skompromitować

27.06.2016

Europoseł PiS prof. Zdzisław Krasnodębski powiedział na antenie Radia Wnet, że Komisja Europejska po ostatnich wydarzeniach nie powinna zajmować konfrontacyjnego stanowiska wobec Polski.

„Z tego, co wiemy, co nam mówiono przed końcem poprzedniego tygodnia, ma to być stanowisko krytyczne. Niewątpliwe nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji, moim zdaniem po stanowczym przemówieniu pani premier, ultimatum nie ma - ku rozpaczy polskiej opozycji i tych, którzy pisali ultimatum. Wielkie rozczarowanie, bo rzecznik KE to zdementował” - powiedział prof. Krasnodębski.


„Być może stanie się coś zaskakującego, tego nie wiemy. Tak naprawdę trwają jakieś intensywne rozmowy i myślę, że niektórzy w KE mają inne zdania i zdają sobie sprawę, że konflikt z Polską nie jest w tej chwili KE potrzebny, co jest związane z sytuacją w Wielkiej Brytanii. (…) Obawa przed atakowaniem Polaków, przed przyciskaniem ich do muru wzrasta po przemówieniu pani premier i ostatnich reakcjach. Być może KE zacznie szukać innego wyjścia, znacznie bardziej kompromisowego” - dodał rozmówca Krzysztof Skowrońskiego.


„KE nie może się całkowicie skompromitować, a kompromitacja polega na tym, że nie ma żadnych narzędzi, by obłożyć Polskę jakimiś sankcjami i ukarać. (…) Wszyscy zdają sobie sprawę, że przy twardej postawie Polski doszłoby do III etapu, w którym KE musiałaby się wycofać. Mogłaby wyrazić swoje niezadowolenie, ale na tym by się skończyło. Straciłaby na tym wiarygodność” - podkreślił prof. Krasnodębski.


Europoseł przyznał rację Michałowi Karnowskiemu, że w całej sprawie może chodzić nie o „złapanie króliczka”, a o same gonienie za nim.


„Chodzi raczej o nacisk psychologiczny , o podgrzewanie emocji w Polsce. (…) Chodziło to, żeby stworzyć rozdmuchiwaną nadzieję, że w Polsce dojdzie do jakiegoś Majdanu czy przyśpieszonych wyborów. To oczywiście absurdalne, co pokazują wyniki sondażowe. (…) Niektóre komentarze, również opozycji, są absurdalne. W niektórych mediach zachodnich można usłyszę,c że godność człowieka nie jest gwarantowana czy prawa człowieka są łamane – to surrealizm!” - zaznaczył deputowany do Parlamentu Europejskiego.

„Niestety część polityków zachodnich, polityków unijnych i część moich kolegów z PE w to uwierzy i niestety to jakieś wyolbrzymienie sytuacji w Polsce, która oczywiście ma jakieś swoje problemy, które występują w każdej realnie istniejącej demokracji” - dodał.

gah

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. gapie-w-obliczu-tragedii-19082018 19.08.2018

  Łzy rodziców, apele ratowników, a tłum gapiów biernie przygląda się dramatowi. Tragedia stała się dla nich atrakcją

  Trudno jest czasem zrozumieć współczesnych ludzi. Obojętność na tragedię innych osób coraz bardziej przeraża

 2. jaki-akcja-botow-7082018 07.08.2018

  „Ostatnia deska ratunku dla sztabu Trzaskowskiego?”. Zagraniczne fake kota atakują kampanie Patryka Jakiego

  Akcja kandydata na prezydenta Warszawy z ramienia PiS, Patryka Jakiego, pod nazwą #100imyPodBlokiem wzbudziła spore zainteresowanie. I to nie tyle co w Warszawie czy nawet w Polsce co na całym świecie

 3. 1270jakiPatryk 06.08.2018

  Ależ oni się boją Patryka Jakiego. Kolejny wstrętny fejk

  Choć do wyborów jeszcze kilka miesięcy, Patryk Jaki przebojem podbija serca Warszawiaków

 4. 1270warszawsaqaa 01.08.2018

  Warszawa stanęła, zawyły syreny. Cześć i chwała Bohaterom!

  Siedemdziesiąt cztery lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. Tysiące polskich bohaterów stanęło do walki o wolność stolicy. Nie kalkulowali, nie relatywizowali – po prostu „zachowali się, jak trzeba”.

 5. PW-i-Lis-1082018 01.08.2018

  Polacy oddają hołd Powstańcom Warszawskim. A Tomasz Lis „wylewa” swoje polityczne żale

  Dokładnie 74 lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. 63 dni heroicznej walki tysięcy młodych Warszawiaków zostało zapamiętane przez kolejne pokolenia i do dziś jest im oddawany należny hołdy.

 6. 1270elizabetka 30.07.2018

  Odrealnienie dziennikarki. Saulski w punkt: My, elity, lepsi. Oni, masa, powinni nas słuchać

  Internetowy, długi wpis Elizy Michalik w kilka godzin stał się kolejnym hitem i memem. Dziennikarka znana z, najdelikatniej mówiąc, mocno lewicowych poglądów w swojej internetowej wypowiedzi załamywała ręce nad tą pogardą mas wobec polskich elit. Pogardą, jej zdaniem, nie zasłużoną

 7. 1270dzieciotko 30.07.2018

  Niesamowite i wzruszające zdjęcie. Co na to zwolennicy aborcji?

  Ta historia poruszy chyba każdego, kto ma choć odrobinę wrażliwości w sercu. Małżeństwo Szkotów wraz z dwójką dzieci postanowiło spędzić wakacyjny dzień w parku rozrywki

 8. fake-news-opozycji-29072018 29.07.2018

  Chcieli skompromitować TVP i PiS, skompromitowali sami siebie. Opozycja rozsyła fake newsy o agresywnym mężczyźnie

  Filmik z agresywnym uczestnikiem protestów, który popychał policjantów, wyzywając ich od ZOMO obiegł polski internet, stając się hitem

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook