Jedynie prawda jest ciekawa


Początek złej licytacji

24.10.2011

Projekt ustawy o związkach partnerskich ponownie powędruje do Sejmu. Leszek Miller liczy na współpracę z Ruchem Palikota i PO. Szef klubu SLD, Leszek Miller, rozmawiał z przedstawicielami Grupy Inicjatywnej (GI) ds. związków partnerskich w sprawie projektu, który ma być złożony w Sejmie.

Miller powiedział, że chce zebrać poparcie posłów z różnych klubów. Sojusz Lewicy Demokratycznej jest otwarty na współpracę z Ruchem Palikota i Platformą Obywatelską. Wyraził jednocześnie nadzieję, że ten projekt zostanie uchwalony. Niebawem w sprawie projektu mają się spotkać przedstawiciele SLD i Ruchu Palikota - Ryszard Kalisz i Robert Biedroń. Jednak decydujący głos w tej sprawie należy do PO.

Projekt, który chce wprowadzić SLD, daje możliwość zawierania związków małżeńskich przez osoby tej samej lub różnej płci. Do tego przewiduje wspólnotę majątkową, wspólne opodatkowanie i dziedziczenie po zmarłym partnerze. Projekt oparty jest na rozwiązaniach francuskich i powstał we współpracy SLD i m.in. z działaczami Kampanii Przeciw Hmofobii.

Mam nadzieję, że będzie dostatecznie duża grupa przeciwników, by odrzucić ten pomysł – komentuje dla portalu Stefczyk.info były marszałek Sejmu, Marek Jurek. – To ogromny test dla opozycji, bo głosy PiS, PSL i części prawicowego skrzydła PO powinny wystarczyć, żeby zdecydowanie odrzucić ten projekt. Opozycja powinna umieć odwoływać się do wspólnych wartości i odpowiedzialności każdego posła, a nie konsolidować system partyjnej oligarchii w nieustającej walce o władze – zaznacza lider Prawicy Rzeczypospolitej.

Paweł Milcarek, publicysta i filozof, mówi z kolei portalowi Stefczyk.info, że projekt SLD to nie zaskoczenie. – Sojusz zawsze reprezentował siły destrukcyjne, jeśli chodzi o ład moralny. Ale z drugiej strony tę inicjatywę można odbierać, jako próbę wyścigu między SLD, a Ruchem Palikota. Jest to początek złej licytacji. Gdyby PO poparło ten projekt, byłby to bardzo zły pomysł. Uważam, że jest to brak szacunku dla normalnego małżeństwa – zaznacza Milcarek.

Przed wyborami premier Donald Tusk, lider PO, zapowiedział, że jego partia po wyborach zajmie się związkami partnerskimi.

MK

[fot.sxc.hu]

Warto poczytać

 1. gapie-w-obliczu-tragedii-19082018 19.08.2018

  Łzy rodziców, apele ratowników, a tłum gapiów biernie przygląda się dramatowi. Tragedia stała się dla nich atrakcją

  Trudno jest czasem zrozumieć współczesnych ludzi. Obojętność na tragedię innych osób coraz bardziej przeraża

 2. jaki-akcja-botow-7082018 07.08.2018

  „Ostatnia deska ratunku dla sztabu Trzaskowskiego?”. Zagraniczne fake kota atakują kampanie Patryka Jakiego

  Akcja kandydata na prezydenta Warszawy z ramienia PiS, Patryka Jakiego, pod nazwą #100imyPodBlokiem wzbudziła spore zainteresowanie. I to nie tyle co w Warszawie czy nawet w Polsce co na całym świecie

 3. 1270jakiPatryk 06.08.2018

  Ależ oni się boją Patryka Jakiego. Kolejny wstrętny fejk

  Choć do wyborów jeszcze kilka miesięcy, Patryk Jaki przebojem podbija serca Warszawiaków

 4. 1270warszawsaqaa 01.08.2018

  Warszawa stanęła, zawyły syreny. Cześć i chwała Bohaterom!

  Siedemdziesiąt cztery lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. Tysiące polskich bohaterów stanęło do walki o wolność stolicy. Nie kalkulowali, nie relatywizowali – po prostu „zachowali się, jak trzeba”.

 5. PW-i-Lis-1082018 01.08.2018

  Polacy oddają hołd Powstańcom Warszawskim. A Tomasz Lis „wylewa” swoje polityczne żale

  Dokładnie 74 lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. 63 dni heroicznej walki tysięcy młodych Warszawiaków zostało zapamiętane przez kolejne pokolenia i do dziś jest im oddawany należny hołdy.

 6. 1270elizabetka 30.07.2018

  Odrealnienie dziennikarki. Saulski w punkt: My, elity, lepsi. Oni, masa, powinni nas słuchać

  Internetowy, długi wpis Elizy Michalik w kilka godzin stał się kolejnym hitem i memem. Dziennikarka znana z, najdelikatniej mówiąc, mocno lewicowych poglądów w swojej internetowej wypowiedzi załamywała ręce nad tą pogardą mas wobec polskich elit. Pogardą, jej zdaniem, nie zasłużoną

 7. 1270dzieciotko 30.07.2018

  Niesamowite i wzruszające zdjęcie. Co na to zwolennicy aborcji?

  Ta historia poruszy chyba każdego, kto ma choć odrobinę wrażliwości w sercu. Małżeństwo Szkotów wraz z dwójką dzieci postanowiło spędzić wakacyjny dzień w parku rozrywki

 8. fake-news-opozycji-29072018 29.07.2018

  Chcieli skompromitować TVP i PiS, skompromitowali sami siebie. Opozycja rozsyła fake newsy o agresywnym mężczyźnie

  Filmik z agresywnym uczestnikiem protestów, który popychał policjantów, wyzywając ich od ZOMO obiegł polski internet, stając się hitem

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook