Jedynie prawda jest ciekawa


Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

24.10.2016

"Okazuje się że zarówno Polacy jak i Węgrzy mieli rację. I te głosy docierają dziś do Niemiec i Francji. Zadziwiające, że politycy francuscy którzy mieli doświadczenia dotyczące fiaska multikulturowości" – zdecydowali się na przyjmowanie kolejnej fali uchodźców - mówił poseł Stanisław Piotrowicz (PiS) komentując sytuację we Francji związaną z likwidacją tzw. dżungli w Calais.

"Ci ludzie [imigranci – red. ] nie zamierzają asymilować się . Można by oczekiwać, że okażą wdzięczność z rękę, którą się do nich wyciąga, że będą się asymilować z gospodarzami. Tymczasem nic takiego się nie dzieje" - mówił Piotrowicz.

Komentując fakt,że w ubiegłym tygodniu wszystkie kluby parlamentarne opowiedziały się przeciw przymusowej relokacji uchodźców poseł PiS powiedział:

"Mój klub realizuje tego typu politykę konsekwentnie. Jesteśmy przeciwni imigracji jeśli chodzi o obce nam kręgi kulturowe. Poza tym jesteśmy bogatsi o doświadczenia Europy Zachodniej. Chcemy pomagać „tam”, nie wyrywając tych ludzi z ich kręgów kulturowych."

 Odnosząc się do niejednoznacznego stanowiska polityków PiS wobec umowy CETA, Piotrowicz przypomniał:

"Ta umowa była negocjowana ws. 2009 – 14 przez poprzedni rząd . I wtedy nie podnoszono żadnych wątpliwości. Społeczeństwo nic na ten temat nie wiedziało. Taka jest prawda. Odziedziczyliśmy to w spadku po poprzednim rządzie. Podchodzimy do tego w sposób bardzo rozważny. Ważymy „za” i „przeciw”."

Dodał też:

"Doszliśmy do wniosku, że potrzebne jest podniesienie procesu ratyfikacyjnego na kwalifikowaną większość w sejmie. Musimy się wsłuchiwać w głosy innych państw."

Komentując sprawę finansowania warszawskich fundacji przez Ratusz, polityk powiedział.

"Była mała transparentność w wydawaniu środków publicznych. Okazuje się, ze sponsorowane były dość dziwne fundacje i podmioty. Jedną z obdarowanych fundacji jest fundacja, którą kieruje były prezes Trybunału Konstytucyjnego. To potwierdza słuszność naszych racji, że w imię trójpodziału władz trzeba uczynić wszystko,żeby ten podział został zachowany. W tym kierunku zmierza ustawa o TK, a szczególnie os statusie sędziów TK."

Jak podkreślił, dziś prestiż stanowiska sędziego w stanie spoczynku jest wykorzystywany w prowadzeniu fundacji działającej przecie rządowi.

"To wszystko pokazuje,że jest duże zaangażowanie sędziów i byłych sędziów TK w działalność o charakterze politycznym. To powinno szokować. Bo jest podział władz, na który powołują się ci, którzy ten podział łamią. Stale o tym mówią sędziowie Rzepliński i Stępień.Tymczasem to oni uczynili wszystko, by sędziowie stali się czynnymi politykami. Bo chyba nikt nie ma wątpliwości,że prezes Rzepliński jest czołowym politykiem opozycji. Już nawet się z tym nie skrywa. To jest widoczne. TK zajmuje się głównie tym czym zajmować się nie powinien. Zajmuje się polityką."

— powiedział Stanisław Piotrowicz. Gość TVP Info przyznał też, że nie rozumie przyczyn obecnych protestów kobiet na ulicach miast.

"Dlaczego teraz są te protesty, skoro parlament nie podejmuje żadnych działań, a rządzący nie podejmowali żadnych ustaw, które miałyby cokolwiek zmienić w tym zakresie? To przecież pani premier zapowiedziała zmiany legislacyjne, żeby wesprzeć kobiety. Dlatego niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty

-- powiedział.

ansa/ TVP Info

[fot. TVP Info]

Warto poczytać

 1. jaki-akcja-botow-7082018 07.08.2018

  „Ostatnia deska ratunku dla sztabu Trzaskowskiego?”. Zagraniczne fake kota atakują kampanie Patryka Jakiego

  Akcja kandydata na prezydenta Warszawy z ramienia PiS, Patryka Jakiego, pod nazwą #100imyPodBlokiem wzbudziła spore zainteresowanie. I to nie tyle co w Warszawie czy nawet w Polsce co na całym świecie

 2. 1270jakiPatryk 06.08.2018

  Ależ oni się boją Patryka Jakiego. Kolejny wstrętny fejk

  Choć do wyborów jeszcze kilka miesięcy, Patryk Jaki przebojem podbija serca Warszawiaków

 3. 1270warszawsaqaa 01.08.2018

  Warszawa stanęła, zawyły syreny. Cześć i chwała Bohaterom!

  Siedemdziesiąt cztery lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. Tysiące polskich bohaterów stanęło do walki o wolność stolicy. Nie kalkulowali, nie relatywizowali – po prostu „zachowali się, jak trzeba”.

 4. PW-i-Lis-1082018 01.08.2018

  Polacy oddają hołd Powstańcom Warszawskim. A Tomasz Lis „wylewa” swoje polityczne żale

  Dokładnie 74 lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. 63 dni heroicznej walki tysięcy młodych Warszawiaków zostało zapamiętane przez kolejne pokolenia i do dziś jest im oddawany należny hołdy.

 5. 1270elizabetka 30.07.2018

  Odrealnienie dziennikarki. Saulski w punkt: My, elity, lepsi. Oni, masa, powinni nas słuchać

  Internetowy, długi wpis Elizy Michalik w kilka godzin stał się kolejnym hitem i memem. Dziennikarka znana z, najdelikatniej mówiąc, mocno lewicowych poglądów w swojej internetowej wypowiedzi załamywała ręce nad tą pogardą mas wobec polskich elit. Pogardą, jej zdaniem, nie zasłużoną

 6. 1270dzieciotko 30.07.2018

  Niesamowite i wzruszające zdjęcie. Co na to zwolennicy aborcji?

  Ta historia poruszy chyba każdego, kto ma choć odrobinę wrażliwości w sercu. Małżeństwo Szkotów wraz z dwójką dzieci postanowiło spędzić wakacyjny dzień w parku rozrywki

 7. fake-news-opozycji-29072018 29.07.2018

  Chcieli skompromitować TVP i PiS, skompromitowali sami siebie. Opozycja rozsyła fake newsy o agresywnym mężczyźnie

  Filmik z agresywnym uczestnikiem protestów, który popychał policjantów, wyzywając ich od ZOMO obiegł polski internet, stając się hitem

 8. walesa-28072018 28.07.2018

  Podwójna klęska Wałęsy. Przegrał w sondażu, nie wyszła mu też zemsta

  Lech Wałęsa w ostatnich tygodniach dostał sporą dawkę „zastrzyku” aktywności, którą upublicznia nie tylko wżyciu codziennym m.in. na demonstracjach pod SN, ale także w social-mediach

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook