Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak: Petru i Schetyna to oszuści

03.02.2016

Satyryk i publicysta Jan Pietrzak podkreśla, że przez ostatnie osiem lal władza kontynuowała PRL-owskie tradycje, co przekładało się na życie obywateli. Artysta mówi, że jego działalność jest bojkotowana.

„Z grubsza od ośmiu lat. Był lżejszy okres, że miałem swój felieton w radiu. Niemniej moje piosenki od lat 90. nie są znane słuchaczom Polskiego Radia, bo jest na mnie zapis cenzorski” - tłumaczy Pietrzak w rozmowie z „Super Expressem”.

„Zespół mamy duży, złożony ze wspaniałych artystów. Chciałbym im płacić przyzwoite pensje, ale niestety nie mogę. Żyjemy na krawędzi ubóstwa” – podkreśla satyryk.

Jan Pietrzak podkreśla, że między III RP a Polską „ludową” można zauważyć pewne analogie.

„Zarówno w PRL, jak i w III RP władza nas okradała, oszukiwała, niszczyła, gnębiła nas podatkami. Jednym słowem władza była wrogiem narodu” – mówi publicysta.

Pietrzak podkreśla jednak, że sytuacja uległa zmianie.

„Po raz pierwszy władza jest taka, że ją popieram. Opozycja jest dużo gorsza od władzy. Tak głupiej opozycji jak teraz Polska jeszcze nie miała. To kupa idiotów. W dodatku popieranych przez ludzi w rodzaju Lisa, Olejnik, Gugały. Ja nie chcę być w tym towarzystwie. Nie chcę być w towarzystwie Schetyny i Petru. Nie mogę atakować władzy, ponieważ ci panowie szkodzą Polsce. To oszuści. Oni kłamią. Ich programy są fałszywe. Siłą rzeczy muszę być po stronie ludzi, którzy Polskę naprawiają. A taką właśnie mamy władzę” – zaznacza satyryk.

Rozmówca Sławomira Jastrzębowskiego odnosi się również do aliansów kręgów artystycznych ze środowiskiem Platformy Obywatelskiej.

„Kiedy widzę Wojtka Pszoniaka w oddziałach szturmowych gwardii Komorowskiego, to mi przykro. Bo to jednak wspaniały artysta, świetny kolega, występowaliśmy kilkanaście lat. I teraz ktoś taki przy marnym, bezmyślnym prezydencie Komorowskim?” – pyta publicysta.

Zdaniem Jana Pietrzaka, mimo zmiany władzy, Polską wciąż rządzi ktoś inny.

„Media należały do okupantów przez te wszystkie lata. Rząd się zmienia, ale podskórnie rządzi kto inny. Ktoś w Polsce wprowadził pedagogikę wstydu, za nasze pieniądze kręci się filmy, które Polaków zawstydzają. Jesteśmy na nich szczerbaci, pijani i brudni, a nie robi się filmów o naszych bohaterach. To przecież coś, z czego trzeba się wyzwolić. I Polakom potrzebne są media, książki, filmy o tym, że Polaków stać na godne życie. Polacy pokonali trzech zaborców, pokonali faszyzm i komunizm. Jesteśmy narodem zwycięzców, ale okupanci i potomkowie Armii Czerwonej nie pozwalają nam tego wyartykułować!”

– podkreśla satyryk.

gah/SE

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. jaki-akcja-botow-7082018 07.08.2018

  „Ostatnia deska ratunku dla sztabu Trzaskowskiego?”. Zagraniczne fake kota atakują kampanie Patryka Jakiego

  Akcja kandydata na prezydenta Warszawy z ramienia PiS, Patryka Jakiego, pod nazwą #100imyPodBlokiem wzbudziła spore zainteresowanie. I to nie tyle co w Warszawie czy nawet w Polsce co na całym świecie

 2. 1270jakiPatryk 06.08.2018

  Ależ oni się boją Patryka Jakiego. Kolejny wstrętny fejk

  Choć do wyborów jeszcze kilka miesięcy, Patryk Jaki przebojem podbija serca Warszawiaków

 3. 1270warszawsaqaa 01.08.2018

  Warszawa stanęła, zawyły syreny. Cześć i chwała Bohaterom!

  Siedemdziesiąt cztery lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. Tysiące polskich bohaterów stanęło do walki o wolność stolicy. Nie kalkulowali, nie relatywizowali – po prostu „zachowali się, jak trzeba”.

 4. PW-i-Lis-1082018 01.08.2018

  Polacy oddają hołd Powstańcom Warszawskim. A Tomasz Lis „wylewa” swoje polityczne żale

  Dokładnie 74 lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. 63 dni heroicznej walki tysięcy młodych Warszawiaków zostało zapamiętane przez kolejne pokolenia i do dziś jest im oddawany należny hołdy.

 5. 1270elizabetka 30.07.2018

  Odrealnienie dziennikarki. Saulski w punkt: My, elity, lepsi. Oni, masa, powinni nas słuchać

  Internetowy, długi wpis Elizy Michalik w kilka godzin stał się kolejnym hitem i memem. Dziennikarka znana z, najdelikatniej mówiąc, mocno lewicowych poglądów w swojej internetowej wypowiedzi załamywała ręce nad tą pogardą mas wobec polskich elit. Pogardą, jej zdaniem, nie zasłużoną

 6. 1270dzieciotko 30.07.2018

  Niesamowite i wzruszające zdjęcie. Co na to zwolennicy aborcji?

  Ta historia poruszy chyba każdego, kto ma choć odrobinę wrażliwości w sercu. Małżeństwo Szkotów wraz z dwójką dzieci postanowiło spędzić wakacyjny dzień w parku rozrywki

 7. fake-news-opozycji-29072018 29.07.2018

  Chcieli skompromitować TVP i PiS, skompromitowali sami siebie. Opozycja rozsyła fake newsy o agresywnym mężczyźnie

  Filmik z agresywnym uczestnikiem protestów, który popychał policjantów, wyzywając ich od ZOMO obiegł polski internet, stając się hitem

 8. walesa-28072018 28.07.2018

  Podwójna klęska Wałęsy. Przegrał w sondażu, nie wyszła mu też zemsta

  Lech Wałęsa w ostatnich tygodniach dostał sporą dawkę „zastrzyku” aktywności, którą upublicznia nie tylko wżyciu codziennym m.in. na demonstracjach pod SN, ale także w social-mediach

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook