Jedynie prawda jest ciekawa


Polacy oddają hołd Powstańcom Warszawskim. A Tomasz Lis „wylewa” swoje polityczne żale

01.08.2018
PW-i-Lis-1082018
Polacy oddają hołd Powstańcom Warszawskim. A Tomasz Lis „wylewa” swoje polityczne żale

Dokładnie 74 lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. 63 dni heroicznej walki tysięcy młodych warszawiaków zostało zapamiętane przez kolejne pokolenia i do dziś jest im oddawany należny hołd. Robią to wszyscy – politycy, dziennikarze, sportowcy czy aktorzy, niezależnie od poglądów, czy też przynależności do partii politycznej. Są jednak też tacy, którzy nawet pamięcią o Powstaniu Warszawskim muszą „wycierać” współczesne, polityczne spory.

1 sierpnia każdego roku to szczególny dzień, który łączy miliony osób w całej Polsce. Tego dnia o godzinie 17 na minutę potrafi stanąć cała Warszawa, aby oddać cześć pamięci Powstańcom. Tego dnia, niezależnie od wszelkich różnic poglądowych potrafią się zjednoczyć nawet najwięksi rywale. Hołd jest oddawany przez wszystkich – prezydentów, czołowych polityków, znanych publicystów i innych. Swoją pamięć prezentują różnie – poprzez wpisy na Twitterze czy Facebooku, wypowiedź do mediów, zatrzymanie się w milczeniu na minutę o godzinie 17, skupiając cały swój przekaz tylko i wyłącznie na Powstaniu Warszawskim.
I wtedy do akcji wkracza Tomasz Lis. Redaktor naczelny Newsweeka nawet przy uczczeniu pamięci o walczących mieszkańcach Warszawy musiał wylać swoje polityczne żale. 

- Myślę o tych wspaniałych dziewczynach i chłopcach, ruszających wtedy do walki, której nie mieli szans wygrać i zastanawiam się czy największą obelgą dla ich bohaterstwa, ofiary, życia i pamięci o Powstaniu, nie jest to kto dziś depcząc demokrację kreuje się na ich obrońcę. - napisał na Twitterze dziennikarz. 

Jego wpis spotkał się ze sporą krytyką. Niektórzy zarzucają publicyście hipokryzję, uznając iż to bardziej on oczernia pamięć o Powstańcach, „biorąc pieniądze od potomków ich katów, kreując się przy tym na ich obrońcę”.

To jednak nie koniec. Kilka godzin później Tomasz Lis opublikował kolejny post na Twitterze, po raz kolejny mieszając Powstanie Warszawskie z obecną sytuacją polityczną w Polsce.

-Powstanie wybuchło, by uderzyć w Niemców i powołać w Warszawie demokratyczną władzę zanim zainstaluje się tu bolszewia. Najlepszym hołdem dla Powstańców i ich heroizmu, jest obrona demokracji przed neobolszewią, która dziś wroga szuka na Zachodzie, a wzory czerpie z Moskwy. 

JD/ za Twitter

Warto poczytać

 1. gapie-w-obliczu-tragedii-19082018 19.08.2018

  Łzy rodziców, apele ratowników, a tłum gapiów biernie przygląda się dramatowi. Tragedia stała się dla nich atrakcją

  Trudno jest czasem zrozumieć współczesnych ludzi. Obojętność na tragedię innych osób coraz bardziej przeraża

 2. jaki-akcja-botow-7082018 07.08.2018

  „Ostatnia deska ratunku dla sztabu Trzaskowskiego?”. Zagraniczne fake kota atakują kampanie Patryka Jakiego

  Akcja kandydata na prezydenta Warszawy z ramienia PiS, Patryka Jakiego, pod nazwą #100imyPodBlokiem wzbudziła spore zainteresowanie. I to nie tyle co w Warszawie czy nawet w Polsce co na całym świecie

 3. 1270jakiPatryk 06.08.2018

  Ależ oni się boją Patryka Jakiego. Kolejny wstrętny fejk

  Choć do wyborów jeszcze kilka miesięcy, Patryk Jaki przebojem podbija serca Warszawiaków

 4. 1270elizabetka 30.07.2018

  Odrealnienie dziennikarki. Saulski w punkt: My, elity, lepsi. Oni, masa, powinni nas słuchać

  Internetowy, długi wpis Elizy Michalik w kilka godzin stał się kolejnym hitem i memem. Dziennikarka znana z, najdelikatniej mówiąc, mocno lewicowych poglądów w swojej internetowej wypowiedzi załamywała ręce nad tą pogardą mas wobec polskich elit. Pogardą, jej zdaniem, nie zasłużoną

 5. 1270dzieciotko 30.07.2018

  Niesamowite i wzruszające zdjęcie. Co na to zwolennicy aborcji?

  Ta historia poruszy chyba każdego, kto ma choć odrobinę wrażliwości w sercu. Małżeństwo Szkotów wraz z dwójką dzieci postanowiło spędzić wakacyjny dzień w parku rozrywki

 6. fake-news-opozycji-29072018 29.07.2018

  Chcieli skompromitować TVP i PiS, skompromitowali sami siebie. Opozycja rozsyła fake newsy o agresywnym mężczyźnie

  Filmik z agresywnym uczestnikiem protestów, który popychał policjantów, wyzywając ich od ZOMO obiegł polski internet, stając się hitem

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook