Jedynie prawda jest ciekawa


Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

11.01.2018
1270ragazetawyborczakuczok
Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

- W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety. Cóż za wysmakowana gazeta dla inteligentów. Boki zrywać.

W swoim artykule o polskich skoczkach, zięć Daniela Passenta (tak tak, tego samego, który w latach 80. na łamach „Polityki” bronił stanu wojennego) postanowił z ostatnich sukcesów naszego mistrza Kamila Stocha ukręcić bicz na PiS i, a jakże, religijność Polaków.

A konkretnie, nie wdając się już w szczegóły tego, chyba tylko z założenia śmiesznego artykułu, autor najwyraźniej postanowił rozprawić się z zabobonami na skoczni narciarskiej, które obrażają jego uczucia! 

Wychwalając Stocha, z nadzieją pisząc o Żyle, Kocie i Huli, Kuczok postanowił w obrzydliwy sposób zaatakować obecnie zdecydowany nr 2. naszej narciarskiej kadry – Dawida Kubackiego. Tylko dlatego, że skoczek nie wstydzi się swojej wiary.

- Martwi mnie natomiast pobożność naszego pogromcy igielitu, co do którego wciąż żywimy uzasadnione nadzieje medalowe. Dawid Kubacki nie przestaje się żegnać przed skokiem. Żona uznaje to za jeszcze jeden dowód na przewagę narciarstwa alpejskiego. Mówi, że nie byłoby problemu, gdyby miał kijki. Chyba że idolem Kubackiego jest Piotr Fijas, orzeł pośród nielotów późnego PRL-u, który do rytualnego znaku krzyża przed każdym skokiem dodawał jeszcze pogańskie splunięcie na bok. Sportowcy manifestujący wiarę podczas transmitowanych zawodów obrażają moje uczucia ateistyczne, choć mniej mnie drażnią tacy, którzy po odniesionym sukcesie dziękują Bogu, niż ci, którzy wzywają go na pomoc przed startem. Skoczek, który pół roku temu miażdżył rywali jeszcze bezlitośniej, niż czyni to obecnie Kamil Stoch, nie powinien się zachowywać jak pan Zenek z aerofobią, który umiera ze strachu w kołującym aeroplanie. Mateczko Boska, jak się nie przeżegnam, to spadniemy. A przecież Bóg nie ogląda skoków narciarskich – od kiedy istnieje TV Trwam, nie przełącza na inne kanały – szydzi w swoim felietonie mąż Agaty Passent.

Szczerze, nie wiem, jak można obrazić czyjeś „uczucia ateistyczne” – przecież jako ateista w znaku krzyża Kuczok powinien widzieć tylko gest odganiania muchy, czy coś podobnego, nie mającego dla niego większego znaczenia. Czy chciał się zatem pożalić i ukoić zdruzgotane nerwy, czy może miał inny cel? Ciężko odgadnąć. 
Z całą pewnością jednak Kuczokowi swoim felietonem udało się obrazić miliony Polaków, dla których zarówno znak krzyża, jak i słowa Modlitwy Pańskiej to rzecz ważna, wręcz fundamentalna. Tym felietonem, przyznajmy to, ów niezbyt poczytny pisarz, próbuje chyba desperacko zwrócić na siebie uwagę. 

Tyle tylko, że przy okazji, chyba zupełnie nieświadomie, pokazał całą hipokryzję środowiska „Gazety Wyborczej”.

Z jednej strony oburza się, że ktoś obrażą jego „uczucia ateistyczne”, a z drugiej, sam w ordynarny sposób miesza z błotem uczucia religijne milionów Polaków. Pewnie to tylko tania dziennikarska prowokacja podstarzałego niespełnionego pisarzyny i kibica Ruchu Chorzów, zresztą, delikatnie mówiąc, niezbyt lubianego w środowisku chorzowskich fanatyków.

Mimo wszystko obrzydliwa. Coś z gatunku tej polskiej flagi wbitej w psią kupę w programie Wojewódzkiego.

Piotr Filipczyk

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook