Jedynie prawda jest ciekawa


Nowy spot Platformy Obywatelskiej. Pokazujemy to, czego – ponoć – nie chciało pokazać TVP!

09.05.2018
pospot09052018
Nowy spot Platformy Obywatelskiej. Pokazujemy to, czego – ponoć – nie chciało pokazać TVP!

Platforma Obywatelska zaprezentowała nowy spot, który namawia Polaków do wzięcia udziału w tzw. „Marszu Wolności”. Według polityków opozycji, spotu nie chciała wyemitować telewizja publiczna.

Dlaczego? Nie wiadomo. Wysłaliśmy pytania do rzecznika telewizji i czekamy na odpowiedzi. Z pewnością poinformujemy czytelników o powodach takiej decyzji, jak tylko ktoś z TVP odpowie na nasze pytania.

Jak wygląda sam spot?

W pierwszej scenie widzimy grill, później kilka odpoczywających osób, które oglądają telewizję. Tym razem, zamiast carpaccio z matiasa, gotowanych policzków wołowych i ośmiorniczek mamy swojską kiełbasę, znacznie bliższą większości naszych rodaków. Na stole stoi jeszcze sałatka i sok, całość wygląda skromnie, bez specjałów charakterystycznych dla drogich warszawskich restauracji. Grillujący oglądają mecz, który przerywają im politycy Prawa i Sprawiedliwości występujący na sejmowej mównicy i udzielający wywiadów w telewizji.

W kolejnej scenie widać jeden z marszów opozycji. W tym momencie odpoczywający mają dość, wstają i nie dojadając kiełbas chwytają za flagi (UE i Polski). Nie dziwi nic, wszak oczywiste jest to, że każdy miłujący wolność Polak trzyma flagę UE w pobliżu grilla. Odpoczywający porzucają wszystko i odchodzą w stronę lasu - jak się domyślamy - na organizowany przez PO „Marsz Wolności”. 

Inteligentny widz, a takich przecież nie brakuje w elektoracie Platformy Obywatelskiej, z pewnością doceni profesjonalizm, techniczną maestrię spotu i świetnie poprowadzoną narrację. Także i to, że nawet aktorzy występujący za pieniądze w spotach Platformy nie prezentują swoich twarzy. Czy czegoś się wstydzą? A może jest to jakaś innowacja, pomysł godny mistrza Polańskiego... przepraszam! Spielberga, wszak Roman Polański ostatnio zawiódł nowoczesny elektorat i przypomniał, że to Polacy uratowali mu życie w czasie okupacji. Na szczęście każdy wie, że tak naprawdę zrobili to tylko po to, żeby go okraść z kamienicy.

Trudno odgadnąć jakie były powody, dla których TVP nie chciało wyemitować tego spotu. Może ktoś w telewizji publicznej stwierdził, że jednak można robić jeszcze głupszą propagandę niż samo TVP i się zawstydził? A może po prostu obejrzał i uznał, że tak słabych produkcji świat nie widział od czasu spotów Leszka Bubla i postanowił oszczędzić widzom cierpienia? W obu przypadkach zasłużył na premię.

Artur Ceyrowski


Warto poczytać

 1. gapie-w-obliczu-tragedii-19082018 19.08.2018

  Łzy rodziców, apele ratowników, a tłum gapiów biernie przygląda się dramatowi. Tragedia stała się dla nich atrakcją

  Trudno jest czasem zrozumieć współczesnych ludzi. Obojętność na tragedię innych osób coraz bardziej przeraża

 2. jaki-akcja-botow-7082018 07.08.2018

  „Ostatnia deska ratunku dla sztabu Trzaskowskiego?”. Zagraniczne fake kota atakują kampanie Patryka Jakiego

  Akcja kandydata na prezydenta Warszawy z ramienia PiS, Patryka Jakiego, pod nazwą #100imyPodBlokiem wzbudziła spore zainteresowanie. I to nie tyle co w Warszawie czy nawet w Polsce co na całym świecie

 3. 1270jakiPatryk 06.08.2018

  Ależ oni się boją Patryka Jakiego. Kolejny wstrętny fejk

  Choć do wyborów jeszcze kilka miesięcy, Patryk Jaki przebojem podbija serca Warszawiaków

 4. 1270warszawsaqaa 01.08.2018

  Warszawa stanęła, zawyły syreny. Cześć i chwała Bohaterom!

  Siedemdziesiąt cztery lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. Tysiące polskich bohaterów stanęło do walki o wolność stolicy. Nie kalkulowali, nie relatywizowali – po prostu „zachowali się, jak trzeba”.

 5. PW-i-Lis-1082018 01.08.2018

  Polacy oddają hołd Powstańcom Warszawskim. A Tomasz Lis „wylewa” swoje polityczne żale

  Dokładnie 74 lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. 63 dni heroicznej walki tysięcy młodych Warszawiaków zostało zapamiętane przez kolejne pokolenia i do dziś jest im oddawany należny hołdy.

 6. 1270elizabetka 30.07.2018

  Odrealnienie dziennikarki. Saulski w punkt: My, elity, lepsi. Oni, masa, powinni nas słuchać

  Internetowy, długi wpis Elizy Michalik w kilka godzin stał się kolejnym hitem i memem. Dziennikarka znana z, najdelikatniej mówiąc, mocno lewicowych poglądów w swojej internetowej wypowiedzi załamywała ręce nad tą pogardą mas wobec polskich elit. Pogardą, jej zdaniem, nie zasłużoną

 7. 1270dzieciotko 30.07.2018

  Niesamowite i wzruszające zdjęcie. Co na to zwolennicy aborcji?

  Ta historia poruszy chyba każdego, kto ma choć odrobinę wrażliwości w sercu. Małżeństwo Szkotów wraz z dwójką dzieci postanowiło spędzić wakacyjny dzień w parku rozrywki

 8. fake-news-opozycji-29072018 29.07.2018

  Chcieli skompromitować TVP i PiS, skompromitowali sami siebie. Opozycja rozsyła fake newsy o agresywnym mężczyźnie

  Filmik z agresywnym uczestnikiem protestów, który popychał policjantów, wyzywając ich od ZOMO obiegł polski internet, stając się hitem

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook