Jedynie prawda jest ciekawa


Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

05.07.2018
amnesty-international-5072018-r
Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi. W protestach przed sejmem oraz gmachem SN brali udział politycy opozycji, ich zwolennicy, ugrupowania pokroju Obywatele RP czy KOD, a także rzekomo apolityczne organizacje. Wśród nich Amnesty International.

Wolność zgromadzeń, manifestacji, strajków – jest to jedno z praw konstytucyjnych, przysługujących każdemu obywatelowi, każdej osobie w rozumieniu prawa. Do udziału w nich ma możliwość każdy, niezależnie czy  protesty posiadają charakter pracowniczy, socjalny czy polityczny. Czy jednak w manifestacjach silnie związanych z określonym ruchem politycznym powinna brać udział organizacja, która na swojej stronie „chwali się” swoją neutralnością, bezstronnością oraz apolitycznością?


I dziwi fakt, że Amnesty International miało czas oraz możliwość zaangażować się w protesty, posiadając wgląd w całą sytuację oraz znając wszystkie okoliczności. To właśnie tego im zabrakło, kiedy mały Alfie Evans walczył o życie, gdyż kilku sędziów postanowiło odłączyć go od aparatury utrzymującej jego życie. Skazując go na pewną śmierć. Dlaczego organizacja nie zajęła się sprawą, w której powinni jako jedni z pierwszych interweniować? Czy naprawdę ważniejsze od życia niewinnego chłopca jest afiszowanie się na protestach przed gmachem SN? Postępowanie jej członków jest niezrozumiałe.

JD

Warto poczytać

 1. gapie-w-obliczu-tragedii-19082018 19.08.2018

  Łzy rodziców, apele ratowników, a tłum gapiów biernie przygląda się dramatowi. Tragedia stała się dla nich atrakcją

  Trudno jest czasem zrozumieć współczesnych ludzi. Obojętność na tragedię innych osób coraz bardziej przeraża

 2. jaki-akcja-botow-7082018 07.08.2018

  „Ostatnia deska ratunku dla sztabu Trzaskowskiego?”. Zagraniczne fake kota atakują kampanie Patryka Jakiego

  Akcja kandydata na prezydenta Warszawy z ramienia PiS, Patryka Jakiego, pod nazwą #100imyPodBlokiem wzbudziła spore zainteresowanie. I to nie tyle co w Warszawie czy nawet w Polsce co na całym świecie

 3. 1270jakiPatryk 06.08.2018

  Ależ oni się boją Patryka Jakiego. Kolejny wstrętny fejk

  Choć do wyborów jeszcze kilka miesięcy, Patryk Jaki przebojem podbija serca Warszawiaków

 4. PW-i-Lis-1082018 01.08.2018

  Polacy oddają hołd Powstańcom Warszawskim. A Tomasz Lis „wylewa” swoje polityczne żale

  Dokładnie 74 lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. 63 dni heroicznej walki tysięcy młodych Warszawiaków zostało zapamiętane przez kolejne pokolenia i do dziś jest im oddawany należny hołdy.

 5. 1270elizabetka 30.07.2018

  Odrealnienie dziennikarki. Saulski w punkt: My, elity, lepsi. Oni, masa, powinni nas słuchać

  Internetowy, długi wpis Elizy Michalik w kilka godzin stał się kolejnym hitem i memem. Dziennikarka znana z, najdelikatniej mówiąc, mocno lewicowych poglądów w swojej internetowej wypowiedzi załamywała ręce nad tą pogardą mas wobec polskich elit. Pogardą, jej zdaniem, nie zasłużoną

 6. 1270dzieciotko 30.07.2018

  Niesamowite i wzruszające zdjęcie. Co na to zwolennicy aborcji?

  Ta historia poruszy chyba każdego, kto ma choć odrobinę wrażliwości w sercu. Małżeństwo Szkotów wraz z dwójką dzieci postanowiło spędzić wakacyjny dzień w parku rozrywki

 7. fake-news-opozycji-29072018 29.07.2018

  Chcieli skompromitować TVP i PiS, skompromitowali sami siebie. Opozycja rozsyła fake newsy o agresywnym mężczyźnie

  Filmik z agresywnym uczestnikiem protestów, który popychał policjantów, wyzywając ich od ZOMO obiegł polski internet, stając się hitem

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook