Jedynie prawda jest ciekawa


Naimski: nadszedł czas na zmiany

23.06.2014

Rozmowa z posłem PiS, byłym wiceministrem gospodarki oraz byłym szefem UOP Piotrem Naimskim.

Stefczyk.info: Media żyją kolejną rządową aferą. Co dla Pana jest najważniejsze w aferze taśmowej?

Piotr Naimski: W kontekście rozmów ministrów, szefów spółek skarbu państwa, polityków, ludzi z otoczenia premiera Tuska najważniejszym przekazem dla opinii publicznej jest to, że mamy dowód, że państwo gnije od góry. Diagnoza, którą w jednej z rozmów sformułował minister Sienkiewicz, twierdząc, że państwo istnieje tylko teoretycznie, to jest diagnoza bliska prawdy w wydaniu rządu Donalda Tuska. To jest najważniejsze, że Polacy dowiadują się, jak bardzo szkodliwe dla polskich interesów jest trwanie rządu Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej i szerzej środowiska, które na zasadzie znajomości i prowadzenia wspólnych interesów także prywatnych obsadza najważniejsze miejsca w naszym państwie.

Co zatem dalej? Co z tym zrobić?

Ten mechanizm, o którym mówiłem, musi zostać zmieniony. Mamy ostatni moment, ostatni sygnał dla wyborców, dla odpowiedzialnych polityków, że nie ma możliwości dalszego odwlekania zmiany. To jest również sygnał dla odpowiedzialnych polityków opozycji.

Czas na wybory?

PiS formułuje konkretny postulat odsunięcia Donalda Tuska i zastąpienia rządu rządem technicznym. Dopiero w następnym kroku chcemy przyspieszonych wyborów. Ten scenariusz wydaje się racjonalny.

Rządzący przekonują, że cała sprawa jest atakiem na rząd, próbą destabilizacji państwa, a zatem nie należy mówić o wyborach. To nieuprawnione?

Mówienie, że mamy próbę destabilizacji państwa, a Donald Tusk jest tym, kto jest obrońcą Polski, to próba zwodzenia Polaków i opinii publicznej, również światowej. Jest mniej ważne, kto i w jakich okolicznościach nagrywał, kto podsłuchiwał. Ważne jest kto brał udział w tych rozmowach i co między tymi ludźmi jest dyskutowane. Treść tych rozmów z punktu widzenia polskiej polityki, polskich interesów wskazuje na to, że czas na zmiany nadszedł.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. PAP/Adam Warżawa]

Warto poczytać

 1. gapie-w-obliczu-tragedii-19082018 19.08.2018

  Łzy rodziców, apele ratowników, a tłum gapiów biernie przygląda się dramatowi. Tragedia stała się dla nich atrakcją

  Trudno jest czasem zrozumieć współczesnych ludzi. Obojętność na tragedię innych osób coraz bardziej przeraża

 2. jaki-akcja-botow-7082018 07.08.2018

  „Ostatnia deska ratunku dla sztabu Trzaskowskiego?”. Zagraniczne fake kota atakują kampanie Patryka Jakiego

  Akcja kandydata na prezydenta Warszawy z ramienia PiS, Patryka Jakiego, pod nazwą #100imyPodBlokiem wzbudziła spore zainteresowanie. I to nie tyle co w Warszawie czy nawet w Polsce co na całym świecie

 3. 1270jakiPatryk 06.08.2018

  Ależ oni się boją Patryka Jakiego. Kolejny wstrętny fejk

  Choć do wyborów jeszcze kilka miesięcy, Patryk Jaki przebojem podbija serca Warszawiaków

 4. 1270warszawsaqaa 01.08.2018

  Warszawa stanęła, zawyły syreny. Cześć i chwała Bohaterom!

  Siedemdziesiąt cztery lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. Tysiące polskich bohaterów stanęło do walki o wolność stolicy. Nie kalkulowali, nie relatywizowali – po prostu „zachowali się, jak trzeba”.

 5. PW-i-Lis-1082018 01.08.2018

  Polacy oddają hołd Powstańcom Warszawskim. A Tomasz Lis „wylewa” swoje polityczne żale

  Dokładnie 74 lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. 63 dni heroicznej walki tysięcy młodych Warszawiaków zostało zapamiętane przez kolejne pokolenia i do dziś jest im oddawany należny hołdy.

 6. 1270elizabetka 30.07.2018

  Odrealnienie dziennikarki. Saulski w punkt: My, elity, lepsi. Oni, masa, powinni nas słuchać

  Internetowy, długi wpis Elizy Michalik w kilka godzin stał się kolejnym hitem i memem. Dziennikarka znana z, najdelikatniej mówiąc, mocno lewicowych poglądów w swojej internetowej wypowiedzi załamywała ręce nad tą pogardą mas wobec polskich elit. Pogardą, jej zdaniem, nie zasłużoną

 7. 1270dzieciotko 30.07.2018

  Niesamowite i wzruszające zdjęcie. Co na to zwolennicy aborcji?

  Ta historia poruszy chyba każdego, kto ma choć odrobinę wrażliwości w sercu. Małżeństwo Szkotów wraz z dwójką dzieci postanowiło spędzić wakacyjny dzień w parku rozrywki

 8. fake-news-opozycji-29072018 29.07.2018

  Chcieli skompromitować TVP i PiS, skompromitowali sami siebie. Opozycja rozsyła fake newsy o agresywnym mężczyźnie

  Filmik z agresywnym uczestnikiem protestów, który popychał policjantów, wyzywając ich od ZOMO obiegł polski internet, stając się hitem

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook