Jedynie prawda jest ciekawa


Nagroda „Superbohaterki” dla kobiety, która przywiązała szczeniaka do drzewa

17.10.2017
szczeniak17102017
Nagroda „Superbohaterki” dla kobiety, która przywiązała szczeniaka do drzewa

"Zwyrodnialec”, "bydlak”, "bestialstwo" – takimi określeniami szafowały nawet czołowe media w tym kraju. Hasło do ataku poszło w serwisie społecznościowym, tam było jeszcze ostrzej. Wymyślano najbardziej ohydne kary i tortury. Z jakiego powodu? Bo ktoś przywiązał swojego szczeniaka do drzewa i zostawił go w lesie. To wystarczyło do tego, żeby na właścicielkę zwierzęcia wylać kubeł pomyj. Nie gdzieś w kraju trzeciego świata. Musimy mieć świadomość tego, że takie rzeczy dzieją się tu, na tej ziemi. W Polsce.

Polacy to naród nieczuły i bezrozumny. Przykłady można oczywiście mnożyć w nieskończoność, ale ten najnowszy uwypukla problem jaki mamy ze sobą wystarczająco mocno, żeby nie szukać innych dowodów. Oto od dwóch dni twa w mediach i w serwisach społecznościowych nagonka na osobę, która przywiązała szczeniaka do drzewa. Swojego szczeniaka.

Bezrozumny hejt na "Superbohaterkę"

Zaczęło się od wpisu na Facebooku mężczyzny, który odnalazł w lesie przywiązanego psa. Usłyszał skowyt zwierzęcia i sprawdził, co się dzieje. – Zobaczyłem szczeniaka przywiązanego do drzewa. Bardzo cieszył się na mój widok, chociaż nie mógł nawet ruszyć głową – opowiadał później przed kamerą TVN24.

Mężczyzna zaopiekował się zwierzęciem i powiadomił policję. Umieścił też zdjęcie psa na Facebooku. Już kilkanaście godzin później policjanci z Bełchatowa ustalili, że za przestępstwem może stać 42-letnia kobieta. We wtorek usłyszała zarzuty znęcania się nad zwierzęciem, za co grozi do dwóch lat więzienia.

Oczywiście przez internet dalej przelewa się fala brutalnego hejtu. Nikt nie zastanawia się dlaczego ta biedna kobieta dopuściła się tego czynu. Nikt nie zadał pytania, czy miała inne wyjście. A powód jest prosty, kobieta sama o nim opowiedziała i przyznała, że motywacją do takiego zachowania było "zbyt małe mieszkanie". Po prostu warunki lokalowe nie pozwalały jej na posiadanie psa.

szczenia

Trzeba powiedzieć dość!

To jest moment, w którym każdy porządny człowiek musi zaprotestować i powiedzieć: veto! Nie wolno nam zgodzić się na taką nagonkę. Nie wolno zaakceptować tego bezrozumnego hejtu. Nie wolno wreszcie pozwolić, by prawa każdego człowieka do nieograniczonej wolności zachowań zostały naruszone przez jakieś faszystowskie zasady i zalecenia. Mamy XXI wiek, czas już zerwać te kajdany narzucone na nasze społeczeństwo przez religijnych oprawców.

Ta biedna kobieta odważyła się na wyznanie, którym zaryzykowała swoją karierę, codzienny spokój, bezpieczeństwo. Odsłoniła przed nami swoje człowieczeństwo. Jej zachowanie to było świadectwo. Świadectwo bycia kobietą w Polsce – tu i teraz. Przywiązując tego szczeniaka do drzewa ta kobieta nie walczyła za siebie, ale za te kobiety, które nie mogą sobie na podobną walkę pozwolić.

Przecież ludzie chcą się rozwijać, mają swoje pasje, marzenia, nie wolno ich zatrzymywać na drodze do ich realizacji.

Jak to możliwe, że w innych krajach nikt nikomu niczego nie zabrania? Warto tu przypomnieć, że podobne problemy miała kiedyś znana polska piosenkarka i jej udało się znaleźć rozwiązanie, oczywiście poza tym totalitarnym państwem, jakim jest współczesna Polska. Wspomniana piosenkarka opowiedziała o swoim problemie w wywiadzie dla "Wysokich Obcasów", gdzie przyznała, że przed Świętami Bożego Narodzenia 2015 roku zdecydowała się usunąć ciążę. W tym celu pojechała na Słowację. Wszystko trwało 5 minut, czuję wielką ulgę – powiedział wówczas.

Zabiła dziecko dokładnie z takiego samego powodu jak ta kobieta, którą dziś media i polskie społeczeństwo odsądzają od czci i wiary. Jedna pozbyła się dziecka, druga próbowała pozbyć się psa. Tak ciężko to pojąć w naszym nieczułym społeczeństwie? Tak trudno zrozumieć, że obie kobiety miały po prostu za małe mieszkanie? Nie mogły i nie chciały zmieniać swoich planów. - To historia o aborcji. I o uczuciach. O wpadce. Trafiła się ludziom dorosłym, rodzicom dwójki dzieci (...) Nie chcą teraz niczego zmieniać, zaczynać od początku. (...) Nie chcą szukać większego mieszkania teraz. 60 metrów kwadratowych ze wszystkimi książkami i zabawkami dzieci jest trochę ciasne, ale jest OK - mówiła artystka we wspomnianym wcześniej wywiadzie.

Za to wyznanie dostała nawet nagrodę „Superbohaterki” od magazynu „Wysokie obcasy”. Odważyła się na wyznanie, którym zaryzykowała swoją karierę, codzienny spokój, bezpieczeństwo. Odsłoniła przed nami swoje człowieczeństwo. To nie było tłumaczenie się, to było świadectwo. Świadectwo bycia kobietą w Polsce – tu i teraz uzasadniono nagrodę.

A więc można, wystarczy tylko realizować swoje marzenia poza społecznościami złożonymi z prawicowych oszołomów i faszystów.

Artur Ceyrowski

Warto poczytać

 1. gapie-w-obliczu-tragedii-19082018 19.08.2018

  Łzy rodziców, apele ratowników, a tłum gapiów biernie przygląda się dramatowi. Tragedia stała się dla nich atrakcją

  Trudno jest czasem zrozumieć współczesnych ludzi. Obojętność na tragedię innych osób coraz bardziej przeraża

 2. jaki-akcja-botow-7082018 07.08.2018

  „Ostatnia deska ratunku dla sztabu Trzaskowskiego?”. Zagraniczne fake kota atakują kampanie Patryka Jakiego

  Akcja kandydata na prezydenta Warszawy z ramienia PiS, Patryka Jakiego, pod nazwą #100imyPodBlokiem wzbudziła spore zainteresowanie. I to nie tyle co w Warszawie czy nawet w Polsce co na całym świecie

 3. 1270jakiPatryk 06.08.2018

  Ależ oni się boją Patryka Jakiego. Kolejny wstrętny fejk

  Choć do wyborów jeszcze kilka miesięcy, Patryk Jaki przebojem podbija serca Warszawiaków

 4. 1270warszawsaqaa 01.08.2018

  Warszawa stanęła, zawyły syreny. Cześć i chwała Bohaterom!

  Siedemdziesiąt cztery lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. Tysiące polskich bohaterów stanęło do walki o wolność stolicy. Nie kalkulowali, nie relatywizowali – po prostu „zachowali się, jak trzeba”.

 5. PW-i-Lis-1082018 01.08.2018

  Polacy oddają hołd Powstańcom Warszawskim. A Tomasz Lis „wylewa” swoje polityczne żale

  Dokładnie 74 lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. 63 dni heroicznej walki tysięcy młodych Warszawiaków zostało zapamiętane przez kolejne pokolenia i do dziś jest im oddawany należny hołdy.

 6. 1270elizabetka 30.07.2018

  Odrealnienie dziennikarki. Saulski w punkt: My, elity, lepsi. Oni, masa, powinni nas słuchać

  Internetowy, długi wpis Elizy Michalik w kilka godzin stał się kolejnym hitem i memem. Dziennikarka znana z, najdelikatniej mówiąc, mocno lewicowych poglądów w swojej internetowej wypowiedzi załamywała ręce nad tą pogardą mas wobec polskich elit. Pogardą, jej zdaniem, nie zasłużoną

 7. 1270dzieciotko 30.07.2018

  Niesamowite i wzruszające zdjęcie. Co na to zwolennicy aborcji?

  Ta historia poruszy chyba każdego, kto ma choć odrobinę wrażliwości w sercu. Małżeństwo Szkotów wraz z dwójką dzieci postanowiło spędzić wakacyjny dzień w parku rozrywki

 8. fake-news-opozycji-29072018 29.07.2018

  Chcieli skompromitować TVP i PiS, skompromitowali sami siebie. Opozycja rozsyła fake newsy o agresywnym mężczyźnie

  Filmik z agresywnym uczestnikiem protestów, który popychał policjantów, wyzywając ich od ZOMO obiegł polski internet, stając się hitem

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook