Jedynie prawda jest ciekawa


Mozil: w PRL to Polak krzywdził Polaka

04.11.2014

Czesław Mozil kolejny raz przekonuje, że kocha Polskę, a jego piosenka została źle zrozumiana. Tyle tylko, że kolejny raz jego wywiad przeczy tym deklaracjom. Śpiewak ani myśli wycofywać się ze swoich obraźliwych dla Polski i Polaków tez.

Tym razem w „Polsce The Times” muzyk przekonuje. „Fascynuje mnie to, że my - Polacy - lubimy ze sobą walczyć. Czasami zjednoczymy się przeciwko wspólnemu wrogowi, ale generalnie nie żyjemy w zgodzie” - mówi Mozil.

Chwilę później dodaje, że jest patriotą. „Patriotyzm to miłość do Polski. Płacę tu podatki, mieszkam na warszawskiej Pradze, jestem dumny. Kocham odkrywać mój kraj. Kocham poznawać jego różnorodność. Nie przeczytałem Mickiewicza, mam jednak poczucie, że jestem maleńką kropelką niezbędną do funkcjonowania tego miejsca. Jeśli kiedyś przyjdzie mi mieć dzieci, a one nie będą mieszkać w Polsce, to (..) będą wiedziały, skąd pochodzą ich korzenie” - zapewnia Mozil.

Przyznaje, że niewiele wie o historii Polski. „Mam małą wiedzę historyczną, ale uważam, że w czasach PRL to Polak krzywdził Polaka. Liczyło się, z kim stawiałeś, gdzie się znalazłeś. I teraz dochodzi do tego, że więcej energii poświęcamy na patrzenie wstecz, a nie na myślenie o przyszłości. Wszelkie rozrachunki rodem z piaskownicy tylko zniechęcają młodych ludzi. Może o naszej transformacji ustrojowej za kilkadziesiąt lat będzie się mówiło jako o czymś absolutnie unikalnym?” - tłumaczy Mozil. I rzeczywiście dowodzi, że o historii wie niewiele.

Jednak te defekt nie przeszkadza mu w ocenianiu rodaków. Krytycznie wypowiada się też o Janie Pawle II. „Jan Paweł II zrobił mnóstwo dobrego dla Polski. To symbol. Ale osobiście mam do niego wielki żal, bo mógł zrobić o wiele więcej dla innych. Wystarczyło, żeby pojechał do Afryki i powiedział ludziom, żeby używali prezerwatyw. Żeby otworzył się homoseksualistów, na rozwodników” - przekonuje Mozil, prezentując skrajnie lewacki pogląd na Kościół i jego nauczanie. Dla Mozila Kościół jest dobry, ale jak zaakceptuje lewicowe podejście do spraw obyczajowych.

To nie jedyne tezy muzyka, wskazujące, że nie wie on o czym mówi. Zapewnia w rozmowie z „Polską The Times”, że piosenka „Nienawidzę Cię Polsko” do dowód na jego patriotyzm. „Dla mnie to nie jest kontrowersyjne. Czuje się Polakiem i zagorzałym patriotą. Ja tylko próbuję opisać pewne emocje związane z emigracją” - tłumaczy Mozil.

A potem niemal w tym samym zdaniu dodaje, że „już nienawidzi Polski”. „Nienawidzę tej Polski, która we mnie siedzi” - tłumaczy. W innym zdaniu zaznacza: „W listopadzie lecę do Iranu. Bardzo się cieszę, że w Święto Niepodległości nie będzie mnie w Warszawie - jeśli tylko mam możliwość, to co roku uciekam w tym dniu ze stolicy”.

Trudno pojąć co Czesław Mozil ma w głowie. Zdaje się, że on sam nie bardzo to rozumie.

TK
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. jaki-akcja-botow-7082018 07.08.2018

  „Ostatnia deska ratunku dla sztabu Trzaskowskiego?”. Zagraniczne fake kota atakują kampanie Patryka Jakiego

  Akcja kandydata na prezydenta Warszawy z ramienia PiS, Patryka Jakiego, pod nazwą #100imyPodBlokiem wzbudziła spore zainteresowanie. I to nie tyle co w Warszawie czy nawet w Polsce co na całym świecie

 2. 1270jakiPatryk 06.08.2018

  Ależ oni się boją Patryka Jakiego. Kolejny wstrętny fejk

  Choć do wyborów jeszcze kilka miesięcy, Patryk Jaki przebojem podbija serca Warszawiaków

 3. 1270warszawsaqaa 01.08.2018

  Warszawa stanęła, zawyły syreny. Cześć i chwała Bohaterom!

  Siedemdziesiąt cztery lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. Tysiące polskich bohaterów stanęło do walki o wolność stolicy. Nie kalkulowali, nie relatywizowali – po prostu „zachowali się, jak trzeba”.

 4. PW-i-Lis-1082018 01.08.2018

  Polacy oddają hołd Powstańcom Warszawskim. A Tomasz Lis „wylewa” swoje polityczne żale

  Dokładnie 74 lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. 63 dni heroicznej walki tysięcy młodych Warszawiaków zostało zapamiętane przez kolejne pokolenia i do dziś jest im oddawany należny hołdy.

 5. 1270elizabetka 30.07.2018

  Odrealnienie dziennikarki. Saulski w punkt: My, elity, lepsi. Oni, masa, powinni nas słuchać

  Internetowy, długi wpis Elizy Michalik w kilka godzin stał się kolejnym hitem i memem. Dziennikarka znana z, najdelikatniej mówiąc, mocno lewicowych poglądów w swojej internetowej wypowiedzi załamywała ręce nad tą pogardą mas wobec polskich elit. Pogardą, jej zdaniem, nie zasłużoną

 6. 1270dzieciotko 30.07.2018

  Niesamowite i wzruszające zdjęcie. Co na to zwolennicy aborcji?

  Ta historia poruszy chyba każdego, kto ma choć odrobinę wrażliwości w sercu. Małżeństwo Szkotów wraz z dwójką dzieci postanowiło spędzić wakacyjny dzień w parku rozrywki

 7. fake-news-opozycji-29072018 29.07.2018

  Chcieli skompromitować TVP i PiS, skompromitowali sami siebie. Opozycja rozsyła fake newsy o agresywnym mężczyźnie

  Filmik z agresywnym uczestnikiem protestów, który popychał policjantów, wyzywając ich od ZOMO obiegł polski internet, stając się hitem

 8. walesa-28072018 28.07.2018

  Podwójna klęska Wałęsy. Przegrał w sondażu, nie wyszła mu też zemsta

  Lech Wałęsa w ostatnich tygodniach dostał sporą dawkę „zastrzyku” aktywności, którą upublicznia nie tylko wżyciu codziennym m.in. na demonstracjach pod SN, ale także w social-mediach

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook