Jedynie prawda jest ciekawa


Melak: Kłamstwo na użytek Tuska

16.11.2012

O ostatnim oświadczeniu prokuratury wojskowej oraz śledztwie ws. nieprawidłowości prokuratorskich portal Stefczyk.info rozmawia z Andrzejem Melakiem.

Stefczyk.info: Prokuratura wojskowa informuje, że przeprowadziła badania drugiego tupolewa 154M, który jest w Polsce. Do badań użyto takiego samego sprzętu, jak ostatnio w Smoleńsku. Śledczy podają, że również w tym przypadku, na pokładzie doszło do wykrycia materiałów wysokoenergetycznych. NPW zaznacza, że mogą to być ślady materiałów wybuchowych. Jak Pan komentuje to oświadczenie?

Andrzej Melak: Szykuje się nowa inscenizacja i nowe kłamstwo w sprawie Smoleńska. Potwierdza się teza o nowym kłamstwie, na wzór katyńskiego. To kłamstwo ma utwierdzić bzdury, ma pokazać Narodowi, że wszystko było w porządku. W porządku było zabezpieczenie podróży przez BOR, w porządku było zabezpieczenie wizyty przez MSZ, w porządku była procedura związana z zabezpieczeniem samego samolotu. To kłamstwo na użytek rządu pana Donalda Tuska.

Te badania są kłamstwem?

Po pierwsze, jeśli polscy pirotechnicy używaliby takich detektorów przed wylotem do Smoleńska to nie powinni dopuścić do lotu z prezydentem na pokładzie. Po drugie ciekawy jestem, co o tych detektorach powiedziałyby np. służby zabezpieczające lotnisko w Tel Awiwie. Tam używają takiego samego sprzętu. Jeśli wziąć na poważnie oświadczenie prokuratury, oznacza ono, że policyjni eksperci, którzy polecieli do Smoleńska, to banda idiotów. Nie wiadomo, po co oni polecieli, nie umieli sie posługiwać sprzętem. Taki wniosek wynika z działań NPW. Jeśli na pokładzie tupolewa, który obecnie jest w Mińsku Mazowieckim wykryto te same materiały, jak na wraku w Smoleńsku, to trzeba uważać. Ten samolot może wybuchnąć.

Dlaczego prokuratura tak łatwo dała sie wykorzystać do tej kampanii manipulacji?

Nie wiem, dlaczego. Jednak cała sprawa jest szyta grubymi nićmi.

Śledczy odpowiedzą za swoje błędy? Czego Pan się spodziewa po śledztwie ws. zaniedbań prokuratorskich?

Spodziewam się, że będzie jak z innymi śledztwami. Okaże się, że były błędy, były zaniedbania, ale nie ma podstaw do postawienia komukolwiek zarzutów. Będzie tak jak z innymi sprawami. Prokuratorzy zostaną ocenieni tak jak gen. Janicki, Tomasz Arabski, Radosław Sikorski. Oni nie zawinili, prokuratorzy też nie. Tak to widzę. Znów nikt nie będzie winny. Prokuratorzy również są pod ochroną.

Rozmawiał TK
[Fot. Wikipedia.pl]

Warto poczytać

 1. gapie-w-obliczu-tragedii-19082018 19.08.2018

  Łzy rodziców, apele ratowników, a tłum gapiów biernie przygląda się dramatowi. Tragedia stała się dla nich atrakcją

  Trudno jest czasem zrozumieć współczesnych ludzi. Obojętność na tragedię innych osób coraz bardziej przeraża

 2. jaki-akcja-botow-7082018 07.08.2018

  „Ostatnia deska ratunku dla sztabu Trzaskowskiego?”. Zagraniczne fake kota atakują kampanie Patryka Jakiego

  Akcja kandydata na prezydenta Warszawy z ramienia PiS, Patryka Jakiego, pod nazwą #100imyPodBlokiem wzbudziła spore zainteresowanie. I to nie tyle co w Warszawie czy nawet w Polsce co na całym świecie

 3. 1270jakiPatryk 06.08.2018

  Ależ oni się boją Patryka Jakiego. Kolejny wstrętny fejk

  Choć do wyborów jeszcze kilka miesięcy, Patryk Jaki przebojem podbija serca Warszawiaków

 4. 1270warszawsaqaa 01.08.2018

  Warszawa stanęła, zawyły syreny. Cześć i chwała Bohaterom!

  Siedemdziesiąt cztery lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. Tysiące polskich bohaterów stanęło do walki o wolność stolicy. Nie kalkulowali, nie relatywizowali – po prostu „zachowali się, jak trzeba”.

 5. PW-i-Lis-1082018 01.08.2018

  Polacy oddają hołd Powstańcom Warszawskim. A Tomasz Lis „wylewa” swoje polityczne żale

  Dokładnie 74 lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. 63 dni heroicznej walki tysięcy młodych Warszawiaków zostało zapamiętane przez kolejne pokolenia i do dziś jest im oddawany należny hołdy.

 6. 1270elizabetka 30.07.2018

  Odrealnienie dziennikarki. Saulski w punkt: My, elity, lepsi. Oni, masa, powinni nas słuchać

  Internetowy, długi wpis Elizy Michalik w kilka godzin stał się kolejnym hitem i memem. Dziennikarka znana z, najdelikatniej mówiąc, mocno lewicowych poglądów w swojej internetowej wypowiedzi załamywała ręce nad tą pogardą mas wobec polskich elit. Pogardą, jej zdaniem, nie zasłużoną

 7. 1270dzieciotko 30.07.2018

  Niesamowite i wzruszające zdjęcie. Co na to zwolennicy aborcji?

  Ta historia poruszy chyba każdego, kto ma choć odrobinę wrażliwości w sercu. Małżeństwo Szkotów wraz z dwójką dzieci postanowiło spędzić wakacyjny dzień w parku rozrywki

 8. fake-news-opozycji-29072018 29.07.2018

  Chcieli skompromitować TVP i PiS, skompromitowali sami siebie. Opozycja rozsyła fake newsy o agresywnym mężczyźnie

  Filmik z agresywnym uczestnikiem protestów, który popychał policjantów, wyzywając ich od ZOMO obiegł polski internet, stając się hitem

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook