Jedynie prawda jest ciekawa


Ks. Zieliński: Najlepszy pretekst dla KOD

17.12.2016

„Dla opozycji i ludzi pana Kijowskiego nie mogło być lepszego pretekstu, by mogli wystąpić jako obrońcy niezależności mediów, a nie ubeckich emerytur” - mówił w „Salonie Dziennikarskim” ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”.

Jednym z tematów dyskusji w „Salonie Dziennikarskim”, wspólnej audycji Radia Warszawy, tygodnika „Idziemy” i portalu wPolityce.pl, była ustawa dezubekizacyjna, którą wczoraj w nocy przyjął Sejm. Rozmowa odnosiła się także do wczorajszej awantury w Sejmie, jaka został wywołana przez opozycję. 

Jak zaznaczył prowadzący program Jacek Karnowski, wśród polityków PiS pojawiła się narracja, która tłumaczy, że skok temperatury i próbę przerwania prac Sejmu była związana z kwestią obcięcia emerytury byłym esbekom. Karnowski ocenił, że to są nie tylko słowa, ale materialna degradacja tych ludzi, którzy byli „bebechami III RP”. 

„Na pewno tu chodzi o pieniądze i część środowiska KOD, związana ze starym systemem, to ta część bardziej radykalna” - ocenił Jacek Łęski, publicysta TVP. 

„To bez wątpienia miało wpływ na ich reakcję, ale czy to było przyczyną zadymy w Sejmie? Nie sądzę” - dodał publicysta. 

Jak zaznaczył, dobrze się stało, że wprowadzono takie poprawki, które są bezpiecznikiem, niepozwalającym stosować ustawy dezubekizacyjnej „jak cepa”. 

Piotr Zaremba, zastępca redaktora naczelnego tygodnika „wSieci” i publicysta portalu wPolityce.pl przyznał, że popiera tę ustawę, ale ważne są wyjątki. Dodał również, że nie będzie martwić się o los byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL. „Ale martwię się losem pamięci o Jaruzelskim i Kiszczaku w następnej generacji” - stwierdził. 

Ks. Henryk Zieliński, odnosząc się do dezubekizacji mówił: „Ustawa dezubekizacja jest sprawiedliwa tym bardziej w polskich realiach. Nie jesteśmy zawieszeni w próżni, ale wiemy, że wielu ludzi, którzy ucierpieli w stanie wojennym i w okresie PRL otrzymują znacznie niższe emerytury niż średnia, nie ubecka, ale krajowa. 

Dodał również: „Dla opozycji i ludzi pana Kijowskiego nie mogło być lepszego pretekstu, by mogli wystąpić jako obrońcy niezależności mediów, a nie ubeckich emerytur”. 

Podsumowując awanturę opozycji w Sejmie, Zaremba wyraził sceptycyzm wobec stwierdzeń o antyrządowym zrywie. „PiS był źle traktowany przez platformerskich marszałków i nie dobrze, że wchodzi w te same buty. Widzę tu elementy odgrywania się” - powiedział publicysta „wSieci” i wPolityce.pl. 

Z kolei Łęski mówił o Tadeuszu Cymańskim, jako pewnym wzorze. „Zaimponował mi Cymański, który o 1. w nocy stał z ludźmi. którzy krzyczeli na niego „złodzieje” rozmawiał z nimi, tłumaczył im pewne rzeczy. To jest droga” - ocenił publicysta TVP. 

„Najbardziej diaboliczny element takiej socjotechniki to pokłócenie ludzi przed świętami” - zauważył ks. Zieliński.  


ak

[fot. wPolityce.pl/TVP Info]

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook