Jedynie prawda jest ciekawa


Kossakowski: Nic się nie zmieniło od czasów PRL

14.05.2015

Po co obalał Pan komunę, skoro nic się od tamtego czasu w tym kraju nie zmieniło? – pytał, za pośrednictwem TV Republika, prezydenta Bronisława Komorowskiego Ziemowit Piast Kossakowski, student prawa na Uniwersytecie Warszawskim.

Kossakowski podczas wczorajszego spaceru Komorowskiego po Warszawie pytał prezydenta o „dobry start dla młodych”, gdyż sam wyjeżdża do pracy do Norwegii.

– Jest trudno i wiem, jak się żyje młodym ludziom w Polsce. Rolą państwa jest wspomagać młodych ludzi – mówił Komorowski i opowiadał historie swoich dzieci. – Ja też wyjeżdżałem za granicę do pracy i tam pracowałem – dodał potem prezydent.

Dlatego też na antenie Telewizji Republika student pytał o to po co obalał on komunizm skoro teraz jest tak samo.

- Co się zmieniło, skoro 30 lat temu był pan zmuszony wyjeżdżać za chlebem i dziś to samo mi pan proponuje -  dodał Ziemowit Piast Kossakowski.

- Oddali władzę dygnitarze komunistyczni swoim kolegom i spirala cały czas kręci się – ocenił Kossakowski.

Kossakowski chciał zapytać prezydenta podczas spaceru także o jego kontakty z oficerem KGB Nikołajem Patruszewem. Jednakże od razu został odsunięty przez Biuro Ochrony Rządu.

Dziś Ziemowit Kossakowski został uznany przez sztab Bronisława Komorowskiego za prowokatora, który wysłany przez partię ma przeszkadzać w działaniach prezydenta.

– Jestem zdziwiony dzisiejszą konferencja. Dowiedziałem się od znajomych, że zostałem zmieszany z błotem jako prowokator i aparatczyk – komentował Kossakowski.

Odnosząc się do zarzutów pod swoim adresem powiedział, że zdecydował się tam pójść bo prezydent nie chce odpowiadać na pytania dziennikarzy, a także nie chce wziąć udziału w debacie zaproponowanej przez Pawła Kukiza. Zdementował on także informację, że jest związany ze sztabem Andrzeja Dudy.

mmil/Telewizja Republika

[Fot. Telewizja Republika]

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook