Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczmarek: "GW" naraża funkcjonariuszy

03.12.2012

O kolejnej kampanii atakowania CBA oraz zachowaniu mediów w tej sprawie portal Stefczyk.info rozmawia z posłem PiS, byłym oficerem CBA Tomaszem Kaczmarkiem.

Stefczyk.info: "Gazeta Wyborcza" publikuje pańskie zdjęcia z czasów służby w CBA oraz opisuje znów rzekome przykłady skandalicznego działania Biura sprzed lat. Publikuje również wywiad z byłym funkcjonariuszem Biura. Jak Pan ocenia tę sprawę?

Tomasz Kaczmarek: Po raz kolejny okazało się, że "Wyborcza" i jej dziennikarze jest potężną tubą propagandy politycznej Platformy Obywatelskiej. Mamy do czynienia z przykładem daleko idącej niekompetencji dziennikarzy i ich głupoty. Poprzez te publikacje chcą atakować posłów opozycji i w żaden sposób nie myślą o państwie, które miałoby być państwem bezpiecznym i prawym. Skutkiem takich publikacji jest narażenie życia obecnych funkcjonariuszy, którzy zwalczają przestępczość zorganizowaną. Zapewniam, że te publikacje będą miały swój finał w prokuraturze i sądzie.

Kolejny raz stał się Pan celem ataków medialnych. Dlaczego Pan wciąż budzi agresję?

Być może ma to związek z moją działalnością polityczną. Jestem posłem aktywnym i skutecznym. Pracuje na poziomie monitorowania patologii i nieprawidłowości w służbach specjalnych.

Pana zdaniem publikacja w "GW" będzie miała jakieś konsekwencje?

Oczywiście te osoby, które dopuściły się ujawnienia informacji niejawnych, powinny ponieść konsekwencje. Oczekuję stanowczej i szybkiej reakcji Pawła Wojtunika, szefa CBA oraz prokuratora Andrzeja Seremeta. Oni powinni wykazać, że te osoby dopuściły się rażącego złamania prawa. Dla nich nie powinno być żadnej taryfy ulgowej. Oni powinni zostać skazani. Sądzę, że Paweł Wojtunik zdaje sobie sprawę, że jego ludzie zostali wystawieni na tzw. odstrzał dla przestępców.

Publikacja może być przygotowaniem do kolejnego procesu przeciwko Panu?

Sądzę, że kolejne kłamliwe publikacje, zawierające nieprawdziwe fakty, wypowiedzi i sytuacje, będą mocnym materiałem dowodowym dla prokuratora, który będzie to postępowanie prowadził. Nie tylko ci, którzy udzielili informacji dziennikarzom, ale również Wojciech Czuchnowski i jego dziennikarze powinni ponieść konsekwencje. Taka głupota, jaką on prezentuje, sprawia, że funkcjonariusze są zagrożeni. Są zagrożeni przez bezmyślne publikowanie takich informacji.

Rozmawiał Nal
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270ANIAGRODZKI 24.09.2018

  Gazeta Wyborcza wybiera „Polkę Stulecia”. Zaskakująca nominacja

  Maria Curie Skłodowska, Irena Szewińska, Kalina Jędrusik? Która z tych kobiet zasługuje na tytuł „Polki stulecia”? Wybór może być trudny, ale redakcja dodatku do „Gazety Wyborczej” o wdzięcznym tytule „Wysokie Obcasy” ma też „inne” kandydatki

 2. partia-razem-23062018 21.09.2018

  Ten plakat nie przypadnie do gustu zwolennikom partii Razem. Wpadka lewicowego ugrupowania?

  Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami, a partie polityczne w Polsce coraz mocniej mobilizują się w promocje swoich komitetów oraz kandydatów

 3. tusk20092018 20.09.2018

  Donald Tusk chciał zabłysnąć żarcikiem, ale zaliczył wpadkę. Internauci zwrócili uwagę na ważną kwestię

  Pomimo 61 lat na karku Donald Tusk uwielbia pokazywać, iż nie zatracił jeszcze chłopięcej fantazji.

 4. 1270genderoweas 11.09.2018

  Dla własnych fanaberii zniszczą życie swojemu dziecku?

  W przypadku tak delikatnej kwestii, jaką jest wychowywanie dzieci często można mieć zastrzeżenia do nadgorliwości służb czy urzędników państwowych

 5. wos10092018 10.09.2018

  Tak działają "wolne media". Dziennikarz wyleciał z pracy, bo pochwalił PiS?

  Dziennikarz namawiał lewicę do współpracy z Prawem i Sprawiedliwością

 6. gapie-w-obliczu-tragedii-19082018 19.08.2018

  Łzy rodziców, apele ratowników, a tłum gapiów biernie przygląda się dramatowi. Tragedia stała się dla nich atrakcją

  Trudno jest czasem zrozumieć współczesnych ludzi. Obojętność na tragedię innych osób coraz bardziej przeraża

 7. jaki-akcja-botow-7082018 07.08.2018

  „Ostatnia deska ratunku dla sztabu Trzaskowskiego?”. Zagraniczne fake kota atakują kampanie Patryka Jakiego

  Akcja kandydata na prezydenta Warszawy z ramienia PiS, Patryka Jakiego, pod nazwą #100imyPodBlokiem wzbudziła spore zainteresowanie. I to nie tyle co w Warszawie czy nawet w Polsce co na całym świecie

 8. 1270jakiPatryk 06.08.2018

  Ależ oni się boją Patryka Jakiego. Kolejny wstrętny fejk

  Choć do wyborów jeszcze kilka miesięcy, Patryk Jaki przebojem podbija serca Warszawiaków

CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook