Jedynie prawda jest ciekawa


Karnowski o eutanazji: "Nie otwierajmy drzwi do piekieł, bo nas też to dotknie"

30.10.2016

Mówimy o skracaniu życia na życzenie, to widać. Problem polega na tym, że życie ludzkie się wydłuża i łatwiej jest przedłużać sytuacje graniczne. To dążenie jest dążeniem ekonomicznym, bo ci ludzie stają się ciężarem - mówił Jacek Karnowski w programie "Studio Polska" na antenie TVP Info, komentując sprawę odbierania ludziom życia na życzenie.

Redaktor naczelny „wSieci” porównał eutanazję do aborcji, której dokonała piosenkarka Natalia Przybysz. Mówił, że w obydwu przypadkach chodzi o ułatwianie sobie życia. Ułatwianie, które prowadzi do tragedii.

Karnowski nawiązał do kwestii podpierania się dorobkiem światowej filozofii przy popieraniu pomysłu odbierania ludziom życia.

„Wszystkie inne argumenty uważam za wtórne. Majstrowanie przy dorobku filozofii stało za każdą utopią, za nazizmem, za komunizmem” - powiedział i przekonywał, że człowiek inteligentny i oczytany wszystko może sobie w ten sposób uzasadnić.

„Ten akt zabijania nie będzie się odbywał między filozofem a kilkoma książkami” - powiedział.

Mówił również o presji jaką państwo będzie wywierać na ludzi starszych.

„To jest utopia, że jest jakaś jednostka wyizolowana. To się skończy presją na ludzi starych, niedomagających, by sobie poszli” - powiedział Karnowski.

„My też będziemy starzy. Czy chcemy, by na nas wywierano presję?” - pytał naczelny „wSieci”.

„Nie otwierajmy drzwi do piekieł, bo nas to też dotknie. Mówmy o praktyce eutanazji, nie o teorii” - powiedział Jacek Karnowski.

wkt/wPolityce.pl

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. jaki-akcja-botow-7082018 07.08.2018

  „Ostatnia deska ratunku dla sztabu Trzaskowskiego?”. Zagraniczne fake kota atakują kampanie Patryka Jakiego

  Akcja kandydata na prezydenta Warszawy z ramienia PiS, Patryka Jakiego, pod nazwą #100imyPodBlokiem wzbudziła spore zainteresowanie. I to nie tyle co w Warszawie czy nawet w Polsce co na całym świecie

 2. 1270jakiPatryk 06.08.2018

  Ależ oni się boją Patryka Jakiego. Kolejny wstrętny fejk

  Choć do wyborów jeszcze kilka miesięcy, Patryk Jaki przebojem podbija serca Warszawiaków

 3. 1270warszawsaqaa 01.08.2018

  Warszawa stanęła, zawyły syreny. Cześć i chwała Bohaterom!

  Siedemdziesiąt cztery lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. Tysiące polskich bohaterów stanęło do walki o wolność stolicy. Nie kalkulowali, nie relatywizowali – po prostu „zachowali się, jak trzeba”.

 4. PW-i-Lis-1082018 01.08.2018

  Polacy oddają hołd Powstańcom Warszawskim. A Tomasz Lis „wylewa” swoje polityczne żale

  Dokładnie 74 lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. 63 dni heroicznej walki tysięcy młodych Warszawiaków zostało zapamiętane przez kolejne pokolenia i do dziś jest im oddawany należny hołdy.

 5. 1270elizabetka 30.07.2018

  Odrealnienie dziennikarki. Saulski w punkt: My, elity, lepsi. Oni, masa, powinni nas słuchać

  Internetowy, długi wpis Elizy Michalik w kilka godzin stał się kolejnym hitem i memem. Dziennikarka znana z, najdelikatniej mówiąc, mocno lewicowych poglądów w swojej internetowej wypowiedzi załamywała ręce nad tą pogardą mas wobec polskich elit. Pogardą, jej zdaniem, nie zasłużoną

 6. 1270dzieciotko 30.07.2018

  Niesamowite i wzruszające zdjęcie. Co na to zwolennicy aborcji?

  Ta historia poruszy chyba każdego, kto ma choć odrobinę wrażliwości w sercu. Małżeństwo Szkotów wraz z dwójką dzieci postanowiło spędzić wakacyjny dzień w parku rozrywki

 7. fake-news-opozycji-29072018 29.07.2018

  Chcieli skompromitować TVP i PiS, skompromitowali sami siebie. Opozycja rozsyła fake newsy o agresywnym mężczyźnie

  Filmik z agresywnym uczestnikiem protestów, który popychał policjantów, wyzywając ich od ZOMO obiegł polski internet, stając się hitem

 8. walesa-28072018 28.07.2018

  Podwójna klęska Wałęsy. Przegrał w sondażu, nie wyszła mu też zemsta

  Lech Wałęsa w ostatnich tygodniach dostał sporą dawkę „zastrzyku” aktywności, którą upublicznia nie tylko wżyciu codziennym m.in. na demonstracjach pod SN, ale także w social-mediach

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook