Jedynie prawda jest ciekawa


Horała: Mam poczucie sukcesu

18.11.2014

Mamy teraz klub radnych i związane z tym nowe możliwości działania - spodziewam się tendencji wzrostowej dla gdyńskiego PiS - tłumaczy Marcin Horała.

Stefczyk.Info: Rzucił Pan wyzwanie prezydentowi Wojciechowi Szczurkowi, którego dominacja wydawała się nie do złamania. Efekt? 12 proc. poparcia dla Pana co jest bodaj wynikiem rekordowym oponentów prezydenta i sześciu (z dwóch) radnych w nowej Radzie Miasta. Uważa się Pan za skutecznego polityka?

Marcin Horała, radny PiS w Gdyni: Rekord od 12 lat, 12 lat temu Jarosław Duszewski z SLD miał 14%. Wtedy były inne warunki, w polityce to prehistoria. Mam wiec poczucie sukcesu, z tym że nie jest to sukces mój tylko całego zespołu ludzi, który udało się zebrać.

Wojciech Szczurek, nawet przez oponentów, uznawany jest za dobrego prezydenta. Co jednak można zmienić w Gdyni, biorąc pod uwagę przetasowanie w Radzie Miasta?

Piłka jest po stronie prezydenta. Wygrał i zachował władzę, z drugiej strony dostał od mieszkańców Gdyni ostrzeżenie, żółtą kartkę. Jeżeli wyciągnie wnioski to my stałe trzymamy wyciągniętą rękę, jesteśmy chętni do współpracy w konkretnych sprawach dla dobra Gdyni.

A co z przyszłymi wyborami? Spodziewa się Pan tendencji spadkowej dla Wojciecha Szczurka?

Mamy teraz klub radnych i związane z tym nowe możliwości działania - spodziewam się tendencji wzrostowej dla gdyńskiego PiS.

Właśnie. Pomówmy o Panu. Rozmawiamy na Pomorzu - bastionie Platformy. Jednocześnie Pan i Pana zespół jesteście autorami jednego z największych sukcesów PiS w Polsce - wejście z dwóch do sześciu radnych to dobry wynik. Co zdecydowało o tym sukcesie?

Przede wszystkim naprawdę ciężka praca wielu ludzi. Jakkolwiek finezyjna by była taktyka czy przekaz, pozostanie w zawieszeniu jeżeli nie dotrze do ludzi. A jak się nie ma zbyt dużo pieniędzy dotrzeć do ludzi można tylko bezpośrednio, a uzupełniająco również poprzez kreowanie wydarzeń interesujących dla mediów. I to i to wymaga setek roboczogodzin zaangażowanych działaczy i wolontariuszy. A drugim czynnikiem było, uważam, poważne potraktowanie wyborców. Naprawdę staraliśmy się poznać ich problemy i przedstawić dla nich spójne, kompleksowe a zarazem realne rozwiązania.

Czy Horała będzie kontrkandydatem prezydenta Szczurka w kolejnych wyborach?

Zdecydowanie za wcześnie by o tym mówić. Oczywiście nie wykluczam z góry ale czas na ta decyzję będzie za mniej więcej trzy lata.

Rozmawiał Arkady Saulski

Warto poczytać

 1. jaki-akcja-botow-7082018 07.08.2018

  „Ostatnia deska ratunku dla sztabu Trzaskowskiego?”. Zagraniczne fake kota atakują kampanie Patryka Jakiego

  Akcja kandydata na prezydenta Warszawy z ramienia PiS, Patryka Jakiego, pod nazwą #100imyPodBlokiem wzbudziła spore zainteresowanie. I to nie tyle co w Warszawie czy nawet w Polsce co na całym świecie

 2. 1270jakiPatryk 06.08.2018

  Ależ oni się boją Patryka Jakiego. Kolejny wstrętny fejk

  Choć do wyborów jeszcze kilka miesięcy, Patryk Jaki przebojem podbija serca Warszawiaków

 3. 1270warszawsaqaa 01.08.2018

  Warszawa stanęła, zawyły syreny. Cześć i chwała Bohaterom!

  Siedemdziesiąt cztery lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. Tysiące polskich bohaterów stanęło do walki o wolność stolicy. Nie kalkulowali, nie relatywizowali – po prostu „zachowali się, jak trzeba”.

 4. PW-i-Lis-1082018 01.08.2018

  Polacy oddają hołd Powstańcom Warszawskim. A Tomasz Lis „wylewa” swoje polityczne żale

  Dokładnie 74 lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. 63 dni heroicznej walki tysięcy młodych Warszawiaków zostało zapamiętane przez kolejne pokolenia i do dziś jest im oddawany należny hołdy.

 5. 1270elizabetka 30.07.2018

  Odrealnienie dziennikarki. Saulski w punkt: My, elity, lepsi. Oni, masa, powinni nas słuchać

  Internetowy, długi wpis Elizy Michalik w kilka godzin stał się kolejnym hitem i memem. Dziennikarka znana z, najdelikatniej mówiąc, mocno lewicowych poglądów w swojej internetowej wypowiedzi załamywała ręce nad tą pogardą mas wobec polskich elit. Pogardą, jej zdaniem, nie zasłużoną

 6. 1270dzieciotko 30.07.2018

  Niesamowite i wzruszające zdjęcie. Co na to zwolennicy aborcji?

  Ta historia poruszy chyba każdego, kto ma choć odrobinę wrażliwości w sercu. Małżeństwo Szkotów wraz z dwójką dzieci postanowiło spędzić wakacyjny dzień w parku rozrywki

 7. fake-news-opozycji-29072018 29.07.2018

  Chcieli skompromitować TVP i PiS, skompromitowali sami siebie. Opozycja rozsyła fake newsy o agresywnym mężczyźnie

  Filmik z agresywnym uczestnikiem protestów, który popychał policjantów, wyzywając ich od ZOMO obiegł polski internet, stając się hitem

 8. walesa-28072018 28.07.2018

  Podwójna klęska Wałęsy. Przegrał w sondażu, nie wyszła mu też zemsta

  Lech Wałęsa w ostatnich tygodniach dostał sporą dawkę „zastrzyku” aktywności, którą upublicznia nie tylko wżyciu codziennym m.in. na demonstracjach pod SN, ale także w social-mediach

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook