Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: Frasyniuk, gdzie są amerykańskie pieniądze dla "Solidarności"?

09.12.2016

"Jak dzielono te pieniądze, kto je dostawał, a kto nie dostawał i czy są gdzieś sprawozdania? Może pan sobie przypomni, to byłoby bardzo ciekawe" - pyta Władysława Frasyniuka w "Komentarzu Tygodnia" Witold Gadowski.

Dziennikarz w swoim cotygodniowym wideo komentarzu skupia się na zbliżających się obchodach 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Gadowski podkreśla, że nie należy obawiać się "kabaretu strasznych panów i pań", którzy 13 grudnia wychodzą na ulice świętować wydarzenia sprzed ponad trzech dekad. 

"Nie bójmy się 13 grudnia „kabaretów starszych panów”, a raczej „kabaretów strasznych panów i pań”. Ani demokracji, ani państwu to nie zagraża. Cała ta szopka robiona jest jednak po to, aby dać sygnał Zachodowi „przyślijcie nam pomoc, aby razem rozwalić to, co w Polsce zaczyna się odbudowywać" - wyjaśnia. Gadowski wspomniał także o toczących się postępowaniach wobec dwóch osób, którym postawiono zarzuty kontaktowania się z FSB.

"Rozpoczęły  się postępowania przeciwko generałom Januszowi N. i Piotrowi P. Obaj są generałami z przypadku. Oby panom stawiane są zarzuty nieformalnych kontaktów z przedstawicielami FSB Rosji, poza wiedzą premiera. Jeżeli oby panom zostanie udowodnione, że pili wódę z ruskimi bezpieczykami, to blisko od tego, do zarzutu zdrady. Chlanie wódki z rosyjskimi służbami, zawsze źle się kończy dla naszych służb. I tak już jest przynajmniej od 1939 roku, tak dalej być nie może" - podkreślił dziennikarz.

Publicysta wystosował także apel do Władysława Frasyniuka.

"Ostatnio często głos zabiera Władysław Frasyniuk pełniący zawód legendy „Solidarności”. Chciałbym zapytać pana Frasyniuka jak to było z Funduszem Pomocy „Solidarności”, który szedł ze Stanów Zjednoczonych, jak dzielono te pieniądze, kto je dostawał, a kto nie dostawał i czy są gdzieś sprawozdania? Może pan sobie przypomni, to byłoby bardzo ciekawe, gdybyśmy poznali listę beneficjentów amerykańskich pieniędzy. Wyjaśniłaby się z pewnością tajemnica niektórych fortun i przedsiębiorstw" - dopytywał Gadowski.

Jednak to nie wydarzenia na polskim podwórku najbardziej przerażają Gadowskiego, a działania Putina.

"Bardziej obawiam się tego, co dzieje się na arenie międzynarodowej, a tutaj powoli żarty się kończą. Putin wykorzystuje moment słabości władzy w Stanach Zjednoczonych i przesuwa akcenty coraz szybciej w kierunku swoich roszczeń. I tak, np. w Syrii, kończy się ofensywa na Aleppo. Na Białorusi skończyły się ćwiczenia wojsk białoruskich, które przebiegały pod hasłem walki z zielonymi ludzikami. Łukaszenka musiał się czegoś bardzo wystraszyć" - powiedział.

Było też o mierze demokracji, którą w Polsce wyznaczają swobody Tomasza Lisa.

"Gdyby w Polsce nie było demokracji, Tomasz Lis dawno by dostał kilka pałek i siedział w kryminale. (…) Ten pan łamie wszelkie reguły dobrego wychowania, ale widocznie takie maniery przywiózł spod Zielonej Góry i tak manier nauczył się od swojego tatusia. To jakimi swobodami cieszy się dzisiaj Tomasz Lis, świadczy o poziomie demokracji w Polsce. Niech nikt nie mówi, że w Polsce zagrożona jest demokracja. Na pewno jest jej więcej niż za czasów PO-PSL. W tamtych czasach sam odczuwałem na własnej skórze jak tropiono i prześladowano wszystkich ludzi, którzy myśleli niezależnie" - zaznaczył.

 

kk

 

Warto poczytać

 1. jaki-akcja-botow-7082018 07.08.2018

  „Ostatnia deska ratunku dla sztabu Trzaskowskiego?”. Zagraniczne fake kota atakują kampanie Patryka Jakiego

  Akcja kandydata na prezydenta Warszawy z ramienia PiS, Patryka Jakiego, pod nazwą #100imyPodBlokiem wzbudziła spore zainteresowanie. I to nie tyle co w Warszawie czy nawet w Polsce co na całym świecie

 2. 1270jakiPatryk 06.08.2018

  Ależ oni się boją Patryka Jakiego. Kolejny wstrętny fejk

  Choć do wyborów jeszcze kilka miesięcy, Patryk Jaki przebojem podbija serca Warszawiaków

 3. 1270warszawsaqaa 01.08.2018

  Warszawa stanęła, zawyły syreny. Cześć i chwała Bohaterom!

  Siedemdziesiąt cztery lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. Tysiące polskich bohaterów stanęło do walki o wolność stolicy. Nie kalkulowali, nie relatywizowali – po prostu „zachowali się, jak trzeba”.

 4. PW-i-Lis-1082018 01.08.2018

  Polacy oddają hołd Powstańcom Warszawskim. A Tomasz Lis „wylewa” swoje polityczne żale

  Dokładnie 74 lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. 63 dni heroicznej walki tysięcy młodych Warszawiaków zostało zapamiętane przez kolejne pokolenia i do dziś jest im oddawany należny hołdy.

 5. 1270elizabetka 30.07.2018

  Odrealnienie dziennikarki. Saulski w punkt: My, elity, lepsi. Oni, masa, powinni nas słuchać

  Internetowy, długi wpis Elizy Michalik w kilka godzin stał się kolejnym hitem i memem. Dziennikarka znana z, najdelikatniej mówiąc, mocno lewicowych poglądów w swojej internetowej wypowiedzi załamywała ręce nad tą pogardą mas wobec polskich elit. Pogardą, jej zdaniem, nie zasłużoną

 6. 1270dzieciotko 30.07.2018

  Niesamowite i wzruszające zdjęcie. Co na to zwolennicy aborcji?

  Ta historia poruszy chyba każdego, kto ma choć odrobinę wrażliwości w sercu. Małżeństwo Szkotów wraz z dwójką dzieci postanowiło spędzić wakacyjny dzień w parku rozrywki

 7. fake-news-opozycji-29072018 29.07.2018

  Chcieli skompromitować TVP i PiS, skompromitowali sami siebie. Opozycja rozsyła fake newsy o agresywnym mężczyźnie

  Filmik z agresywnym uczestnikiem protestów, który popychał policjantów, wyzywając ich od ZOMO obiegł polski internet, stając się hitem

 8. walesa-28072018 28.07.2018

  Podwójna klęska Wałęsy. Przegrał w sondażu, nie wyszła mu też zemsta

  Lech Wałęsa w ostatnich tygodniach dostał sporą dawkę „zastrzyku” aktywności, którą upublicznia nie tylko wżyciu codziennym m.in. na demonstracjach pod SN, ale także w social-mediach

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook