Jedynie prawda jest ciekawa


Chcieli skompromitować TVP i PiS, skompromitowali sami siebie. Opozycja rozsyła fake newsy o agresywnym mężczyźnie

29.07.2018
fake-news-opozycji-29072018
Chcieli skompromitować TVP i PiS, skompromitowali sami siebie. Opozycja rozsyła fake newsy o agresywnym mężczyźnie

Filmik z agresywnym uczestnikiem protestów, który popychał policjantów, wyzywając ich od ZOMO obiegł polski internet, stając się hitem. Takie zachowanie nie przypadło również do gustu niektórych zwolenników oraz sympatyków opozycji. Dlatego próbując „odwrócić kota ogonem”, zaczęli udostępniać informację, iż agresywnym mężczyzną z filmu jest drugoplanowy aktor TVP. Jak się okazuje jest to fake news.

O całym incydencie z udziałem demonstranta informowaliśmy w poprzednim artykule. Zachowanie uczestnika protestu obnażyło prawdę o "pokojowym proteście" opozycji. Dlatego też szukano sposobu, aby odciąć się od tej kompromitacji. Paradoksalnie – "totalni" skompromitowali się jeszcze bardziej.

Wieczesław Skidan. Nazwisko tego pana zapewne niewiele mówi. Otóż jest ukraiński student, który został zatrudniony przez stację TVP jako aktor drugoplanowy, występujący w  studyjnych produkcjach tej stacji. Można go było zobaczyć m.in. w „Jaka to melodia”, gdzie zyskał sporą popularność ekspresyjnym tańcem i zabawnymi minami. Filmiki z jego udziałem swego czasu były bardzo popularne na polskim Youtube, stanowiąc podłoże pod wszelakiego rodzaju memy. 

Opozycjoniści zobaczyli podobieństwo pomiędzy Wieczesławem, a agresywnym demonstrantem. Byli tak bardzo przekonani, że to jedna i ta sama osoba, że szybko zaczęli rozpowszechniać fake newsy o wysyłaniu przez TVP prowokatora, który ma szkodzić opozycji. Wśród nich byli m.in. Jan Grabiec (rzecznik PO).

Fake news okazał się na tyle wiarygodny, że wielu zwolenników PO, Nowoczesnej, KOD czy Obywateli RP zaczęli przyjmować jako prawdziwy i udostępniać dalej. 


Pod adresem niczemu niewinnego Ukraińca, zaczęto kierować groźby oraz obelżywe i rasistowskie komentarze. Wszystko przez zwykłe podobieństwo i próbę zdyskredytowania telewizji i PiS. To się nazywa prawdziwa twarz opozycji. 

JD/ za twitter/ za Facebook/ TVP Info

Warto poczytać

 1. jaki-akcja-botow-7082018 07.08.2018

  „Ostatnia deska ratunku dla sztabu Trzaskowskiego?”. Zagraniczne fake kota atakują kampanie Patryka Jakiego

  Akcja kandydata na prezydenta Warszawy z ramienia PiS, Patryka Jakiego, pod nazwą #100imyPodBlokiem wzbudziła spore zainteresowanie. I to nie tyle co w Warszawie czy nawet w Polsce co na całym świecie

 2. 1270jakiPatryk 06.08.2018

  Ależ oni się boją Patryka Jakiego. Kolejny wstrętny fejk

  Choć do wyborów jeszcze kilka miesięcy, Patryk Jaki przebojem podbija serca Warszawiaków

 3. 1270warszawsaqaa 01.08.2018

  Warszawa stanęła, zawyły syreny. Cześć i chwała Bohaterom!

  Siedemdziesiąt cztery lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. Tysiące polskich bohaterów stanęło do walki o wolność stolicy. Nie kalkulowali, nie relatywizowali – po prostu „zachowali się, jak trzeba”.

 4. PW-i-Lis-1082018 01.08.2018

  Polacy oddają hołd Powstańcom Warszawskim. A Tomasz Lis „wylewa” swoje polityczne żale

  Dokładnie 74 lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. 63 dni heroicznej walki tysięcy młodych Warszawiaków zostało zapamiętane przez kolejne pokolenia i do dziś jest im oddawany należny hołdy.

 5. 1270elizabetka 30.07.2018

  Odrealnienie dziennikarki. Saulski w punkt: My, elity, lepsi. Oni, masa, powinni nas słuchać

  Internetowy, długi wpis Elizy Michalik w kilka godzin stał się kolejnym hitem i memem. Dziennikarka znana z, najdelikatniej mówiąc, mocno lewicowych poglądów w swojej internetowej wypowiedzi załamywała ręce nad tą pogardą mas wobec polskich elit. Pogardą, jej zdaniem, nie zasłużoną

 6. 1270dzieciotko 30.07.2018

  Niesamowite i wzruszające zdjęcie. Co na to zwolennicy aborcji?

  Ta historia poruszy chyba każdego, kto ma choć odrobinę wrażliwości w sercu. Małżeństwo Szkotów wraz z dwójką dzieci postanowiło spędzić wakacyjny dzień w parku rozrywki

 7. walesa-28072018 28.07.2018

  Podwójna klęska Wałęsy. Przegrał w sondażu, nie wyszła mu też zemsta

  Lech Wałęsa w ostatnich tygodniach dostał sporą dawkę „zastrzyku” aktywności, którą upublicznia nie tylko wżyciu codziennym m.in. na demonstracjach pod SN, ale także w social-mediach

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook