Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski do Pieńkowskiej: Żryj tę żabę!

11.11.2016

"Ameryka ma być Ameryką , a nie częścią globalnego świata, tak samo jak Polska ma być Polska, a nie częścią UE zarządzanej przez Donalda czy jakichś innych dziadów".

"Żryjta tę żabę teraz! Moja koleżanka ze szkoły teatralnej – Pieńkowska – oglądało się ją pięknie, jak żarła żabę. Do siódmej rano próbowała bronić Clinton… Oglądam Pieńkowską – to jest przyjemność patrzeć, jak się męczą" - nie krył zadowolenia Wojciech Cejrowski, komentując w TVP 1 ("Warto Rozmawiać") wynik wyborów prezydenckich w USA.

Podróżnik krytykował podejście części mediów w tej sprawie: "CNN w Ameryce to jak TVN u nas. CNN optuje całą sobą za Clinton, ale doszedł do granicy przestępstwa. Podkładali jej przed debatą pytania. Zostali przyłapani na tym i musieli wywalić murzyńska dziennikarkę. Jak się Murzyna wywala z CNN, to musiał zostać przyłapany na straszliwym przestępstwie" - mówił Cejrowski.

I dodawał:

"Polsce z pogardą do symboli występował Donald Tusk, obrażał moją mamusię mówiąc o moherowych beretach, obrażał patriotyzm mówiąc, że to przestarzała formuła, więc obrażanie symboli narodowych ma miejsce również w Polsce" - powiedział Wojciech Cejrowski, który w programie „Warto rozmawiać” (TVP1) komentował znieważanie amerykańskiej flagi na protestach przeciwko wyborowi Donalda Trumpa na prezydenta.

"Jak ktoś nie chce mieszkać w Ameryce i ogłasza to , a były takie artystki (…), to ludzie zbierają teraz pieniądze [na bilety]- proszę bardzo, powiedzcie, gdzie chcecie jechać, panienki" - relacjonował podróżnik.

Cejrowski opisał również atmosferę, jaka towarzyszyła wyborczej porażce kandydatki Demokratów.

"Sztab Hillary Clinton zaczął pustoszeć, kiedy ogłoszono, że Trump wygrywa. Zrobiła się pusta sala, a jej szef kampanii musiał powiedzieć: chłopcy idźcie spać, Hillary wystąpi dzień później" - mówił publicysta.

"Najpierw przyłapano sztab Clinton wielokrotnie na tym, że płacili 1,5 tys. dolarów, żeby poszedł na wiec Trumpa i sprowokował jego uczestników. Umowa była taka, że jeżeli dostaniesz pięścią w mordę, to dostaniesz 1,5 tys. Teraz sztab Clinton kontynuuje tę działalność. Nie wiem, czy ci od zamieszek teraz byli opłaceni, ale wcześniej byli" - podkreślił Wojciech Cejrowski.

Gość białostockiego studia TVP opisał również fenomen popularności Donalda Trumpa.

"Trump podniósł falę sprzeciwu społecznego. Taką falą była też „Solidarność”. (…) Ta fala się zorientowała, że władza w Waszyngtonie to władza jakichś gości (…), od których nie można niczego wymagać. (…) Trump powiedział: chcemy być Ameryką, a nie być pod władzą korporacji rozlokowanych w różnych miejscach na kuli ziemskiej" - zaznaczył podróżnik.

"Ameryka ma być Ameryką , a nie częścią globalnego świata, tak samo jak Polska ma być Polska, a nie częścią UE zarządzanej przez Donalda czy jakichś innych dziadów. (…) To jest ten rodzaj myślenia" - ocenił.

LL

Warto poczytać

 1. gapie-w-obliczu-tragedii-19082018 19.08.2018

  Łzy rodziców, apele ratowników, a tłum gapiów biernie przygląda się dramatowi. Tragedia stała się dla nich atrakcją

  Trudno jest czasem zrozumieć współczesnych ludzi. Obojętność na tragedię innych osób coraz bardziej przeraża

 2. jaki-akcja-botow-7082018 07.08.2018

  „Ostatnia deska ratunku dla sztabu Trzaskowskiego?”. Zagraniczne fake kota atakują kampanie Patryka Jakiego

  Akcja kandydata na prezydenta Warszawy z ramienia PiS, Patryka Jakiego, pod nazwą #100imyPodBlokiem wzbudziła spore zainteresowanie. I to nie tyle co w Warszawie czy nawet w Polsce co na całym świecie

 3. 1270jakiPatryk 06.08.2018

  Ależ oni się boją Patryka Jakiego. Kolejny wstrętny fejk

  Choć do wyborów jeszcze kilka miesięcy, Patryk Jaki przebojem podbija serca Warszawiaków

 4. 1270warszawsaqaa 01.08.2018

  Warszawa stanęła, zawyły syreny. Cześć i chwała Bohaterom!

  Siedemdziesiąt cztery lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. Tysiące polskich bohaterów stanęło do walki o wolność stolicy. Nie kalkulowali, nie relatywizowali – po prostu „zachowali się, jak trzeba”.

 5. PW-i-Lis-1082018 01.08.2018

  Polacy oddają hołd Powstańcom Warszawskim. A Tomasz Lis „wylewa” swoje polityczne żale

  Dokładnie 74 lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. 63 dni heroicznej walki tysięcy młodych Warszawiaków zostało zapamiętane przez kolejne pokolenia i do dziś jest im oddawany należny hołdy.

 6. 1270elizabetka 30.07.2018

  Odrealnienie dziennikarki. Saulski w punkt: My, elity, lepsi. Oni, masa, powinni nas słuchać

  Internetowy, długi wpis Elizy Michalik w kilka godzin stał się kolejnym hitem i memem. Dziennikarka znana z, najdelikatniej mówiąc, mocno lewicowych poglądów w swojej internetowej wypowiedzi załamywała ręce nad tą pogardą mas wobec polskich elit. Pogardą, jej zdaniem, nie zasłużoną

 7. 1270dzieciotko 30.07.2018

  Niesamowite i wzruszające zdjęcie. Co na to zwolennicy aborcji?

  Ta historia poruszy chyba każdego, kto ma choć odrobinę wrażliwości w sercu. Małżeństwo Szkotów wraz z dwójką dzieci postanowiło spędzić wakacyjny dzień w parku rozrywki

 8. fake-news-opozycji-29072018 29.07.2018

  Chcieli skompromitować TVP i PiS, skompromitowali sami siebie. Opozycja rozsyła fake newsy o agresywnym mężczyźnie

  Filmik z agresywnym uczestnikiem protestów, który popychał policjantów, wyzywając ich od ZOMO obiegł polski internet, stając się hitem

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook