Jedynie prawda jest ciekawa


Brudziński we "wSieci": Nie jestem pretorianinem prezesa

16.09.2016

„Nie czuję się ważny ani tym bardziej pretorianinem prezesa, jestem jednym z wielu jego współpracowników” – mówi Joachim Brudziński w rozmowie z Marcinem Fijołek na łamach nowego numeru tygodnika „wSieci”.

Brudziński przypomina wakacyjny wyjazd, który spędził wraz z Jarosławem Kaczyńskim na wodach w okolicach Szczecina oraz wizytę w Budapeszcie, gdzie lider PiS spotkał się z Wiktorem Orbanem.

Wpływowy polityk partii rządzącej recenzuje też pierwszy rok nowej władzy i zwraca uwagę na elementy ważne dla każdej rządzącej ekipy. Brudziński twierdzi, że ten rok w wykonaniu rządu mógł wyglądać lepiej.

 „Najgorsze, co mogłoby się nam przytrafić, to samozachwyt i poczucie, że wszystko jest wspaniale. Jednego jestem pewien — wyborcy mogą wybaczyć nam wiele potknięć, ale nie wybaczą takiej postawy, jaką prezentowała PO przez osiem lat — tej buty, bufonady i poczucia, że wizerunkowymi sztuczkami można kupić poparcie Polaków na zawsze. Nie wybaczą też tego, co ujawniła afera taśmowa, czyli potraktowania państwa jako dojnej krowy dla kolesi i lokalnych sitw. Wiem, że w tej sprawie jest absolutna determinacja ze strony kierownictwa partii, ze strony samego Jarosława Kaczyńskiego — jeżeli nasze struktury poszłyby drogą wyznaczoną przez działaczy PSL, co pokazała afera podkarpacka, jeżeli weszlibyśmy w buty i koleiny takich postaw, jakie prezentowali politycy PO na nagraniach z Sowy & Przyjaciół, to jest już po nas” – twierdzi Brudziński.

 Mówi też o istnieniu niebezpieczeństwa dla PiS, jakim byłby brak odpowiedniej kontroli nad partią i działaczami w regionach.

 „Cytując znajomego działacza: wielu poubierało się teraz w gacie z napisem „PiS” i udaje „sierioznych” działaczy, a interesuje ich jedno — własne interesy. Takie postawy i myślenie trzeba ciąć do kości, bo jeśli byśmy na tym nie zapanowali, to jest po nas” – twierdzi Brudziński.

 „Musimy pilnować własnych szeregów i wypalać gorącym żelazem sytuacje, w których ktoś pod sztandarem PiS i z ustami pełnymi frazesów robi dokładnie to, co nasi poprzednicy” – dodaje wiceprezes PiS.

Cały wywiad Marcina Fijołka z Joachimem Brudzińskim w nowym numerze tygodnika „wSieci”.

Warto poczytać

 1. jaki-akcja-botow-7082018 07.08.2018

  „Ostatnia deska ratunku dla sztabu Trzaskowskiego?”. Zagraniczne fake kota atakują kampanie Patryka Jakiego

  Akcja kandydata na prezydenta Warszawy z ramienia PiS, Patryka Jakiego, pod nazwą #100imyPodBlokiem wzbudziła spore zainteresowanie. I to nie tyle co w Warszawie czy nawet w Polsce co na całym świecie

 2. 1270jakiPatryk 06.08.2018

  Ależ oni się boją Patryka Jakiego. Kolejny wstrętny fejk

  Choć do wyborów jeszcze kilka miesięcy, Patryk Jaki przebojem podbija serca Warszawiaków

 3. 1270warszawsaqaa 01.08.2018

  Warszawa stanęła, zawyły syreny. Cześć i chwała Bohaterom!

  Siedemdziesiąt cztery lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. Tysiące polskich bohaterów stanęło do walki o wolność stolicy. Nie kalkulowali, nie relatywizowali – po prostu „zachowali się, jak trzeba”.

 4. PW-i-Lis-1082018 01.08.2018

  Polacy oddają hołd Powstańcom Warszawskim. A Tomasz Lis „wylewa” swoje polityczne żale

  Dokładnie 74 lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. 63 dni heroicznej walki tysięcy młodych Warszawiaków zostało zapamiętane przez kolejne pokolenia i do dziś jest im oddawany należny hołdy.

 5. 1270elizabetka 30.07.2018

  Odrealnienie dziennikarki. Saulski w punkt: My, elity, lepsi. Oni, masa, powinni nas słuchać

  Internetowy, długi wpis Elizy Michalik w kilka godzin stał się kolejnym hitem i memem. Dziennikarka znana z, najdelikatniej mówiąc, mocno lewicowych poglądów w swojej internetowej wypowiedzi załamywała ręce nad tą pogardą mas wobec polskich elit. Pogardą, jej zdaniem, nie zasłużoną

 6. 1270dzieciotko 30.07.2018

  Niesamowite i wzruszające zdjęcie. Co na to zwolennicy aborcji?

  Ta historia poruszy chyba każdego, kto ma choć odrobinę wrażliwości w sercu. Małżeństwo Szkotów wraz z dwójką dzieci postanowiło spędzić wakacyjny dzień w parku rozrywki

 7. fake-news-opozycji-29072018 29.07.2018

  Chcieli skompromitować TVP i PiS, skompromitowali sami siebie. Opozycja rozsyła fake newsy o agresywnym mężczyźnie

  Filmik z agresywnym uczestnikiem protestów, który popychał policjantów, wyzywając ich od ZOMO obiegł polski internet, stając się hitem

 8. walesa-28072018 28.07.2018

  Podwójna klęska Wałęsy. Przegrał w sondażu, nie wyszła mu też zemsta

  Lech Wałęsa w ostatnich tygodniach dostał sporą dawkę „zastrzyku” aktywności, którą upublicznia nie tylko wżyciu codziennym m.in. na demonstracjach pod SN, ale także w social-mediach

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook