Jedynie prawda jest ciekawa


Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

10.01.2018
nowacka10012018
Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

– Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy. Mamy już XXI wiek, Polska jest w Europie, a Polki są Europejkami – mówiła dziś Barbara Nowacka, pełnomocniczka Komitetu „Ratujmy Kobiety 2017, opowiadając o złożonym w sejmie projekcie dotyczącym zmian w prawie dotyczącym aborcji.

Przy tej okazji warto przypomnieć 5 ważnych cytatów z historii.

 1. Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy. Mamy już XXI wiek, Polska jest w Europie, a Polki są Europejkami.

Barbara Nowacka, pełnomocniczka Komitetu „Ratujmy Kobiety 2017"

 1. Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do obozów koncentracyjnych, cyklonu B, a także bezpiecznej i legalnej eksterminacji Żydów – to nie jest nic nadzwyczajnego, to są europejskie standardy. Mamy już XX wiek, Niemcy są w Europie, mają prawo czuć się Europejczykami.

Adolf Hitler, przewodniczący Komitetu „O ochronie niemieckiej krwi i czci”, wrzesień 1935.

 1. Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do Ziemi van Diemena, możliwość swobodnego osiedlania się w tej części Australii i prawo do całkowitej eksterminacji Aborygenów, to prawo każdego mieszkańca Imperium Brytyjskiego. Mamy już XIX wiek, jesteśmy w Australii, mamy prawo czuć się Australijczykami.

Sir George Arthur, 1st Baronet, przewodniczący komitetu „Nowa Tasmania”, maj 1823.

 1. Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do Tybetu, możliwość osiedlania chińskich osadników, odbierania ziemi klasztorom i konieczność krwawego tłumienia wszystkich powstań, to prawo każdego mieszkańca Chińskiej Republiki  Ludowej. Mamy już XX wiek, Chińczycy mają prawo czuć się swobodnie.

Mao Zedong, przewodniczący Komitetu „Ratujmy Tybet 1959”.

 1. Nasza ustawa przywraca normalność. Homoseksualista nie może być dobrym rewolucjonistą, nie powinien zajmować stanowisk, na których mógłby wywierać wpływ na nowe pokolenie. Tych, którzy żyją w związkach jednopłciowych powinno się przechowywać w obozach, które powinny być otoczone czterometrowym drutem kolczastym. Wrogowie rewolucji muszą wybierać, rezygnacja z homoseksualizmu albo śmierć. Mamy już XX wiek, rewolucjoniści mają prawo do życia zgodnego z naturą.

Ernesto Che Guevara, przewodniczący Komiteru „Ratujmy rewolucję 1960”.

Oczywiście, mają Państwo rację, część z tych cytatów delikatnie przerobiłem. Ale nie na tyle, żeby nie zgadzały się z intencjami tych, którzy je wypowiadają. Poszedłem też na łatwiznę, bo jeden z pięciu cytatów to słowa Barbary Nowackiej. Ale wierzę, że świadomy i inteligentny czytelnik dostrzeże czemu miał służyć ten zabieg. 

Dziś w sejmie będą dziś czytane dwa – skrajnie odmienne – obywatelskie projekty dotyczące aborcji. Pierwszy z nich mówi o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Projekt ten wniesiony został przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Zatrzymaj aborcję" i zakłada „usunięcie możliwości zabicia dziecka ze względu na podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby". Podpisało się pod nim 830 tys. naszych rodaków.

Drugi z projektów, ten o którym wypowiadała się Nowacka, to "ustawa o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie" Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Ratujmy kobiety 2017", pod którym podpisało się blisko pół miliona Polek i Polaków. Jednym z postulatów tego projektu jest możliwość przerywania ciąży do końca 12 tygodnia. Autorzy postulują także łatwy i darmowy dostęp do antykoncepcji, w tym dostęp do "antykoncepcji awaryjnej" bez recepty i uregulowanie stosowania klauzuli sumienia przez ginekologów.

Zdaniem Nowackiej to właśnie ten drugi projekt, pozwalający na zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia, jest europejskim standardem. 

Artur Ceyrowski

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook