Jedynie prawda jest ciekawa


Trzecia wojna światowa nadchodzi. Konflikt nie ominie Polski

30.05.2018
WorldWar3
Trzecia wojna światowa nadchodzi. Konflikt nie ominie Polski

Już wkrótce weźmiemy udział w światowym konflikcie zbrojnym - nie będzie jednak konieczne pójście w kamasze, a klawiatura i myszka. Grę osadzoną w realiach III Wojny Światowej przygotowuje polskie studio The Farm 51.

Na trailerze, który od wtorku obejrzało już 200 tysięcy osób, widzimy między innymi czołgi przejeżdżające przez Plac Defilad, walki piechoty na terenie Złotych Tarasów, czy zrujnowany Dworzec Centralny.

Na razie wiadomo, że będziemy mogli walczyć na ulicach Berlina, Warszawy i Moskwy, ale w jednym z materiałów na stronie internetowej pojawia się także Smoleńsk. Twórcy gry zapowiadają, że lokalizacji będzie więcej. Z kolei częściowo zakryty banerem z napisem „Zwycięstwo od nas zależy, do boju na front!” sugeruje, że wojna będzie toczyć się w roku 2026.

Tryb gry zakłada rozgrywanie bitew na wielką skalę z użyciem piechoty, pojazdów i dronów. Każda bitwa ma mieć swoje konsekwencje, gdyż jej rezultat będzie wpływał na strategiczną mapę wojenną. Gra będzie oferować dwa tryby rozgrywki – pierwszy będzie polegał na intensywnych wymianach ognia w bitwach o umocnione punkty, zaś drugi na walce w małych oddziałach zwiadowczych pozostawionych na własną rękę na wrogim terytorium z misją przetrwania i przejęcia celów wysokiego znaczenia.

Wawa02-LR

Na projektem pracuje polskie studio The Farm 51 z Gliwic. Założona w 2005 roku firma od 2012 roku jest notowana na giełdzie, a w ubiegłym roku wydała na PC oraz konsolę grę Get Even.

- Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że po latach rozwoju możemy oficjalnie zaprezentować World War 3 graczom z całego świata. Wierzymy, że gra zostanie ciepło przywitana przez fanów gier multiplayer FPS i wojskowych pasjonatów. Nie zwalniamy z doskonaleniem projektu, który, mam nadzieję, rozwiniemy wkrótce wraz z całą społecznością – przekonuje dyrektor kreatywny, Kamil Bilczyński.

Studio przekonuje, że gra jest tworzona we współpracy z wojskowymi centrami badawczo-rozwojowymi, a także z konsultantami militarnymi.

Gra ma pojawić się na platformie Steam we wczesnym dostępie pod koniec roku.

kh
Fot: materiały promocyjne

Warto poczytać

 1. kora10082018 10.08.2018

  "Jawiła się jako ekscentryczny, kolorowy kwiat". Minister kultury wspomina Korę

  Charyzma, szczerość, niezapomniany głos predystynowały Korę do roli prawdziwej gwiazdy, która nie gasła mimo upływu lat; to postać inspirująca czasy, w których żyła - napisał minister kultury Piotr Gliński, wspominając artystkę, która w środę spoczęła w Warszawie. .

 2. feta10072018 10.07.2018

  Najlepsze teatry plenerowe i uliczne. W Gdańsku rozpoczyna się festiwal "Feta"

  Ponad 60 spektakli w wykonaniu 20 polskich i zagranicznych zespołów obejrzeć będzie można na rozpoczynającym się w czwartek w Gdańsku XXII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych Feta.

 3. literatura03072018 03.07.2018

  "Najprawdziwszy biały kruk". Odnaleziono skarb polskiej poezji średniowiecznej

  To to najprawdziwszy biały kruk, niezwykłe cymelium - tak o nieznanym wcześniej, pełnym, drukowanym tekście "Rozmowy Mistrza Polikarpa ze Śmiercią" z 1542 roku mówi jego znalazca, prof. Wiesław Wydra. Dotąd nie była znana kompletna wersja utworu.

 4. sapkowski20062018 20.06.2018

  Twórca sagi "Wiedźmin" kończy dzisiaj 70 lat

  Andrzej Sapkowski, twórca serii powieści o wiedźminie Geralcie, kończy w czwartek 70 lat. Jak zapowiedział pisarz na niedawnym spotkaniu z czytelnikami, nie wyklucza napisania kolejnego tomu cyklu z tym że byłby to prequel.

 5. romanklosowski11062018 11.06.2018

  Nie żyje aktor Roman Kłosowski

  Nie żyje Roman Kłosowski, aktor filmowy i teatralny, znany głównie z roli Romana Maliniaka z serialu TV "Czterdziestolatek". O śmierci artysty poinformował w poniedziałek ZASP - Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmów, Radia i Telewizji. Aktor miał 89 lat.

 6. beksinski08062018 08.06.2018

  Duże zainteresowanie muzeum polskiego artysty

  Przeszło 350 tys. osób odwiedziło istniejącą od sześciu lat Galerię Zdzisława Beksińskiego w Sanoku (Podkarpackie). Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszy się odtworzona tam pracownia artysty.

 7. kino08062018 08.06.2018

  Odrodzenie polskiego kina? Na ekrany wchodzi "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego

  Porównywana do "Casablanki", zachwycająca rolami aktorskimi, okrzykiwana arcydziełem - nagrodzona w Cannes za reżyserię, wyczekiwana w Polsce "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego z Joanną Kulig i Tomaszem Kotem wchodzi w piątek do kin.

 8. barbarawachowicz07062018 07.06.2018

  W wieku 80 lat odeszła od nas Barbara Wachowicz-Napiórkowska

  Nie żyje pisarka, autorka spektakli, wystaw, programów radiowych i telewizyjnych poświęconych pamięci wielkich Polaków - Barbara Wachowicz-Napiórkowska. O śmierci 81-letniej Wachowicz poinformowała na Twitterze prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook