Jedynie prawda jest ciekawa


Beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia już wkrótce?

28.05.2013

Dziś w Szczecinie zostanie zamknięty diecezjalny proces o cudownym uzdrowieniu młodej kobiety za wstawiennictwem Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Ważny krok na drodze do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia zbiega się z 32. rocznicą jego śmierci – podaje „Nasz Dziennik”.

Dziś w Szczecinie odbędzie się publiczna sesja, w czasie której nastąpi zamknięcie procesu o domniemanym uzdrowieniu za wstawiennictwem Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, a następnie zostanie odprawiona Msza św. w intencji jego rychłej beatyfikacji. Akta procesu zostaną następnie przekazane do Watykanu.

Proces o domniemanym cudownym uzdrowieniu za przyczyną Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego rozpoczął się 27 marca ubiegłego roku. Otworzył go w kaplicy Domu Arcybiskupiego w Szczecinie ks. abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński – czytamy w „Naszym Dzienniku”.

Domniemane uzdrowienie dotyczy młodej kobiety, która w wieku 19 lat zachorowała na raka tarczycy. Rozległą operację tarczycy wykonano w Szczecinie 17 lutego 1988 roku. Usunięto zmiany nowotworowe oraz dotknięte przerzutami węzły chłonne. Jednak po początkowym polepszeniu stan zdrowia się pogorszył. W gardle wytworzył się zagrażający życiu guz wielkości 5 centymetrów.

– Każdy oddech wydawał się ostatnim – zeznawała kobieta. Lekarze dawali jej jedynie trzy miesiące życia. I w tym momencie nastąpiło coś nadzwyczajnego. Intensywne modlitwy sióstr zakonnych, zanoszone do Boga za wstawiennictwem Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, zostały wysłuchane.

W czasie pobytu chorej w Instytucie Onkologicznym w Gliwicach, w marcu 1989 r., niespodziewanie nastąpiła ogromna poprawa zdrowia. Uzdrowienie stało się faktem, a jego trwałość została potwierdzona.

Jak zwraca uwagę w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ks. abp Wacław Depo, trzeba nam też ciągle wracać do nauczania ks. kard. Wyszyńskiego. Ono jest cały czas aktualne.

– Dziś przypomnę takie jego słowa: „Jest rzeczą niebezpieczną, gdyby rządzący państwem zapomnieli o tym, że warunkiem pokoju domowego i społecznego jest wolność religijna, wolność sumienia i wolność modlitwy. Oby nie było tych dzikich praktyk, które tu i ówdzie są podejmowane, ilekroć Kościół chce być obecny jako znak swojej wierności Bogu i ziemi, z której wyrósł i którą pielęgnuje” – cytuje Prymasa Tysiąclecia metropolita częstochowski.

azu, "Nasz Dziennik"

[Fot. Wikipedia]

Warto poczytać

 1. 1270paparumskij 08.08.2018

  Kto jest biskupem księżyca?

  Do diecezji w Orlando należy całkiem spory kawałek Florydy, z 9 hrabstwami, setkami miast i miasteczek i ponad 400 tysiącami wiernych. Należy do niej również...księżyc.

 2. 1270pfeifer 30.07.2018

  Na podstawie losów tego żołnierza można prześledzić historię Polski I poł. XX w

  Gen. Franciszek Edward Pfeiffer ps. "Radwan" był łodzianinem, ale znany jest przede wszystkim jako jeden z dowódców Powstania Warszawskiego. Na podstawie jego losów można prześledzić niemal całą historię Polski I połowy XX wieku.

 3. 1270oblawanamlodewilki 12.07.2018

  To najbardziej tragiczna zbrodnia na Polakach po II wojnie światowej. Wspaniały gest kibiców.

  Kibice Sparty Augustów uczcili pamięć polskich żołnierzy wymordowanych w przez oprawców z NKWD, UB i KBW. Dla augustowskiej młodzieży pamięć o tych wydarzeniach wciąż jest bardzo ważna, czemu dali wyraz w osobliwy sposób. W Augustowie powstał mural upamiętniający zamordowanych bohaterów

 4. 1270dudela 29.05.2018

  Prezydent: dziękujemy weteranom za ich patriotyzm i poświęcenie

  Dziękujemy weteranom za ich patriotyzm, poświęcenie i odwagę; pamiętamy też o tych, którzy zginęli w służbie Ojczyźnie - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda, z okazji obchodzonego we wtorek Dnia Weterana działań Poza Granicami Państwa

 5. Zygelbojmwiki 12.05.2018

  Krzyczał że "Świat oszalał". Wkrótce popełnił samobójstwo w akcie rozpaczy przeciw zagładzie Żydów i milczeniu Zachodu

  75 lat temu, 12 maja 1943 r., w obliczu nieuchronnego upadku żydowskiego zrywu w Warszawie, a także w związku z bezskutecznymi prośbami o reakcję Zachodu na Zagładę Żydów, w Londynie popełnił samobójstwo Szmul Mordechaj Zygielbojm.

 6. PileckiUBwiki 08.05.2018

  "Oświęcim to była igraszka". 71 lat temu Witold Pilecki został aresztowany przez UB

  8 maja 1947 roku został aresztowany przez UB rotmistrz Witold Pilecki, bohaterski "ochotnik do Auschwitz", który dał się schwytać Niemcom w ulicznej łapance, by zdobyć wiarygodne dane na temat zbrodni hitlerowskich oraz stworzyć konspirację wojskową wśród więźniów

 7. usa06052018 06.05.2018

  Ta decyzja uratowała Amerykę od komunizmu. O wszystkim zadecydował jeden człowiek

  200 lat temu w budynku przy trewirskiej Bruckergasse przyszedł na świat Karol Marks. Z

 8. 1270powstanieslaskie 02.05.2018

  97. rocznica wybuchu III powstania śląskiego

  W nocy z 2 na 3 maja 1921 r. wybuchło III powstanie śląskie, które przesądziło o sposobie podziału Górnego Śląska między Polskę i Niemcy

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook