Jedynie prawda jest ciekawa


Przyjazna kasa (odc. 2)

24.07.2018

Kasa Stefczyka jest największą spośród Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo – Kredytowych (SKOK), działających w Polsce od 1992 r., głęboko zakorzenionych na polskim rynku finansowym również poprzez kontynuację tradycji przedwojennych Kas Stefczyka.

Kasa stanowi alternatywę dla banków, oferując swoim członkom możliwość oszczędzania i pożyczania. Co ważne, gdy zakładamy konto osobiste, na przykład Senior, stajemy się nie klientem – a członkiem Kasy, czyli jej współwłaścicielem. Wynika to z tego, że Kasa Stefczyka i inne SKOK-i są spółdzielniami działającymi na rynku usług finansowych, w których grupa ludzi wspólnie oszczędza i pożycza sobie pieniądze. Misją Kasy, jak i pozostałych SKOK, jest działalność na rzecz swoich członków, a nie dla zysku. Kasy nie wykluczają z dostępu do usług finansowych, takich jak pożyczek i kredytów. Członkiem Kasy może zostać osoba nawet o najniższych dochodach.

Aby przystąpić do Kasy Stefczyka należy podpisać deklarację członkowską i wnieść swój własny, niewielki wkład finansowy. Stając się współwłaścicielami Kasy nabywamy takie same prawa, jak wszyscy inni jej członkowie.

Będąc członkiem Kasy mamy możliwość korzystania ze zgromadzonych wspólnych środków finansowych i zaciągania pożyczek na korzystnych warunkach. Natomiast emeryci i renciści mogą założyć sobie na przykład konto Senior, na które może wpływać emerytura bądź renta, a pieniądze można z łatwością wypłacać nie tylko w oddziale, ale również w dużej sieci bankomatów. Opłaca się bycie członkiem Kasy dłuższy czas – można wtedy ulokować oszczędności na wyżej oprocentowanej lokacie i otrzymać niżej oprocentowaną pożyczkę. Niżej oprocentowaną pożyczkę można otrzymać także dzięki zadeklarowaniu, że nasze świadczenia z ZUS będą wpływać na rachunek w Kasie.

Duża liczba placówek Kasy Stefczyka umożliwia łatwy dostęp do usług finansowych. Kasa kieruje się również prostymi zasadami działania, unikając w ten sposób zbyt wielu formalności. Poza tym Kasa dba o zadowalające warunki współpracy poprzez oferowanie korzystnych usług finansowych dopasowanych do potrzeb swoich członków.

Już dziś każdy może stać się członkiem Kasy. Jest już nas ponad osiemset tysięcy! Do grona członków Kasy można przyłączyć się przychodząc do oddziału - serdecznie zapraszamy! Zachęcamy również do obejrzenia filmów z cyklu 50+ na stronie internetowej www.stefczyk.tv, opowiadających o  dwójce bohaterów, którzy z czasem i pod wpływem różnych sytuacji przekonują się do posiadania konta internetowego.

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook