Jedynie prawda jest ciekawa


Pozostałe poradniki

 1. 21.07.2016

  Niższy podatek - wyższa emerytura

  Najlepszym rozwiązaniem Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE)

 2. 15.06.2012

  Załóżmy sobie konto (odc. 1)

  Obecnie tylko co druga osoba w starszym wieku posiada rachunek bankowy, a połowa wciąż odbiera emeryturę w gotówce, na poczcie lub od listonosza. Warto jednak wiedzieć, że istnieje wiele korzyści wynikających z posiadania konta.

 3. 11.06.2012

  IKZE – w ofertach ponad 20 firm

  Polacy wpłacili na IKZE już ponad 3 mld zł. Na koniec kwietnia br. ponad 20 instytucji finansowych prowadziło takie konta. Do końca roku ich liczba powinna wzrosnąć do kilkudziesięciu. Dla porównania: IKE, na koniec 2011 roku, prowadziło 41 różnych firm.

 4. 04.06.2012

  IKE czy IKZE - co wybrać?

  Polacy, którzy dbają o wysokość swojej przyszłej emerytury mają już do dyspozycji nie tylko Indywidualne Konta Emerytalne (IKE). Nową formą dobrowolnego oszczędzania z zamiarem wypłacenia zgromadzonego kapitału po zakończeniu aktywności zawodowej jest IKZE.

 5. 06.03.2012

  Żyj z klasą i kasą - dbamy o zdrowie - (odc.7)

  Jakie wynagrodzenie przysługuje zatrudnionym na umowę o pracę w czasie choroby? Jaką pomoc medyczną możesz otrzymać w ramach ubezpieczenia w NFZ? Co zrobić, być móc skorzystać z porady specjalisty?

 6. 02.02.2012

  Żyj z klasą i kasą - segregacja śmieci (odc. 6)

  Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważnym problemem jest w obecnych czasach segregacja śmieci. Jak wynika z przeprowadzonych badań, w domu przeciętnego Polaka zazwyczaj nie prowadzi się selektywnej zbiórki odpadów.

 7. 03.01.2012

  Żyj z klasą i kasą - idziemy na zakupy (odc.5)

  Robienie zakupów z głową to niełatwa sztuka, zwłaszcza gdy nadchodzi okres wyprzedaży i promocji. Chcąc osiągnąć duże zyski, stosuje się wiele sztuczek, które mają na celu umożliwić ,,wyciągnięcie’’ z portfela klientów jak najwięcej pieniędzy

 8. 06.12.2011

  Żyj z kasą i klasą - Płacimy rachunki (odc.4)

  Sporządzenie budżetu domowego, czyli szczegółowe zestawienie dochodów i wydatków pozwala na zdobycie cennej wiedzy, gdzie tak naprawdę podziały się nasze pieniądze.

 9. 07.11.2011

  Żyj z klasą i kasą - szukamy pracy (odc.1)

  Ostatni rok studiów to czas, gdy młodzi ludzie zaczynają poważnie myśleć o samodzielnym życiu, a co się z tym wiąże - przyszłej pracy. Wielu z nich jeszcze w trakcie nauki rozpoczyna poszukiwania wymarzonego zajęcia, a nawet podejmuje pierwszą pracę

 10. 04.11.2011

  Żyj z klasą i kasą - zakładamy konto (odc.2)

  Rozpoczęcie dorosłego, samodzielnego życia i podjęcie stałej pracy to dla wielu młodych ludzi spora rewolucja. Pierwsze zarobione pieniądze, ze względu na ilość pokus możemy zbyt łatwo i szybko wydać. Zawczasu warto pomyśleć o ich rozsądnym zagospodarowaniu

Facebook