Jedynie prawda jest ciekawa


Prezydent, premier i szefowa MEN życzą powodzenia maturzystom

04.05.2017

Na twitterowych profilach kancelarii prezydenta i kancelarii premiera oraz na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej zamieszczono życzenia powodzenia dla maturzystów. Premier Beata Szydło złożyła je w klipie nagranym na tle budynku liceum, w którym się uczyła.

Jak podkreśliła w nagraniu Szydło, matura to moment, w którym "trzeba przede wszystkim dokonywać wyboru tego, co chce się robić w przyszłości, (...) jaka będzie nasza droga w przyszłym życiu zawodowym". 

"Ale też pamiętajcie o jednym: matura to jest ten moment, kiedy człowiek musi podsumować, to, co już za nim, to, co zrobił, czego się dowiedział. Dacie sobie z tym doskonale radę, ponieważ ciężko pracowaliście, jesteście na pewno świetnie przygotowani, ale matura to jest ten moment również, kiedy człowiek dokonuje wyboru po to, żeby realizować swoje marzenia i ambicje. I tego wam życzę. Życzę wam, żebyście po pierwsze zdali jak najlepiej - nie denerwujcie się, jesteście przygotowani, poradzicie sobie świetnie - a po drugie życzę wam, żebyście dostali się potem na wymarzone kierunki studiów, żebyście realizowali swoje marzenia i swoje ambicje" - powiedziała premier. 

Wskazując na stojący za nią budynek powiedziała, że sama wiele lat temu, w tym liceum im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu również przeżywała "takie maturalne stresy, przed jakimi wy teraz stoicie". 

"Ale wiem, że kiedyś w przyszłości, tak jak ja w tej chwili, będziecie te chwile wspominali bardzo ciepło, będziecie pamiętali przede wszystkim o tym, co wydarzyło się najlepszego. Życzę wam wszystkiego dobrego, powodzenia! Trzymam kciuki, dacie radę" - dodała szefowa rządu. 

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska napisała na stronie internetowej MEN, że przed maturzystami czas wyjątkowej próby. 

"Skończyliście edukację w szkole ponadgimnazjalnej i przystępujecie do egzaminu maturalnego, określanego mianem przepustki do dorosłości. Życzę, aby osiągnięte wyniki były nie tylko potwierdzeniem rzetelnej wiedzy, jaką zdobyliście w szkole, ale również wkroczeniem w nowy etap Waszej edukacji - świat wartości ludzi dorosłych i przywilejów studenckich. Niech zdobyta przez Was wiedza przyczyni się w przyszłości do dokonywania świadomych i odpowiedzialnych wyborów własnej drogi rozwoju osobistego i zawodowego" - napisała Zalewska. 

Życzenia dla maturzystów zamieszczono również na twitterowym profilu Kancelarii prezydenta RP. 

"Rozpoczęły się matury. Życzymy świetnych wyników i trzymamy kciuki! Powodzenia!" - napisano.

wkt/PAP

[fot. screen/twitter/Kancelaria Premiera]

Warto poczytać

 1. bronislaw-opalko-18082018 18.08.2018

  Zmarł Bronisław Opałko. Odtwórca roli Genowefy Pigwy

  Dziś rano w szpitalu zmarł Bronisław Opałko, artysta kabaretowy znany głównie z postaci Genowefy Pigwy. Miał 66 lat

 2. 1270vervqaas 08.08.2018

  Setki samochodów i widowiskowe pokazy – VERVA Street Racing ujawnia atrakcje motoryzacyjne

 3. orzel06082018 06.08.2018

  Orzeł prawie utonął w Zalewie Wiślanym. Na ratunek ruszyli mu policjanci i strażacy

  Podczas zabezpieczania regat na Zalewie Wiślanym funkcjonariusze policji z Fromborka dostali zgłoszenie o orle, który z trudem utrzymywał się na powierzchni wody.

 4. kora-28072018 28.07.2018

  Nie żyje Kora Jackowska, legenda polskiego rocka

  W sobotę, o godz. 5.30 zmarła liderka zespołu Maanam - Kora, czyli Olga Sipowicz. Miała 67 lat. Wokalistka odeszła w swoim domu w Bliżowie, w otoczeniu najbliższych. Informację potwierdziła PAP prof. Magdalena Środa, która towarzyszyła artystce w chwili śmierci

 5. loteria26072018 26.07.2018

  Rekordowy kupon lotto – mieszkaniec Kalifornii wygrał ponad pół miliarda dolarów

  Po ostatnim losowaniu popularnej w USA loterii Mega Millions okazało się, że tylko jeden szczęśliwiec kupił kupon z wygrywającymi liczbami. Mieszkaniec Kalifornii tym samym wzbogacił się o oszałamiającą sumę 522 milionów dolarów.

 6. rubens25072018 25.07.2018

  Regulamin Facebooka cenzuruje... Rubensa. „Piersi, pośladki i cherubiny – zakazane”

  Belgijskie muzea wysłały list do Facebooka, protestując przeciwko decyzji portalu społecznościowego, który usunął zdjęcia przedstawiające obrazy flamandzkiego malarza Petera Paula Rubensa, ponieważ przedstawiają one nagie postaci.

 7. lewando17072018 17.07.2018

  Tak się bawił i śpiewał Robert Lewandowski na ślubie Ani Korcz. To wideo jest hitem w sieci!

  Anna Korcz, znakomita polska aktorka, wydała za mąż swoją starszą córkę (która również ma na imię Anna)

 8. kazimierz-witkiewicz-17072018 17.07.2018

  Zmarł Kazimierz Witkiewicz, odtwórca roli m.in. Francesco Romanelliego z "Nie lubię poniedziałku"

  W wieku 93 lat w Krakowie zmarł aktor i reżyser Kazimierz Józef Witkiewicz, znany m.in. z roli Francesco Romanelliego w filmie "Nie lubię poniedziałku" w reż. T. Chmielewskiego. Pogrzeb odbędzie się w środę na cmentarzu Podgórskim w Krakowie

21.08
2018

Kalendarium

Najbliższe wydarzenia i święta

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook