Jedynie prawda jest ciekawa


W Poznaniu premiera skanera sylwetki

25.02.2012

Trójwymiarowy skaner sylwetki ludzkiej przeznaczony dla przemysłu tekstylnego będzie można zobaczyć od poniedziałku na targach mody odbywających się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Rozwiązanie prezentowane będzie w Polsce po raz pierwszy.

Targi Mody Poznań to wydarzenie o charakterze biznesowym, które dwa razy do roku gromadzi projektantów, producentów, dystrybutorów i handlowców branż: odzieżowej, tekstylnej i skórzanej. Podczas targów kontraktowane są kolekcje marek krajowych i zagranicznych na obecny i przyszły sezon. Swoją obecność na targach potwierdziły firmy z 25 krajów świata.

Jak poinformowała Małgorzata Kolczyńska z Międzynarodowych Targów Poznańskich, wzory z najnowszych kolekcji odzieży, obuwia, bielizny, strojów kąpielowych i akcesoriów oraz tkanin i dodatków krawieckich, a także najnowsze technologie włókiennicze, odzieżowe i obuwnicze zaprezentuje w
Poznaniu 530 marek i firm. 

W ramach targów mody będą odbywać się cztery wydarzenia: Salon Odzieży, Bielizny i Dodatków Next Season, Salon Mody Fast Fashion, Salon Obuwia, Skóry i Wyrobów Skórzanych BTS a także Salon Tkanin i Dodatków dla Przemysłu Odzieżowego Tex-Style.

W tym samym terminie na MTP odbędzie się Międzynarodowy Salon Maszyn Włókienniczych, Odzieżowych i Obuwniczych Intermasz.

Wśród zapowiadanych targowych nowości znalazł się m.in. pokazywany w Polsce po raz pierwszy trójwymiarowy skaner sylwetki ludzkiej. Został on stworzony z myślą o firmach oferujących odzież miarową. Na podstawie danych ze skanera 3D można zaprojektować idealnie dopasowaną odzież na miarę, bez przymierzania. Skaner automatycznie dobiera najlepszy dla klienta rozmiar i pokazuje różnice między standardowym rozmiarem, a wymiarami klienta.

W ramach targów mody wybrane zostaną najlepsze branżowe strony internetowe a także najlepsze firmy obuwnicze. Zaplanowano też prelekcje i debaty nt. technik sprzedaży i promocji a także trendów w modzie w nadchodzących sezonach.

Zaproszeni eksperci poradzą m.in., jak zwiększyć sprzedaż dzięki marketingowi w internecie, w jaki sposób motywować sprzedawców oraz jak skutecznie zarabiać na kartach podarunkowych. Każdego dnia odbywać się będą pokazy odzieży i obuwia.

PAP
[fot.sxc.hu]

Warto poczytać

 1. bronislaw-opalko-18082018 18.08.2018

  Zmarł Bronisław Opałko. Odtwórca roli Genowefy Pigwy

  Dziś rano w szpitalu zmarł Bronisław Opałko, artysta kabaretowy znany głównie z postaci Genowefy Pigwy. Miał 66 lat

 2. 1270vervqaas 08.08.2018

  Setki samochodów i widowiskowe pokazy – VERVA Street Racing ujawnia atrakcje motoryzacyjne

 3. orzel06082018 06.08.2018

  Orzeł prawie utonął w Zalewie Wiślanym. Na ratunek ruszyli mu policjanci i strażacy

  Podczas zabezpieczania regat na Zalewie Wiślanym funkcjonariusze policji z Fromborka dostali zgłoszenie o orle, który z trudem utrzymywał się na powierzchni wody.

 4. kora-28072018 28.07.2018

  Nie żyje Kora Jackowska, legenda polskiego rocka

  W sobotę, o godz. 5.30 zmarła liderka zespołu Maanam - Kora, czyli Olga Sipowicz. Miała 67 lat. Wokalistka odeszła w swoim domu w Bliżowie, w otoczeniu najbliższych. Informację potwierdziła PAP prof. Magdalena Środa, która towarzyszyła artystce w chwili śmierci

 5. loteria26072018 26.07.2018

  Rekordowy kupon lotto – mieszkaniec Kalifornii wygrał ponad pół miliarda dolarów

  Po ostatnim losowaniu popularnej w USA loterii Mega Millions okazało się, że tylko jeden szczęśliwiec kupił kupon z wygrywającymi liczbami. Mieszkaniec Kalifornii tym samym wzbogacił się o oszałamiającą sumę 522 milionów dolarów.

 6. rubens25072018 25.07.2018

  Regulamin Facebooka cenzuruje... Rubensa. „Piersi, pośladki i cherubiny – zakazane”

  Belgijskie muzea wysłały list do Facebooka, protestując przeciwko decyzji portalu społecznościowego, który usunął zdjęcia przedstawiające obrazy flamandzkiego malarza Petera Paula Rubensa, ponieważ przedstawiają one nagie postaci.

 7. lewando17072018 17.07.2018

  Tak się bawił i śpiewał Robert Lewandowski na ślubie Ani Korcz. To wideo jest hitem w sieci!

  Anna Korcz, znakomita polska aktorka, wydała za mąż swoją starszą córkę (która również ma na imię Anna)

 8. kazimierz-witkiewicz-17072018 17.07.2018

  Zmarł Kazimierz Witkiewicz, odtwórca roli m.in. Francesco Romanelliego z "Nie lubię poniedziałku"

  W wieku 93 lat w Krakowie zmarł aktor i reżyser Kazimierz Józef Witkiewicz, znany m.in. z roli Francesco Romanelliego w filmie "Nie lubię poniedziałku" w reż. T. Chmielewskiego. Pogrzeb odbędzie się w środę na cmentarzu Podgórskim w Krakowie

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook