Jedynie prawda jest ciekawa


W kurortach Europa vs. Rosjanie

21.07.2014

Rośnie napięcie między turystami z zachodniej Europy a Rosjanami. W kurortach turystycznych robi się szczególnie gorąco na linii Holendrzy – Rosjanie.

- Rosjanie stają się coraz bardziej szowinistyczni. To postawa „my kontra świat i świat przeciwko nam”. Jest to przyczyną tarć z turystami innych narodowości - tłumaczył szef touroperatora Corendon, Atilay Uslu.

Media informują, że po katastrofie malezyjskiego samolotu na wschodzie Ukrainy, w której zginęło m.in. 193 Holendrów, doszło zwłaszcza do nasilenia napięć między turystami rosyjskimi a holenderskimi.

Rzecznik holenderskiego oddziału firmy TUI wyjaśnił jednak, że frustracja do tej pory nie przerodziła się w akty przemocy w ośrodkach wypoczynkowych.

- Jesteśmy gotowi interweniować, jeśli coś takiego się zdarzy - zapewnił.

Firma Corendon podała, że Rosjanie w tym roku nie decydują się tak licznie na wakacje nad Morzem Śródziemnym.

- Na Majorce obserwujemy zmniejszenie się ich liczby o połowę. Lokalni agenci turystyczni sądzą, że to konsekwencje sytuacji geopolitycznej na Ukrainie. Rosyjscy turyści wolą nie wydawać pieniędzy w krajach europejskich krytycznych wobec Rosji albo wręcz proukraińskich - tłumaczą przedstawiciele firmy.

Holendrzy stanowili najliczniejszą grupę wśród osób na pokładzie malezyjskiego boeinga, który został zestrzelony w czwartek w obwodzie donieckim na Ukrainie. Samolot leciał z Amsterdamu do stolicy Malezji Kuala Lumpur. Panuje coraz większe przekonanie, że samolot został zestrzelony pociskiem rakietowym odpalonym z terenów kontrolowanych przez separatystów i że broń tę – zapewne zestaw rakietowy Buk - separatyści musieli otrzymać z Rosji.

PAP

[FOTO: sxc.hu]

26.09
2018

Kalendarium

Najbliższe wydarzenia i święta

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook