Jedynie prawda jest ciekawa


Trump i rosyjskie prostytutki?

18.01.2017

Prezydent Rosji Władimir Putin wystawił swoiste „świadectwo moralności” Donaldowi Trumpowi. Doniesienia o tym, że rosyjskie służby miałyby zbierać na niego kompromitujące materiały obyczajowe nazwał „bredniami”.

Amerykańskie media donosiły kilka dni temu, że Rosjanie mają takie dokumenty.

Jak informuje TVN BiS - prezydent Rosji Władimir Putin wypowiedział się na ten temat w czasie konferencji prasowej w Moskwie, po spotkaniu z prezydentem Mołdawii, Igorem Dodonem. Jak stwierdził: "Prostytucja to poważne, odrażające zjawisko społeczne. Młode kobiety zajmują się tym m.in. dlatego, bo nie mogą w inny sposób zapewnić sobie godnego życia. To w znacznym stopniu wina społeczeństw i państw. Ale ludzie, którzy zamawiają brednie podobnego rodzaju przeciwko wybranemu prezydentowi USA, którzy je fabrykują i wykorzystują w walce politycznej, są gorsi niż prostytutki" — powiedział Władimir Putin, cytowany przez rosyjską agencję TASS.

Putin uznał, że autorzy rzekomych kompromitujących materiałów nie mają ograniczeń moralnych. Dlaczego Putin mówił o prostytutkach? Notatki oficera wywiadu 11 stycznia amerykański media poinformowały, że rosyjskie służby wywiadowcze uzyskały kompromitujące Donalda Trumpa materiały. Twierdziły one, że zarzuty zostały przedstawione w streszczeniu dołączonym do raportu na temat rosyjskiej ingerencji w wybory prezydenckie w USA. Dokumenty miały powstać częściowo na podstawie notatek sporządzonych przez byłego oficera brytyjskiego wywiadu, który miał pracować w Rosji w latach 90. Materiały opisują rzekomo m.in. erotyczne nagrania Trumpa z udziałem prostytutek w hotelu w Moskwie z 2013 roku. Trump wszystkiemu zaprzeczył.

"Fakt, że takie metody są stosowane w stosunku do amerykańskiego prezydenta elekta, to z pewnością wyjątkowy przypadek, czegoś takiego jeszcze nigdy nie było. To świadczy o znacznym stopniu degradacji elit politycznych na Zachodzie, w tym także w Stanach Zjednoczonych" – podkreślił Putin.

Prezydent Rosji zapewniał, że nie zna Trumpa i nigdy go nie spotkał, dlatego nie ma powodu, by go bronić lub atakować. Przypomniał również, że do Rosji Trump przyjechał na długo, zanim jeszcze zdecydował kandydować na prezydenta. TASS cytuje inną wypowiedź gospodarza Kremla, który wyraził wątpliwości, że Trump faktycznie mógł zaprosić do pokoju w hotelu w Moskwie dziewczyny lekkich obyczajów.

"To, po pierwsze, dorosły mężczyzna. Poza tym od wielu lat zajmował się organizowaniem konkursów piękności. Przebywał w towarzystwie najpiękniejszych kobiet na świecie. Trudno mi uwierzyć, że pobiegł do hotelu, by spotkać się z naszymi paniami nie do końca odpowiedzialnymi społecznie. Chociaż nawet one (w Rosji) są najlepsze na świecie, jednak mam wątpliwości, że Trump dał się na to złapać" — powiedział Putin. Według prezydenta Rosji, w Stanach Zjednoczonych, mimo zakończenia wyborów prezydenckich, trwa ostra walka polityczna, której uczestnicy chcą podważyć legalność wybranego prezydenta i uniemożliwić mu spełnienie obietnic wyborczych.

ansa/TVN24

[fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. bronislaw-opalko-18082018 18.08.2018

  Zmarł Bronisław Opałko. Odtwórca roli Genowefy Pigwy

  Dziś rano w szpitalu zmarł Bronisław Opałko, artysta kabaretowy znany głównie z postaci Genowefy Pigwy. Miał 66 lat

 2. 1270vervqaas 08.08.2018

  Setki samochodów i widowiskowe pokazy – VERVA Street Racing ujawnia atrakcje motoryzacyjne

 3. orzel06082018 06.08.2018

  Orzeł prawie utonął w Zalewie Wiślanym. Na ratunek ruszyli mu policjanci i strażacy

  Podczas zabezpieczania regat na Zalewie Wiślanym funkcjonariusze policji z Fromborka dostali zgłoszenie o orle, który z trudem utrzymywał się na powierzchni wody.

 4. kora-28072018 28.07.2018

  Nie żyje Kora Jackowska, legenda polskiego rocka

  W sobotę, o godz. 5.30 zmarła liderka zespołu Maanam - Kora, czyli Olga Sipowicz. Miała 67 lat. Wokalistka odeszła w swoim domu w Bliżowie, w otoczeniu najbliższych. Informację potwierdziła PAP prof. Magdalena Środa, która towarzyszyła artystce w chwili śmierci

 5. loteria26072018 26.07.2018

  Rekordowy kupon lotto – mieszkaniec Kalifornii wygrał ponad pół miliarda dolarów

  Po ostatnim losowaniu popularnej w USA loterii Mega Millions okazało się, że tylko jeden szczęśliwiec kupił kupon z wygrywającymi liczbami. Mieszkaniec Kalifornii tym samym wzbogacił się o oszałamiającą sumę 522 milionów dolarów.

 6. rubens25072018 25.07.2018

  Regulamin Facebooka cenzuruje... Rubensa. „Piersi, pośladki i cherubiny – zakazane”

  Belgijskie muzea wysłały list do Facebooka, protestując przeciwko decyzji portalu społecznościowego, który usunął zdjęcia przedstawiające obrazy flamandzkiego malarza Petera Paula Rubensa, ponieważ przedstawiają one nagie postaci.

 7. lewando17072018 17.07.2018

  Tak się bawił i śpiewał Robert Lewandowski na ślubie Ani Korcz. To wideo jest hitem w sieci!

  Anna Korcz, znakomita polska aktorka, wydała za mąż swoją starszą córkę (która również ma na imię Anna)

 8. kazimierz-witkiewicz-17072018 17.07.2018

  Zmarł Kazimierz Witkiewicz, odtwórca roli m.in. Francesco Romanelliego z "Nie lubię poniedziałku"

  W wieku 93 lat w Krakowie zmarł aktor i reżyser Kazimierz Józef Witkiewicz, znany m.in. z roli Francesco Romanelliego w filmie "Nie lubię poniedziałku" w reż. T. Chmielewskiego. Pogrzeb odbędzie się w środę na cmentarzu Podgórskim w Krakowie

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook