Jedynie prawda jest ciekawa


To jakaś plaga. Kolejny sędzia zatrzymany za kradzież

16.02.2017

Jak informuje „Super Express” tym razem sprawa dotyczy łódzkiej sędzi Katarzyny K.-H., która próbowała ukraść… spodnie.

Pospolite przestępstwa plagą wymiaru sprawiedliwości. To po prostu niewiarygodne. Jak informuje „Super Express” tym razem sprawa dotyczy łódzkiej sędzi Katarzyny K.-H., która próbowała ukraść… spodnie.

Na złodziejskim procederze w sklepie odzieżowym przyłapano sędzinę Sądu Okręgowego w Łodzi w stanie spoczynku.

Po ujawnionych niedawno przypadkach sędziów z Wrocławia i Szczecina, których zatrzymano na próbach kradzieży drobnego sprzętu elektronicznego i części do wkrętarki, mamy kolejny przykład nieetycznego zachowania przedstawiciela wymiaru sprawiedliwości.

Do próby kradzieży doszło we wrześniu ub. roku w łódzkiej „Manufakturze”. Nietypowe zachowanie sędzi wzbudziło zainteresowanie pracowników ochrony. Okazało się, że Katarzyna K. H. próbowała wynieść ze sklepu spodnie za… 129 złotych. Kobieta została zatrzymana, od razu powiadomiono też kierownictwu Sądu Okręgowego, zaś 31 stycznia wszczęto postępowanie dyscyplinarne.

Kierownictwo sądu okręgowego wie o zdarzeniu z 18 września 2016 r. Materiały w tej sprawie przekazano zastępcy rzecznika dyscyplinarnego Sądu Apelacyjnego w Łodzi. Tam prowadzone jest postępowanie dyscyplinarne - potwierdziła Monika Pawłowska-Radzimierska, rzecznik prasowy do spraw cywilnych Sądu Okręgowego w Łodzi.

Sędzia Katarzyna K.-H. przeszła w stan spoczynku 12 lat temu, miesięcznie otrzymuje 9 tys. zł brutto uposażenia. Za mało?

To jakaś plaga!? Kolejny sędzia przyłapany na kradzieży w sklepie! Tym razem łupem padła… część od wkrętarki.

[fot. Damianwiszowaty12/commons.wikimedia.org]

wPolityce.pl/se.pl

26.09
2018

Kalendarium

Najbliższe wydarzenia i święta

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook