Jedynie prawda jest ciekawa


Terlikowski drze "Gazetę Wyborczą"

25.05.2016

"Jedyne co można zrobić z tym wywiadem to podrzeć, z debilami się nie rozmawia" - tak skomentował wywiad Renaty Grochal i Piotra Skwirowskiego z Janem Vincentem-Rostowskim, redaktor naczelny Telewizji Republika Tomasz Terlikowski.

W środowym wydaniu "GW" dziennikarze rozmawiali z z byłym wicepremierem i ministrem finansów oraz politykiem Platformy Obywatelskiej o sporze dotyczącym Trybunału Konstytucyjnego i działaniach polskiego rządu. "Nie wystarczy zmienić konstytucji, bo oni wymyślą jakieś inne interpretacje jej słów. Przede wszystkim ci, którzy łamią konstytucję, muszą zostać ukarani. Nie może być tak, że jest jakaś gruba kreska i jedyną karą za próbę obalenia demokracji jest to, że przechodzi się do opozycji i za cztery lata można ponownie spróbować demokrację obalić" – stwierdził Rostowski.

Polityk dodał, że działania PiS są gorsze od działań komunistów "bo oni niszczą demokrację, a tamci jednak w końcu oddali władzę narodowi". "Czyli w zależności od tego, jak sprawy się potoczą, niektórzy politycy PiS mogą zasłużyć na wyższe kary niż komuniści" – powiedział Rostowski.

Tomasz Terlikowski ocenił, że wywiad z Rostowskim nasuwa wiele pytań. "Gdzie są ofiary PiS-u, bo ofiary komunizmu są i to dość mocne. Którzy to politycy PO siedzą w pudłach i są katowani w rozmaitych miejscach, tak jak robili to komuniści, gdzie są ofiary rozprawiania się, gdzie jest maturzysta zakatowany przez komunistów, bo nie podobała im się jego matka" – pytał Terlikowski i dodał: "Jak się mówi takie rzeczy, to trzeba brać za to odpowiedzialność za to co się mówi, albo się jest kompletnym imbecylem politycznym, tak jak pan Rostowskim (...) to nie jest opinia polityczna - podkreślił redaktor naczelny stacji".

"Jeśli ktoś nie dostrzega różnicy między partią, której nie lubi a zbrodniarzami, jeśli ktoś porównuje mordowanie polskich obywateli do zmian w prawie, do których partia ma prawo, to albo jest imbecylem i trzeba go leczyć, albo skazać za kwestionowanie zbrodni komunistów" - mówił Terlikowski. Przypomniał, że komuniści w Polsce nie ponieśli żadnej kary. "Jedyne co można zrobić z tym wywiadem to podrzeć, tak w dużym skrócie bo z debilami się nie rozmawia" - powiedział Terlikowski drąc gazetę.

[fot. Telewizja Republika]

źródło: Telewizja Republika/tp

 

Warto poczytać

 1. bronislaw-opalko-18082018 18.08.2018

  Zmarł Bronisław Opałko. Odtwórca roli Genowefy Pigwy

  Dziś rano w szpitalu zmarł Bronisław Opałko, artysta kabaretowy znany głównie z postaci Genowefy Pigwy. Miał 66 lat

 2. 1270vervqaas 08.08.2018

  Setki samochodów i widowiskowe pokazy – VERVA Street Racing ujawnia atrakcje motoryzacyjne

 3. orzel06082018 06.08.2018

  Orzeł prawie utonął w Zalewie Wiślanym. Na ratunek ruszyli mu policjanci i strażacy

  Podczas zabezpieczania regat na Zalewie Wiślanym funkcjonariusze policji z Fromborka dostali zgłoszenie o orle, który z trudem utrzymywał się na powierzchni wody.

 4. kora-28072018 28.07.2018

  Nie żyje Kora Jackowska, legenda polskiego rocka

  W sobotę, o godz. 5.30 zmarła liderka zespołu Maanam - Kora, czyli Olga Sipowicz. Miała 67 lat. Wokalistka odeszła w swoim domu w Bliżowie, w otoczeniu najbliższych. Informację potwierdziła PAP prof. Magdalena Środa, która towarzyszyła artystce w chwili śmierci

 5. loteria26072018 26.07.2018

  Rekordowy kupon lotto – mieszkaniec Kalifornii wygrał ponad pół miliarda dolarów

  Po ostatnim losowaniu popularnej w USA loterii Mega Millions okazało się, że tylko jeden szczęśliwiec kupił kupon z wygrywającymi liczbami. Mieszkaniec Kalifornii tym samym wzbogacił się o oszałamiającą sumę 522 milionów dolarów.

 6. rubens25072018 25.07.2018

  Regulamin Facebooka cenzuruje... Rubensa. „Piersi, pośladki i cherubiny – zakazane”

  Belgijskie muzea wysłały list do Facebooka, protestując przeciwko decyzji portalu społecznościowego, który usunął zdjęcia przedstawiające obrazy flamandzkiego malarza Petera Paula Rubensa, ponieważ przedstawiają one nagie postaci.

 7. lewando17072018 17.07.2018

  Tak się bawił i śpiewał Robert Lewandowski na ślubie Ani Korcz. To wideo jest hitem w sieci!

  Anna Korcz, znakomita polska aktorka, wydała za mąż swoją starszą córkę (która również ma na imię Anna)

 8. kazimierz-witkiewicz-17072018 17.07.2018

  Zmarł Kazimierz Witkiewicz, odtwórca roli m.in. Francesco Romanelliego z "Nie lubię poniedziałku"

  W wieku 93 lat w Krakowie zmarł aktor i reżyser Kazimierz Józef Witkiewicz, znany m.in. z roli Francesco Romanelliego w filmie "Nie lubię poniedziałku" w reż. T. Chmielewskiego. Pogrzeb odbędzie się w środę na cmentarzu Podgórskim w Krakowie

21.08
2018

Kalendarium

Najbliższe wydarzenia i święta

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook