Jedynie prawda jest ciekawa


Tatuaż uchroni Niemki przed uchodźcami?

19.08.2016

Młode Niemki unikają tego lata odkrytych basenów, ze strachu przed uchodźcami, i to mimo zapewnień MSW, że liczba gwałtów i innych napaści seksualnych, do których doszło w tym roku na pływalniach „nie jest wcale wyższa niż w poprzednich latach” – pisze niemiecki dziennik „Die Welt”.

By zachęcić kobiety do korzystania z basenów oraz kąpielisk władze powiatu Jezioro Bodeńskie w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia wymyśliły tymczasowy tatuaż, do przyklejenia na ramię lub inna część ciała, który ma dać mężczyznom (uchodźcom) wyraźnie do zrozumienia, że tych kobiet nie wolno dotykać.

Tatuaż, który wymyśliła pełnomocnik powiatu ds. kobiet i rodzin Veronika Wäscher-Göggerle, składa się z angielskiego słowa „No” (Nie), otoczonego przez (anielskie a może ptasie) skrzydła. Na dodatek każdy gość kąpieliska i basenu ma otrzymać do ręki komiks, który wyjaśnia „w sposób zabawny i zrozumiały co wolno robić na basenie a czego nie”.

„Szczególnie młodzi ludzie są niepewni. Nie wiedzą jak się zachowywać, co jest dozwolone. Chcemy im pomóc” -twierdzi Wäscher-Göggerle. Według „Die Welt” od sławetnej Sylwestrowej Nocy w Kolonii napaści seksualne w wydaniu uchodźców są „stałym tematem w mediach”. Wiele miast w Niemczech, w tym Stuttgart, zatrudniło prywatne firmy ochroniarskie do patrolowania parków, bo kobiety nie czuły się w nich już bezpieczne. Po kilku napaściach na tle seksualnym w odkrytym basenie w Kirchheim/Teck (powiat Esslingen), gmina także zdecydowała się na zatrudnienie prywatnych ochroniarzy. 

Niemiecki MSW podkreśla, że chociaż liczba odnotowanych ataków na tle seksualnym w basenach się silnie waha z roku na rok, nie zmieniła się znacząco w ciągu ostatnich pięciu lat. Wäscher-Göggerle także nie chce, jak twierdzi, „stygmatyzować uchodźców”.

„Molestowanie seksualne na basenach i kąpieliskach zawsze istniało” - przekonuje. Teraz po prostu „ludzie zwracają na to większą uwagę”. To dziwne, bowiem policja w Düsseldorfie jeszcze w lipcu ostrzegała, że „liczba napaści seksualnych” w basenach za sprawą uchodźców „dramatycznie wzrosła”. Szczególnie na dzieci.

„Sprawcami są uchodźcy, którzy całymi grupami napadają na ofiary” - głosiła wewnętrzna notatka policji, która wyciekła do niemieckich mediów. W marcu policja w Oberhausen zatrzymała ośmiu imigrantów z Syrii i Tadżykistanu, którzy molestowali na basenie trzy dziewczynki w wieku 11, 12 i 14 lat. W maju 14-letnie Niemka została zgwałcona na basenie w Hamburgu przez dwóch afgańskich uchodźców.

W Niemczech jest ponad 6 tysięcy odkrytych i zakrytych basenów. Patrolowanie ich wszystkich jest według policji „niemożliwe”. Pytanie, czy tymczasowe tatuaże ze słowem „Nie” zdołają odstraszyć potencjalnych gwałcicieli. 

Ryb, welt.de

Fot. [n24.de]

Warto poczytać

 1. bronislaw-opalko-18082018 18.08.2018

  Zmarł Bronisław Opałko. Odtwórca roli Genowefy Pigwy

  Dziś rano w szpitalu zmarł Bronisław Opałko, artysta kabaretowy znany głównie z postaci Genowefy Pigwy. Miał 66 lat

 2. 1270vervqaas 08.08.2018

  Setki samochodów i widowiskowe pokazy – VERVA Street Racing ujawnia atrakcje motoryzacyjne

 3. orzel06082018 06.08.2018

  Orzeł prawie utonął w Zalewie Wiślanym. Na ratunek ruszyli mu policjanci i strażacy

  Podczas zabezpieczania regat na Zalewie Wiślanym funkcjonariusze policji z Fromborka dostali zgłoszenie o orle, który z trudem utrzymywał się na powierzchni wody.

 4. kora-28072018 28.07.2018

  Nie żyje Kora Jackowska, legenda polskiego rocka

  W sobotę, o godz. 5.30 zmarła liderka zespołu Maanam - Kora, czyli Olga Sipowicz. Miała 67 lat. Wokalistka odeszła w swoim domu w Bliżowie, w otoczeniu najbliższych. Informację potwierdziła PAP prof. Magdalena Środa, która towarzyszyła artystce w chwili śmierci

 5. loteria26072018 26.07.2018

  Rekordowy kupon lotto – mieszkaniec Kalifornii wygrał ponad pół miliarda dolarów

  Po ostatnim losowaniu popularnej w USA loterii Mega Millions okazało się, że tylko jeden szczęśliwiec kupił kupon z wygrywającymi liczbami. Mieszkaniec Kalifornii tym samym wzbogacił się o oszałamiającą sumę 522 milionów dolarów.

 6. rubens25072018 25.07.2018

  Regulamin Facebooka cenzuruje... Rubensa. „Piersi, pośladki i cherubiny – zakazane”

  Belgijskie muzea wysłały list do Facebooka, protestując przeciwko decyzji portalu społecznościowego, który usunął zdjęcia przedstawiające obrazy flamandzkiego malarza Petera Paula Rubensa, ponieważ przedstawiają one nagie postaci.

 7. lewando17072018 17.07.2018

  Tak się bawił i śpiewał Robert Lewandowski na ślubie Ani Korcz. To wideo jest hitem w sieci!

  Anna Korcz, znakomita polska aktorka, wydała za mąż swoją starszą córkę (która również ma na imię Anna)

 8. kazimierz-witkiewicz-17072018 17.07.2018

  Zmarł Kazimierz Witkiewicz, odtwórca roli m.in. Francesco Romanelliego z "Nie lubię poniedziałku"

  W wieku 93 lat w Krakowie zmarł aktor i reżyser Kazimierz Józef Witkiewicz, znany m.in. z roli Francesco Romanelliego w filmie "Nie lubię poniedziałku" w reż. T. Chmielewskiego. Pogrzeb odbędzie się w środę na cmentarzu Podgórskim w Krakowie

21.08
2018

Kalendarium

Najbliższe wydarzenia i święta

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook