Jedynie prawda jest ciekawa


Stuhr wyklaskany u Jandy

31.03.2016

Grupa widzów nie chciała oglądać aktora na scenie teatru.

Maciej Stuhr został „wyklaskany” w Teatrze Polonia. Był to protest przeciw żartom aktora z tegorocznej gali „Orłów” nawiązujących m.in. do katastrofy smoleńskiej i Żołnierzy Wyklętych - podaje niezależna.pl.

Aktor podczas gali wręczenia Polskich Orłów wygłosił krótką „laudację”, która wywołała lawinę komentarzy. A wszystko przez tematy, z których postanowił zażartować Stuhr.

Mimo krytyki aktor nie zdecydował się przeprosić. Wręcz przeciwnie, nie widział w swoich żartach niczego niestosownego.

Zamiast przeprosić za skandaliczne żarty Stuhr atakuje: „Od lat tupolewami i wyklętymi wycieracie gębę zbijając polityczny kapitał”

Kilka osób postanowiło jednak dosadniej zwrócić uwagę Stuhrowi na jego „specyficzne” poczucie humoru. Jak wynika z relacji portalu niezależna.pl podczas wtorkowego wystawienia spektaklu „Boska” protestujący postanowili nawiązać do tradycji „wyklaskiwania” aktorów kolaborujących z okupantami. Gdy na scenie pojawił się Maciej Stuhr, grupa osób wstała i zaczęła krzyczeć „brawo”.

„Chcieliśmy, żeby poczuł i zrozumiał, że nie zgadzamy się na żartowanie ze śmierci czy to Żołnierzy tzw. II konspiracji podziemia niepodległościowego czy niewinnych ofiar katastrofy 10 kwietnia 2010 r.” — mówi portalowi jedna z osób protestujących. Drugi rozmówca wypowiada się w podobnym tonie.

Według niezależnej.pl Krystyna Janda miała przerwać spektakl, by zażądać od ochrony wyproszenia młodych ludzi z teatru. Ci mieli jednak opuścić budynek wcześniej.

Do tych doniesień odniosła się Fundacja Krystyny Jandy, nazywając je „tendencyjnymi”. Nie zaprzeczyła jednak, że do protestu doszło. W komentarzu zmieszczonym w jednym z portali społecznościowych przedstawiła swoją wersję wydarzeń.

Niezależnie od liczby, a tym bardziej wieku protestujących, to zdarzenie powinno dać aktorowi wiele do namysłu. Bo z pewnością tym razem nie było mu już tak do śmiechu.

wPolityce.pl/niezalezna.pl

fot. [YouTube]

Warto poczytać

 1. bronislaw-opalko-18082018 18.08.2018

  Zmarł Bronisław Opałko. Odtwórca roli Genowefy Pigwy

  Dziś rano w szpitalu zmarł Bronisław Opałko, artysta kabaretowy znany głównie z postaci Genowefy Pigwy. Miał 66 lat

 2. 1270vervqaas 08.08.2018

  Setki samochodów i widowiskowe pokazy – VERVA Street Racing ujawnia atrakcje motoryzacyjne

 3. orzel06082018 06.08.2018

  Orzeł prawie utonął w Zalewie Wiślanym. Na ratunek ruszyli mu policjanci i strażacy

  Podczas zabezpieczania regat na Zalewie Wiślanym funkcjonariusze policji z Fromborka dostali zgłoszenie o orle, który z trudem utrzymywał się na powierzchni wody.

 4. kora-28072018 28.07.2018

  Nie żyje Kora Jackowska, legenda polskiego rocka

  W sobotę, o godz. 5.30 zmarła liderka zespołu Maanam - Kora, czyli Olga Sipowicz. Miała 67 lat. Wokalistka odeszła w swoim domu w Bliżowie, w otoczeniu najbliższych. Informację potwierdziła PAP prof. Magdalena Środa, która towarzyszyła artystce w chwili śmierci

 5. loteria26072018 26.07.2018

  Rekordowy kupon lotto – mieszkaniec Kalifornii wygrał ponad pół miliarda dolarów

  Po ostatnim losowaniu popularnej w USA loterii Mega Millions okazało się, że tylko jeden szczęśliwiec kupił kupon z wygrywającymi liczbami. Mieszkaniec Kalifornii tym samym wzbogacił się o oszałamiającą sumę 522 milionów dolarów.

 6. rubens25072018 25.07.2018

  Regulamin Facebooka cenzuruje... Rubensa. „Piersi, pośladki i cherubiny – zakazane”

  Belgijskie muzea wysłały list do Facebooka, protestując przeciwko decyzji portalu społecznościowego, który usunął zdjęcia przedstawiające obrazy flamandzkiego malarza Petera Paula Rubensa, ponieważ przedstawiają one nagie postaci.

 7. lewando17072018 17.07.2018

  Tak się bawił i śpiewał Robert Lewandowski na ślubie Ani Korcz. To wideo jest hitem w sieci!

  Anna Korcz, znakomita polska aktorka, wydała za mąż swoją starszą córkę (która również ma na imię Anna)

 8. kazimierz-witkiewicz-17072018 17.07.2018

  Zmarł Kazimierz Witkiewicz, odtwórca roli m.in. Francesco Romanelliego z "Nie lubię poniedziałku"

  W wieku 93 lat w Krakowie zmarł aktor i reżyser Kazimierz Józef Witkiewicz, znany m.in. z roli Francesco Romanelliego w filmie "Nie lubię poniedziałku" w reż. T. Chmielewskiego. Pogrzeb odbędzie się w środę na cmentarzu Podgórskim w Krakowie

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook