Jedynie prawda jest ciekawa


Sorrentino nakręci film o... Berlusconim

21.07.2017
Berlusconiwiki
Sorrentino nakręci film o... Berlusconim

Włoski reżyser, laureat Oscara Paolo Sorrentino spotkał się z byłym premierem Silvio Berlusconim, o którym nakręci film - podał w piątek dziennik "Il Messaggero" na stronie internetowej. Według gazety polityk jest zachwycony tymi planami i oferuje swoją pomoc.

Rzymska gazeta ujawniła, że Sorrentino, autor oscarowego filmu "Wielkie piękno" i serialu "Młody papież", został przyjęty przez 80-letniego Berlusconiego w Rzymie. Byłemu szefowi rządu i liderowi partii Forza Italia towarzyszył jego adwokat Niccolo Ghedini.

Jak pisze "Il Messaggero", obrońca Berlusconiego jest zaniepokojony projektem Sorrentino i opracowuje "ewentualne strategie prawne" w związku z filmem pod tytułem "Loro" (wł. Oni) , który - jak zaznacza gazeta - będzie nie tylko wydarzeniem kinematograficznym, ale również politycznym. 
Ponadto w spotkaniu uczestniczył wieloletni, zaufany współpracownik byłego premiera Gianni Letta, szef Urzędu Rady Ministrów za rządów Berlusconiego.

Jak zauważa dziennik, zdecydowanie mniej zaniepokojony planami filmowymi Sorrentino jest sam Berlusconi, który na spotkaniu "tryskał energią i był bardzo radosny". W relacji przytoczono słowa polityka do filmowca: "Jest pan nadzwyczajnym reżyserem, moim absolutnie ulubionym, widziałem wszystkie pana filmy i oddaję do pana dyspozycji wszystko, czego pan chce". Berlusconi zaproponował następnie reżyserowi, by nakręcił zdjęcia w jego posiadłościach: Arcore koło Mediolanu lub w Villa Certosa na Sardynii. - To spektakularna i nieoczekiwana oferta - ocenił "Il Messaggero".

Rzymski dziennik przytacza również słowa laureata Oscara, które - jak podkreśla - dają wyobrażenie, jaki może być film o kontrowersyjnym polityku i magnacie medialnym, który przez wiele lat dominował na włoskiej scenie politycznej. - Nigdy nie uważałem, że można podzielić ludzkość na dwie kategorie: anioły i demony, wszyscy jesteśmy przeciętnymi grzesznikami - powiedział Sorrentino.

Ten włoski reżyser"nie ocenia, lecz obserwuje", co udowodnił filmem "Divo" o byłym siedmiokrotnym premierze Włoch Giulio Andreottim - zauważył "Il Messaggero".

Zdjęcia do filmu "Loro" mają się rozpocząć w sierpniu. Polityka zagra znany aktor, odtwórca głównej roli w "Wielkim pięknie" Toni Servillo. Będzie to już drugi film o Berlusconim, po głośnym "Kajmanie" Nanniego Morettiego z 2006 roku.

Wcześniej media podały, że Sorrentino spotkał się też z drugą żoną Berlusconiego, Veroniką Lario, z którą jest w separacji.

PAP/wikicommonsWarto poczytać

 1. bronislaw-opalko-18082018 18.08.2018

  Zmarł Bronisław Opałko. Odtwórca roli Genowefy Pigwy

  Dziś rano w szpitalu zmarł Bronisław Opałko, artysta kabaretowy znany głównie z postaci Genowefy Pigwy. Miał 66 lat

 2. 1270vervqaas 08.08.2018

  Setki samochodów i widowiskowe pokazy – VERVA Street Racing ujawnia atrakcje motoryzacyjne

 3. orzel06082018 06.08.2018

  Orzeł prawie utonął w Zalewie Wiślanym. Na ratunek ruszyli mu policjanci i strażacy

  Podczas zabezpieczania regat na Zalewie Wiślanym funkcjonariusze policji z Fromborka dostali zgłoszenie o orle, który z trudem utrzymywał się na powierzchni wody.

 4. kora-28072018 28.07.2018

  Nie żyje Kora Jackowska, legenda polskiego rocka

  W sobotę, o godz. 5.30 zmarła liderka zespołu Maanam - Kora, czyli Olga Sipowicz. Miała 67 lat. Wokalistka odeszła w swoim domu w Bliżowie, w otoczeniu najbliższych. Informację potwierdziła PAP prof. Magdalena Środa, która towarzyszyła artystce w chwili śmierci

 5. loteria26072018 26.07.2018

  Rekordowy kupon lotto – mieszkaniec Kalifornii wygrał ponad pół miliarda dolarów

  Po ostatnim losowaniu popularnej w USA loterii Mega Millions okazało się, że tylko jeden szczęśliwiec kupił kupon z wygrywającymi liczbami. Mieszkaniec Kalifornii tym samym wzbogacił się o oszałamiającą sumę 522 milionów dolarów.

 6. rubens25072018 25.07.2018

  Regulamin Facebooka cenzuruje... Rubensa. „Piersi, pośladki i cherubiny – zakazane”

  Belgijskie muzea wysłały list do Facebooka, protestując przeciwko decyzji portalu społecznościowego, który usunął zdjęcia przedstawiające obrazy flamandzkiego malarza Petera Paula Rubensa, ponieważ przedstawiają one nagie postaci.

 7. lewando17072018 17.07.2018

  Tak się bawił i śpiewał Robert Lewandowski na ślubie Ani Korcz. To wideo jest hitem w sieci!

  Anna Korcz, znakomita polska aktorka, wydała za mąż swoją starszą córkę (która również ma na imię Anna)

 8. kazimierz-witkiewicz-17072018 17.07.2018

  Zmarł Kazimierz Witkiewicz, odtwórca roli m.in. Francesco Romanelliego z "Nie lubię poniedziałku"

  W wieku 93 lat w Krakowie zmarł aktor i reżyser Kazimierz Józef Witkiewicz, znany m.in. z roli Francesco Romanelliego w filmie "Nie lubię poniedziałku" w reż. T. Chmielewskiego. Pogrzeb odbędzie się w środę na cmentarzu Podgórskim w Krakowie

22.08
2018

Kalendarium

Najbliższe wydarzenia i święta

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook