Jedynie prawda jest ciekawa


Seoul International Aerospace & Defense Exhibition 2017

17.10.2017
seul
Seoul International Aerospace & Defense Exhibition 2017

Od wtorku, 17 października trwają targi ADEX 2017, gdzie wśród przedsiębiorstw z całego świata swoją ofertę produktów na rynki azjatyckie prezentuje również Polska Grupa Zbrojeniowa.

ADEX jest wydarzeniem odbywającym się cyklicznie co dwa lata. Na targach w Seulu swoją ofertę przedstawiają setki wystawców z dziesiątek krajów na całym świecie. W tym roku odbędzie się już XI edycja wydarzenia i zarazem czwarta tego typu duża impreza, na której prezentuje się polska zbrojeniówka.

Zainteresowanie Polskiej Grupy Zbrojeniowej rynkami Azji Wschodniej oraz Południowo-Wschodniej jest podyktowane dużym popytem na przemysł obronny w krajach na tej szerokości geograficznej. Ze względu na dynamiczną sytuację międzynarodową kraje tego regionu przeznaczają rok do roku miliardy dolarów na zakup sprzętu i wyposażenia dla swoich sił zbrojnych. O potencjale tej części świata świadczą chociażby dane Instytutu Sztokholmskiego, według których tylko licząca 30 milionów obywateli Malezja wydaje rocznie na zakup uzbrojenia kwoty rzędu 4,5 miliarda dolarów. Działania Grupy PGZ wspierają swoją obecnością przedstawiciele rządu: sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Bartosz Kownacki oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Marek Magierowski.

– Państwa z tego regionu wykazują się innowacyjnością oraz wysoką kulturą pracy w koprodukcji zaawansowanych produktów z sektora obronności, czego doskonałym przykładem jest nasza współpraca z Hanwha przy armatohaubicy „Krab”. Swoją aktywność tutaj skupiamy zatem nie tylko na poszukiwaniu rynków zbytu dla naszych rozwiązań, ale również na pozyskiwaniu potencjalnych partnerów, razem z którymi moglibyśmy wspólnie opracowywać i oferować produkty dla sił zbrojnych państw Unii Europejskiej oraz na rynki trzecie. Posiadając ponad 17 tysięcy wykwalifikowanych pracowników i dysponując potencjałem 60 spółek w Polsce oferujemy doskonałe warunki wsparcia ekspansji na rynki Europy i Afryki – powiedział Prezes Grupy PGZ, Błażej Wojnicz.

W Seulu Grupa PGZ promuje między innymi znajdujące się już na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP systemy artyleryjskie: 155 mm armatohaubicę „Krab” oraz 120 mm samobieżny moździerz „Rak”. Podwozie „Kraba” jest przykładem współpracy pomiędzy polskim a koreańskim przemysłem – w 2014 r. zostało ono zakupione od Hanwha Land Systems (wcześniej Hanwha Techwin), a obecnie trwają w Polsce przygotowania do rozpoczęcia krajowej produkcji największych elementów składowych tych wozów. Pierwsza partia podwozi została sprowadzona do Polski, zaś kolejne zostaną wyprodukowane w zakładach Huta Stalowa Wola S.A., odpowiadających również za produkcję moździerzy „Rak”.

 

Fot.: PGZ

26.09
2018

Kalendarium

Najbliższe wydarzenia i święta

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook